Upadłość konsumencka.

Dzień dobry . Mam kolegę bardzo zadłużonego . Chciał on sprzedać nieruchomość ale dowiedział się że nie może bo 1/4 domu ma rodzina z Niemiec z którą nie ma żadnego kontaktu a 3/4 ma on odziedziczone w spadku wraz z długami po jego zmarłej matce. Chcę się dowiedzieć czy faktycznie nie może tej nieruchomości sprzedać ?
anonim cytuj
21-09-2023
Swoje udziały na ogół może. Jak chciałby sprzedać całą nieruchomość bez wiedzy współwłaścicieli?
Chciałby sprzedać tylko swoje udziały ale nie ma kontaktu właśnie z tą rodziną .

I czy w takim przypadku może się starać o upadłość konsumencką ?
 
anonim cytuj
21-09-2023
W kwestii sprzedaży nieruchomości:
Faktycznie, jeżeli nieruchomość jest współwłasnością, to sprzedaż całości bez zgody współwłaścicieli jest prawnie niemożliwa. Jednakże, osoba posiadająca udziały w nieruchomości ma prawo do sprzedaży swoich udziałów, chyba że w umowie bądź w testamencie są zapisy ograniczające to prawo. Jeśli kontakt z współwłaścicielami jest niemożliwy, to realizacja tego prawa może być bardziej skomplikowana, ale nie jest niemożliwa. Istnieje procedura sądowa umożliwiająca sprzedaż udziałów w sytuacji braku zgody lub braku kontaktu z innymi współwłaścicielami.

W kwestii upadłości konsumenckiej:
Upadłość konsumencka jest możliwa do uzyskania w przypadku, gdy dłużnik nie jest w stanie spłacić swoich zobowiązań. Procedura upadłości konsumenckiej może prowadzić do umorzenia części lub całości długów. Sprawdzenie, czy dłużnik spełnia warunki do ogłoszenia upadłości konsumenckiej, jest kluczowe. Jeżeli Twój kolega posiada udziały w nieruchomości, to mogą one być uwzględnione w postępowaniu upadłościowym.

Aby ubiegać się o upadłość konsumencką, dłużnik musi spełniać pewne warunki, takie jak:

Niezdolność do spłaty długów.
Brak możliwości zawarcia ugody z wierzycielami.
Proces ten wymaga zgłoszenia upadłości do sądu i jest dość skomplikowany, wymagając dokładnego przestudiowania sytuacji finansowej dłużnika oraz jego zobowiązań. W sytuacji, gdy nieruchomość jest częścią spadku, a współwłaścicielami są osoby nieosiągalne, może to skomplikować procedurę, ale nie wyklucza to możliwości ogłoszenia upadłości.

Powyższe informacje powinny dać pewne wyobrażenie o możliwych kierunkach działania w przedstawionych sytuacjach, jednakże szczegółowe i precyzyjne porady prawne powinny być bazowane na dokładnej analizie dokumentów i okoliczności każdego indywidualnego przypadku.
 
anonim cytuj
23-09-2023

Sugerowane Tematy

Czy komornik może zająć zasiłek dla bezrobotnych?
Dzień dobry. Czy komornik może zająć zasiłek dla bezrobotnych?...
Licytacja mieszkania
Witam proszę o poradę. Moja mama posiada 1/2 nieruchomości budynku socjalnego na własność. Przyszło jej pismo z gminy że może wykupić druga polowe nieruchomości, więc moja mama złożyła deklaracje o wykupie mieszkania. Następnie przyszło jej pismo o licytacji mieszkania. Na który nie pojechała.. Przegapiła. Teraz przyszło jej pismo że jakaś osoba przelicytowała mieszkanie. Zastanawia mnie to czy powinno jej przyjść pismo że przystępuje jeszcze j...
Wysokie koszty sądowe.
Witam mąż dostał warunkowe umorzenie postępowania i grzywnę 1500 oraz koszty sądowe ponad 20 tys. Czy to możliwe żeby były tak duże koszty sądowe?...
darowizna samochodu grupa II na terenie niemiec czy Polski?
Witam was serdecznie :) Pisze do was z tego względu ponieważ moja żona ma dostać samochód w darowiźnie od siostry jej matki (cioci) która mieszka w Niemczech i samochód również jest na rejestracjach niemieckich . Nie do końca wiem jak to wyglada a ciocia poprosiła abym się tym pozajmował , byłem w urzędzie i pani cichym tonem mówiła że lepiej będzie jak umowa będzie podpisana na terenie Niemiec .. I teraz pytanie do was : Dlaczego lepiej będzie...

Wyszukiwarka