Jak sprawdzić czy babcia podpisała umowę dożywocia?

Babcia mojej narzeczonej kilkanaście lat temu przepisała mieszkanie swojej synowej, niestety nie mam dokładniejszych informacji czy było to w formie darowizny, sprzedaży czy umowy o dożywocie. Tydzień temu babcia złamała biodro, jest już po operacji i wymaga opieki w domu. Synowa oczywiście natychmiast się odcięła i usilnie próbuje babcie umieścić w dps. Babcia nie jest w stanie znaleźć aktu notarialnego, ja podejrzewam ze synowa go po prostu zabrała babci. W obecnym stanie babcia nie da rady udać się do notariusza, a my w jej imieniu nic nie załatwimy. Czy jest jakaś szansa żeby się dowiedzieć czy w akcie notarialnym jest zapis o służebności lub dożywociu? Jeśli chodzi o babcie to ma ona swoje lata i "nie pamięta co podpisywała ale coś tam było że do końca życia" - jej słowa. Już nie chodzi o samą opiekę bo to jesteśmy w stanie zorganizować ale ta synowa pół życia żerowała na babci, w sumie to babcia ją utrzymywała i się nią opiekowała. Druga sprawa to taka ze babcia ma niską emeryturę, mój teściu jest na jakiejś śmiesznej rencie wiec to moja narzeczona zostanie obciążona największymi kosztami.
anonim cytuj
17-09-2023
Zapis o służebności będzie też w odnotowany w księdze wieczystej. Jeśli posiadacie jej numer, to łatwo sprawdzić w internecie na ms.gov.pl
Tak wiem, z tym ze babcia nie zna numeru lub go nie pamięta. Sprawdzałem na Geoportalu ale jest brak danych. KW jest ta sama dla całego budynku? Bo jakiegoś sąsiada byśmy zapytali.

Jeśli sąsiad da swój numer KW, to możesz próbować znaleźć po kolei szukając numerami w górę i w dół. Trochę czasu trzeba, ale się da.
W przypadku budownictwa wielorodzinnego z wyodrębnionymi lokalami nieruchomość gruntowa ma osobna księgę, a każdy lokal osobną.
Przy czym w KW nieruchomości gruntowej są podane numery KW poszczególnych lokali. Tak więc jeśli poznasz nr KW działki gruntu ustalisz nr KW mieszkania babci.
 
anonim cytuj
17-09-2023

Sugerowane Tematy

Czy szkoła zaoczna zwalnia z jakiś składek w umowie zlecenie?
Dzień dobry, Chciałbym pójść do liceum bądź technikum zaocznie do szkoły prywatnej. Obecnie pracuje na umowę zlecenie. Czy w takim wypadku zostałbym zwolniony z jakiś składek, które opłacam pracując na zleceniówce? Czy rodzaj szkoły ma w tym przypadku znaczenie? Publiczna nie publiczna itd. Pozdrawiam serdecznie....
Nie dostałam jeszcze UoP
Cześć, przychodzę do Was z zapytaniem. Podjęłam pracę z dn. 03.01.2024, na rozmowie o pracę było mówione wyraźnie, że zatrudnienie na UoP. Z tym, że przyszłam tego dnia, rozpoczęłam szkolenia (jakieś prezentacje itd), a umowy nadal nie mam podpisanej, żadnych badań ani nic. To może być tak przedłużane? Do pracy bezpośredniej jeszcze nie jestem dopuszczana, bo to etap szkoleń ale w innych miejscach pracy miałam umowę od pierwszego dnia kiedy się p...
Skarga na adwokata.
Chcialbym zlozyc skarge na adwokata za nieuzasadnione wypowiedzenie pelnomocnictwa. Zaplacilem za calosc ponad 11 lat temu za sprawe o podzial czesci wspolnych to jest suteren i poddasza w budynku. Posiadam emaile w ktorych adwokat domaga sie oplaty w calosci bo inaczej nie podejmie sie tej sprawy. Na dzien dzisiejszy sprawa poszla do Sadu Okregowego poniewaz zlozylem pismo odwolawcze od postanowienia wstepnego a moj adwokat zlozyl wypowiedzenie...
Uchylenie alimentów na dorosłe dziecko.
Podpowie ktoś jak to jest z wycofaniem alimentów, gdy dziecko nie uczy się i jest pełnoletnie (18 lat). Gdzie i jak to się zgłasza, robi, jakie są procedury?...

Wyszukiwarka