Termin rozprawy sądowej.

Po zaparkowaniu w niewłaściwym miejscu miałem bardzo nie miłą sytuację z policją. Zostałem zabrany na badania krwi a sprawa trafiła do sądu. Wyniki krwi przyszły z dużym opóźnieniem a cała sprawa ciągnie się w czasie jakby nikogo nie obchodziło to jak cała sytuacja wpływa na moje życie.
Czy mogę jakoś przyśpieszyć to kiedy w końcu dostanę list z terminem rozprawy ? Chciałbym żeby sprawa już się zakończyła a jej status to oczekuje na posiedzenie.
Czy naprawdę tak ciężko wysłać człowiekowi list ?
anonim cytuj
08-09-2023
Może Pan zadzwonić/napisać do sądu, dopytywać i zwrócić uwagę, że to dla Pana ważne. Natomiast często sądy mają naprawdę bardzo dużo pracy i zwyczajnie Pana sprawa czeka w kolejce. Wiem z praktyki jak bardzo zawaleni pracą często są sędziowie, szczególnie w dużych sądach, gdzie pracy jest dużo, a Ministerstwo nie przydziela nowych etatów.
Dzięki za odpowiedź. Po tym jak zostałem potraktowany przez policję sprawa powinna na samym początku zostać zakończona. Nigdy nie miałem takiego kontaktu z policją. Czyli można np. Pójść do sądu i poprosić pisemnie albo jakoś o jak najszybsze wyznaczenie terminu ? No przecież ja co tydzień latam na pocztę i sprawdzam czy list nie przyszedł.

Nie bardzo rozumiem przyczynę badania krwi. Parkowanie w niedozwolonym miejscu kończy się mandatem, ewentualnie holowaniem. W samochodzie zaparkowanym, podobnie jak we własnym mieszkaniu możesz sobie siedzieć zalany w trupa albo naćpany ile dusza zapragnie i to legalne. Póki nie zamierzasz jechać.
 
anonim cytuj
08-09-2023
Po zaparkowaniu w niewłaściwym miejscu miałem bardzo nie miłą sytuację z policją. Zostałem zabrany na badania krwi a sprawa trafiła do sądu.

W Polskim prawie parkowanie w niedozwolonym miejscu powinno skutkować wydaniem mandatu karnego bądź przekazaniem sprawy do sądu w formie postępowania o wykroczenie. Jeśli zostaliście Pan poddany badaniu krwi, mogło to wynikać z podejrzenia popełnienia innego przestępstwa lub wykroczenia, na przykład prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Co do przyspieszenia postępowania sądowego:

Niestety, osoba poszkodowana lub strona postępowania nie ma wpływu na przyśpieszenie terminu posiedzenia sądowego. Sądy mają określone procedury, które muszą być przestrzegane, a w wielu przypadkach kolejność rozpoznawania spraw jest ustalana na podstawie daty wpływu sprawy.
Co do informacji o terminie rozprawy, rzeczywiście, winna Panu przysługiwać informacja w odpowiednim czasie przed terminem posiedzenia. Jeśli nie otrzymał Pan takiego zawiadomienia, warto byłoby skontaktować się z sądem w celu potwierdzenia adresu do korespondencji.
Warto podkreślić, że jeśli jest Pan stroną postępowania, ma Pan prawo do informacji o terminach posiedzeń i wszelkich decyzjach wydanych w sprawie.
Nie bardzo rozumiem przyczynę badania krwi. Parkowanie w niedozwolonym miejscu kończy się mandatem, ewentualnie holowaniem.

Zgadza się. Samo parkowanie w niedozwolonym miejscu nie jest powodem do badania krwi. Jeśli jednak istniały okoliczności wskazujące, że mogło dojść do prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających, policja ma prawo zastosować takie badanie. Kluczowym jest tu ustalenie, czy doszło do prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Siedzenie w samochodzie, nawet w stanie nietrzeźwości, bez włączonego silnika, nie stanowi przestępstwa. Jednak jeśli istnieją dowody wskazujące, że pojazd był prowadzony (na przykład ślady startu), może to być podstawa do podjęcia działań przez policję.
 
anonim cytuj
09-09-2023

Sugerowane Tematy

Dzierżawienie nieruchomości od spadkobiercy.
Rodzice od 1985 roku trzymają działkę, którą użytkują do dziś. Działka była własnością osoby już nieżyjącej. W księdze wieczystej działka jest skarbu państwa. Rodzice płacili podatek nieprzerwanie do 2021 roku. Od 2020 prowadzone jest postępowanie sądowe w sprawie zasiedzenia tej działki. W 2022 i 2023 roku podatek zapłaciła jedna ze spadkobierczyń. Kilka dni temu ta jedna spadkobierczyni w rozmowie domaga się zapłaty za dzierżawienie gruntu. Twi...
Czy właściciel działki zobowiązany jest do zadbania o nią?
Witam serdecznie. Czy istnieje jakiś przepis mówiący o tym, że właściciel działki zobowiązany jest do zadbania o nią? Mieszkam w domu jednorodzinnym w górach. Pod moim domem jest zaniedbana działka której właściciel mieszka jakieś 100 km od tego miejsca. Gdyby nie to, że dba się o swoje, już dawno miała bym w swoim ogrodzie ciernie i inne chwasty... Nie mówiąc już o żmijach i innych żyjątkach. Czy faktycznie tak jest ze " wolnoć Tomku w swo...
Wypowiedzenie umowy na czas określony.
Dzień dobry, jakie konsekwencje ma zapis (umowa najmu na czas określony, na 1 rok): Wynajmujący ma prawo zatrzymać kaucję w przypadku : - rozwiązania umowy przez najemcę przed upływem okresu na jaki umowa została zawarta. Nie ma żadnych konkretnych dat, czy to oznacza, że jeśli wypowiem teraz umowę, nie płacąc za czynsz, kaucja zostanie u właściciela. Tylko jak tu rozumieć terminy ? Do kiedy mam czas na wyprowadzkę, od kiedy to się liczy do ki...
Podatek od zasiedzenia nieruchomości.
Postanowieniem sądu (09.2023) razem z Mamą nabyliśmy w drodze zasiedzenia z dniem 19.10.2012 własność nieruchomości w udziale 3/4 i 1/4. Przed złożeniem SD-3 do US i wyliczeniem podatku staramy się obniżyć jego wysokość. I teraz: 1) czy wartość nieruchomości powinniśmy szacować na dn. 19.10.2012? 2) poniesione nakłady (do wykazania w SD-3) powinniśmy dokumentować od 19.10.2012 do dn. postanowienia? 3) czy do nakładów można zaliczyć opłaty zw...

Wyszukiwarka