Zwrot za rezerwację anulowaną bez podania przyczyny (bon turystyczny), co powinno zawierać ponaglenie do zwrotu zaliczki?

Dzień dobry,
W zeszłym roku zrobiłam rezerwacje w ośrodku wczasowym płacąc bonem turystycznym ( 500zl). Z rezerwacji mogłam zrezygnować do końca lutego i liczyć na 100% zwrot zaliczki. Dzień przed końcem czasu, który regulaminowo kończył się na koniec lutego dostałam maile ze rezerwacja została anulowana bez podania przyczyny przez ośrodek. Mimo tygodniowych prób skontaktowania się z ośrodkiem mailowo i telefonicznie zmuszona byłam zrobić rezerwacje w innym ośrodku. Pod koniec marca dostała maile ze była to pomyłka i rezerwacja jest nadal aktualna. W odpowiedzi odpisałam, ze niestety pomimo próby skontaktowania się z nimi musiałam zrobić rezerwacje już gdzieś indziej. Poprosiłam tez o zwrot zaliczki w formie wrócenie go jako bon turystyczny czy tez w formie pieniędzy na konto. Do dnia dzisiejszego nie ma odzewu z ich strony, mimo wysłania już kilkudziesięciu maili. Proszę podpowiedzcie mi co powinno zawierać ponaglenie do zwrotu zaliczki. Jest mi to bez różnicy w jakiej formie to zrobią, tzn czy gotówka czy w formie bonu turystycznego ( chociaż nie wiem czy jest taka możliwość).
anonim cytuj
29-07-2022
Środków za bon nie mogą Ci zwrócić na Twoje konto
art 7 ustawy o bonie
...
3.
W przypadku gdy przedsiębiorca turystyczny lub organizacja pożytku publicznego nie zrealizuje usługi hotelarskiej lub imprezy turystycznej, niezwłocznie dokonuje zwrotu płatności przyjętej za pomocą bonu na rachunek bankowy Polskiej Organizacji Turystycznej, zwanej dalej "POT", oddzielnie dla każdego bonu, podając w tytule przelewu numer tego bonu.
...
 
anonim cytuj
29-07-2022
Dziękuję
 
anonim cytuj
29-07-2022
W zeszłym roku zrobiłam rezerwacje w ośrodku wczasowym płacąc bonem turystycznym ( 500zl). ... Proszę podpowiedzcie mi co powinno zawierać ponaglenie do zwrotu zaliczki. Jest mi to bez różnicy w jakiej formie to zrobią, tzn czy gotówka czy w formie bonu turystycznego ( chociaż nie wiem czy jest taka możliwość).


Na podstawie przedstawionego problemu i odniesienia się do art. 7 ustawy o bonie turystycznym, odpowiedź wyglądałaby następująco:

W odpowiedzi na problem dotyczący anulowania rezerwacji przez ośrodek i braku zwrotu środków, podnoszę następujące kwestie:

Zgodnie z art. 7 ustawy o bonie turystycznym, jeśli przedsiębiorca turystyczny nie zrealizuje usługi hotelarskiej lub imprezy turystycznej, zobowiązany jest niezwłocznie dokonać zwrotu płatności przyjętej za pomocą bonu, ale nie bezpośrednio do Klienta, lecz na rachunek bankowy Polskiej Organizacji Turystycznej (POT). Następnie to POT będzie odpowiedzialna za realizację dalszych działań w stosunku do Klienta.
W świetle powyższych informacji proponuję, aby w ponagleniu do zwrotu zaliczki zawarto następujące elementy:

Opis sytuacji: krótkie przedstawienie faktów dotyczących rezerwacji, anulowania jej przez ośrodek i prób skontaktowania się z ośrodkiem.
Wskazanie na brak zwrotu: podkreślenie, że mimo upływu określonego czasu, ośrodek nie dokonał zwrotu środków.
Odniesienie do przepisów prawa: wskazanie na art. 7 ustawy o bonie turystycznym, który nakłada na ośrodek obowiązek dokonania zwrotu środków na rachunek bankowy POT.
Wezwanie do podjęcia działań: jasne i zdecydowane wezwanie ośrodka do natychmiastowego dokonania zwrotu środków zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Informacja o dalszych krokach: wskazanie, że w przypadku braku reakcji ze strony ośrodka, podejmie Pani dalsze kroki prawne w celu odzyskania środków.
Zakładając, że ośrodek dokona zwrotu środków na rachunek POT, warto również rozważyć kontakt z Polską Organizacją Turystyczną w celu wyjaśnienia sytuacji i ustalenia dalszych działań związanych z odzyskaniem środków.
 
anonim cytuj
09-08-2023

Sugerowane Tematy

Próg podatkowy.
Pracuje na etat w firmie, gdzie zarabiam ok 5500-6000 w zależności od przepracowanych godzin - umowa zlecenie, status studenta i 24 lata. Dodatkowo mam dwie umowy zlecenie, z obu mam około 1500zl. Czy biorąc pod uwagę ten fakt zarobku ok 7/8k miesięcznie muszę się czegoś obawiać? Mam na myśli rozliczanie i próg podatkowy...
Czy lekarz może odmówić przyjęcia chorego?
Witam, czy lekarz ma prawo odmówić przyjęcia chorego pacjenta mówiac że wszystkie numerki przyjęć na dany dzień są wykorzystane? Dodam że jej to dalszy ciąg choroby i chory nadal jest chory....
Czy zarejestrowanie działalności gospodarczej pod danym adresem uniemożliwia wynajem okazjonalny ?
Czy zarejestrowanie działalności gospodarczej pod danym adresem uniemożliwia wynajem okazjonalny ? Przypadek jest taki: Właściciel mieszkania mieszka na wsi w swoim domu i tam też jest zameldowany, ale ma zarejestrowaną działalność gospodarczą pod adresem mieszkania, które znajduje się w mieście. Jest przedstawicielem handlowym - mieszkanie nie jest wykorzystywane do fizycznej działalności tzn. nie ma tam sklepu, magazynu czy biura obsługi itd....
Alimenty dla ojca
Czy to prawda, że jeśli ojciec dzieci podczas separacji, nie interesowal sie dziećmi, potem podczas rozwodu z tego tytułu zostal pozbawiony praw rodzicielskich. To w przyszłości nie może podać dzieci o alimenty?....

Wyszukiwarka