Jak odebrać rzeczy od współmałżonka?

Witam, mąż ma niebieska kartę.
Obecnie zakręca mi wode, wyłącza prac, zamyka pomieszczenia. Mieszkanie jest jego, mieszkamy z dziećmi. Nie łoży na ich utrzymanie. Chce przywłaszczyć sobie moje rzeczy, pozamykał je na klucz.
Co mogę zrobić, żeby odebrać swoje rzeczy i móc się wyprowadzić?
Co zrobić jak mi zamyka drzwi do pokojów?
W policji ma znajoma, która mu przekazuje wszystko.
anonim cytuj
08-09-2023
Ja bym proponowała złożyć zawiadomienie bezpośrednio do prokuratury o znęcanie się psychiczne . Ale niech prawnicy lepiej się wypowiedzą.
a jak prokuratura też jest stronnicza jak policja? Policjantka, która prowadzi sprawę karna mnie przekonywała, żeby wycofać zarzut. Nie zrobiłam tego.

Dopóki pani że tak powiem nie spróbuje pani się niestety dowie często jest tak że prokurator jest jednak mniej stroniczy.
Może również rozważyć napisanie skargi na policjanta i wniosek o wyłączenie policjantki z postępowania.
Z zawiadomieniem wniosek o zakaz zbliżanie się. Niezależnie warto wnieść sprawę do sądu opiekuńczego o pozbawienie męża praw rodzicielskich.
 
anonim cytuj
08-09-2023
Toczy się jakieś postępowanie karne? Jeśli są tacy co brzydziej znają się na prawie można mię poprawić może wystąpić o zakaz zbliżania się? To oczywiście nie musi być cudowny środek a na jakiś czas gdyby mąż do pani się zbliżył może pani każdorazowo zadzwonić na policję może wystarczy na czas przeprowadzki. Co do dzieci nic pani nie zrobi jeśli nie zadziała sąd rodzinny, może pani stosowne zawiadomienie nawet ustnie złożyć jeśli jeszcze nie zrobiła tego policja. Powodzenia
Tak, niebieska karta i art. 207 kk
 
anonim cytuj
08-09-2023
Mając na uwadze to, że jest posiadaczem niebieskiej karty, która jest środkiem tymczasowej ochrony ofiar przemocy domowej:

mąż ma niebieska kartę.

Zgodnie z art. 207 kk, znęcanie się nad rodziną podlega karze pozbawienia wolności. Jeżeli Pani została ofiarą przemocy psychicznej lub fizycznej, powinna zgłosić te działania organom ścigania.

W przypadku, gdy poczuwa się Pani zagrożona lub gdy mąż narusza prawo, powinna Pani wezwać policję. Chociaż twierdzi Pani, że ma on znajomości w policji, to nadal istnieje obowiązek postępowania zgodnie z prawem przez wszystkie służby porządkowe.

W policji ma znajoma, która mu przekazuje wszystko.


Może Pani również rozważyć złożenie skargi na funkcjonariusza, który nie postępuje zgodnie z prawem lub jest stronniczy. Zgłaszanie takich działań może prowadzić do przekierowania sprawy do innego funkcjonariusza.

Może również rozważyć napisanie skargi na policjanta i wniosek o wyłączenie policjantki z postępowania.

Jeżeli chodzi o odbiór własnych rzeczy, w przypadku odmowy udostępnienia ich przez męża, można wnioskować do sądu o wydanie nakazu wydania mienia.

Chce przywłaszczyć sobie moje rzeczy, pozamykał je na klucz.

Jeśli doświadcza Pani trudności z dostępem do pomieszczeń, możesz rozważyć pomoc prawną w celu uzyskania dostępu do swojego mienia.

Co zrobić jak mi zamyka drzwi do pokojów?

Zgłoszenie do prokuratury jest kolejnym krokiem, który można rozważyć, zwłaszcza jeśli ma Pani obawy o stronniczość w policji. Jeżeli podejrzewa się, że prokuratura może być stronnicza, można również zwrócić się do wyższej instancji lub skonsultować się z niezależnym organem nadzorczym.

a jak prokuratura też jest stronnicza jak policja? Policjantka, która prowadzi sprawę karna mnie przekonywała, żeby wycofać zarzut.

Kwestia praw rodzicielskich jest również ważna. Jeśli mąż nie przyczynia się finansowo do utrzymania dzieci i jednocześnie zachowuje się w sposób szkodliwy, może być podstawą do wniesienia sprawy o pozbawienie go praw rodzicielskich lub ograniczenie tych praw. Sąd rodzinny będzie odpowiednim miejscem do rozpatrzenia takiej sprawy.

Niezależnie warto wnieść sprawę do sądu opiekuńczego o pozbawienie męża praw rodzicielskich.

Mam nadzieję, że przedstawione informacje pomogą w zrozumieniu Pani sytuacji w świetle polskiego prawa.
 
anonim cytuj
09-09-2023

Sugerowane Tematy

Dziedziczenie.
Czy osoba zmarła, które złożyła wniosek o spadek za życia będzie go dziedziczyć po śmierci. Czy wtedy podział majątku jest bez tej osoby zmarłej? Dowiedziałam się, że raczej dziedziczy skoro w momencie składania wniosku żyła, ale chcę się jeszcze upewnić....
Uszkodzona paczka kurierska.
Dzień dobry. Zamawiałem od osoby prywatnej używaną część blacharska. Niestety została do mnie dostarczona uszkodzona. Został spisany protokół uszkodzenia z kurierem i złożona reklamacja, która nie została uznana, ponieważ według firmy kurierskiej towar nie został poprawnie zapakowany. Przesyłka za pobraniem. Co mogę dalej w tej sytuacji zrobić?...
brak wypłat, zbywający szef
Dzień dobry, piszę bo mam pewien problem. Pracowałam na wakacje przez 2 miesiące w pewnej lodziarni. Rozmawiając na początku z szefem powiedział mi on, że umowę o zlecenie może wypisać nawet 2 miesiące od rozpoczęcia. Więc praca tak jakby na czarno (umowy dalej się nie doczekałam, bo facet mnie zbywa i przekłada spotkanie, na którym miałam tę umowę podpisać :)) Pierwszą pensję za lipiec elegancko mi wypłacił, a za sierpień coś...
Zgłoszenie wynajmu mieszkania do US
Dzień dobry, od kilku dni wynajmuję lokatorom mieszkanie. Proszę powiedzieć, czy muszę mieć ze sobą przy zgłaszaniu w US faktu wynajmu umowę z lokatorami i umowę notarialną? Niestety zostawiłam je w innym mieście, u rodziców. I kolejne pytanie, którą formę opodatkowania wybrać? Nie znam się na tym kompletnie...

Wyszukiwarka