Komornik a mieszkanie komunalne.

Proszę o pilna poradę czy mając komornika miasto może nie podpisać ze mną umowy na mieszkanie komunalne?
anonim cytuj
01-09-2023
Bez przesady jeżeli pani jest tylko najemcą to komornik nic nie może zrobić a umowę mogą z panią śmiało podpisać chyba że pani nie zamierza płacić za to mieszkanie.
Szanowna Pani zamierzam płacić to o wiele mniejsze koszty niż wynajem od prywatnej osoby

Dług nie jest spowodowany niepłaceniem za mieszkanie wynajmowane. Po długich latach oczekiwań mam otrzymać mieszkanie komunalne ale mam komornika któremu wpłacam miesięczne kwoty nie mam zajęcia na koncie.
No to nie ma sprawy jak Pani nie ma zajęcia, sama mu wpłaca to nikt tego nie podważy o i spokojnie umowę z Panią podpiszą na to mieszkanie.
 
anonim cytuj
01-09-2023
Kwestia zawarcia umowy najmu mieszkania komunalnego podczas posiadania komornika w Polsce jest związana z kilkoma istotnymi aspektami prawnymi:

Pierwszym krokiem jest zrozumienie, że samo posiadanie komornika nie jest przeszkodą do zawarcia umowy najmu mieszkania komunalnego. Kluczowe jest to, czy potencjalny najemca posiada zdolność do regulowania zobowiązań związanych z tym mieszkaniem, tj. czy będzie w stanie płacić czynsz i inne opłaty związane z mieszkaniem.

Szanowna Pani zamierzam płacić to o wiele mniejsze koszty niż wynajem od prywatnej osoby
oraz
Dług nie jest spowodowany niepłaceniem za mieszkanie wynajmowane. Po długich latach oczekiwań mam otrzymać mieszkanie komunalne ale mam komornika któremu wpłacam miesięczne kwoty nie mam zajęcia na koncie.

Te informacje są kluczowe. Jeśli Pani samodzielnie reguluje zobowiązania wobec komornika, nie posiada zajęcia na koncie i deklaruje zdolność do opłacania czynszu za mieszkanie komunalne, nie ma przeszkód prawnych, aby zawrzeć taką umowę.

Nie ma przepisu prawnego, który bezpośrednio zabraniałby zawierania umowy najmu mieszkania komunalnego z osobą posiadającą komornika. Ostateczna decyzja należy do organu gminy i może być uzależniona od indywidualnych okoliczności, ale samo posiadanie komornika nie powinno być automatyczną przeszkodą.

Podsumowując, jeśli Pani jest w stanie udowodnić swoją zdolność do opłacania czynszu i innych zobowiązań związanych z mieszkaniem komunalnym, samo posiadanie komornika nie powinno uniemożliwić Pani zawarcia umowy najmu.
 
anonim cytuj
02-09-2023
Dziękuję za odpowiedzi. Wiem, że moje sytuacja nie jest prosta, ale staram się z niej wyjść. Skoro nie ma przepisu prawnego, który bezpośrednio zabraniałby zawierania umowy najmu mieszkania komunalnego z osobą posiadającą komornika, to czy mam prawo żądać od urzędu miasta przedstawienia uzasadnienia odmowy podpisania ze mną umowy, jeżeli taka sytuacja by się wydarzyła? Czy istnieją jakieś standardy lub przepisy dotyczące takiego uzasadnienia? Chciałabym być przygotowana i wiedzieć, jakie mam prawa w tej kwestii, zanim podejmę dalsze kroki.
 
anonim cytuj
02-09-2023
Tak, jeżeli Urząd Miasta odmówiłby podpisania z Panią umowy najmu mieszkania komunalnego, Pani ma prawo domagać się pisemnego uzasadnienia tej decyzji. Każdy obywatel ma prawo do uzyskania informacji o tym, jakie działania zostały podjęte w jego sprawie przez organy administracji publicznej oraz uzasadnienia podjętych decyzji.

Jeśli chodzi o konkretne przepisy, warto odnieść się do Kodeksu postępowania administracyjnego, który reguluje działania organów administracji publicznej w tego typu sprawach. Zgodnie z art. 7 K.p.a., każdy ma prawo do rzetelnego i sprawiedliwego rozpatrzenia sprawy bez zbędnej zwłoki. Dodatkowo, art. 107 K.p.a. stanowi, że decyzja powinna zawierać uzasadnienie, jeśli jest wydana w sprawie rozstrzygnięcia.

Zatem, w przypadku odmowy zawarcia umowy, Pani ma prawo oczekiwać, że uzasadnienie będzie zawierać zarówno podstawę prawną decyzji, jak i przesłanki faktyczne, na których organ się oparł. Jeśli uzasadnienie będzie niewystarczające lub niepełne, może Pani podjąć kroki w celu zakwestionowania tej decyzji, np. przez wniesienie odwołania.
 
anonim cytuj
02-09-2023

Sugerowane Tematy

Jak liczyć dni urlopu na żądanie
Hej! Zostałam zatrudniona w październiku 2023 roku. Wykorzystałam już dwa dni urlopu na żądanie. Jak to działa z urlopem na żądanie? Wiem, że są 4 dni w ciągu roku. Rok ten liczy się jako kalendarzowy (czyli miałabym znowu 4 dni od 1 stycznia 2024 r.) czy rok od zatrudnienia? (czyli nabywam prawo do kolejnych 4 dni dopiero w październiku 2024). ...
czas wypowiedzenia przy okresie próbnym
Chciałam się zapytać, jaki jest czas wypowiedzenia przy okresie próbnym umowa na czas określony 3 miesiące? Pracuje krócej niż miesiąc....
Przy długotrwałych opadach deszczu zalewa mi regularnie mieszkanie. Jak zmusić wspólnotę mieszkaniową do wykonania generalnego remontu dachu?
Witam. Od ponad 3 lat przy długotrwałych opadach deszczu zalewa mi regularnie mieszkanie. Mieszkam na poddaszu. Mieszkanie własnościowe w kamienicy wielorodzinnej z wspólnotą mieszkaniową. Jak zmusić wspólnotę mieszkaniową do wykonania generalnego remontu dachu?...
Ojciec dzieci wpłacą kwotę mniejszą niż alimenty zasądzone przez sąd.
Witam serdecznie mam pytanie gdyby ojciec dzieci wpłacą kwotę mniejsza niż alimenty zasądzone przez sąd to co ja mogę z tym zrobić ?...

Wyszukiwarka