Komornik a mieszkanie komunalne.

Proszę o pilna poradę czy mając komornika miasto może nie podpisać ze mną umowy na mieszkanie komunalne?
anonim cytuj
01-09-2023
Bez przesady jeżeli pani jest tylko najemcą to komornik nic nie może zrobić a umowę mogą z panią śmiało podpisać chyba że pani nie zamierza płacić za to mieszkanie.
Szanowna Pani zamierzam płacić to o wiele mniejsze koszty niż wynajem od prywatnej osoby

Dług nie jest spowodowany niepłaceniem za mieszkanie wynajmowane. Po długich latach oczekiwań mam otrzymać mieszkanie komunalne ale mam komornika któremu wpłacam miesięczne kwoty nie mam zajęcia na koncie.
No to nie ma sprawy jak Pani nie ma zajęcia, sama mu wpłaca to nikt tego nie podważy o i spokojnie umowę z Panią podpiszą na to mieszkanie.
 
anonim cytuj
01-09-2023
Kwestia zawarcia umowy najmu mieszkania komunalnego podczas posiadania komornika w Polsce jest związana z kilkoma istotnymi aspektami prawnymi:

Pierwszym krokiem jest zrozumienie, że samo posiadanie komornika nie jest przeszkodą do zawarcia umowy najmu mieszkania komunalnego. Kluczowe jest to, czy potencjalny najemca posiada zdolność do regulowania zobowiązań związanych z tym mieszkaniem, tj. czy będzie w stanie płacić czynsz i inne opłaty związane z mieszkaniem.

Szanowna Pani zamierzam płacić to o wiele mniejsze koszty niż wynajem od prywatnej osoby
oraz
Dług nie jest spowodowany niepłaceniem za mieszkanie wynajmowane. Po długich latach oczekiwań mam otrzymać mieszkanie komunalne ale mam komornika któremu wpłacam miesięczne kwoty nie mam zajęcia na koncie.

Te informacje są kluczowe. Jeśli Pani samodzielnie reguluje zobowiązania wobec komornika, nie posiada zajęcia na koncie i deklaruje zdolność do opłacania czynszu za mieszkanie komunalne, nie ma przeszkód prawnych, aby zawrzeć taką umowę.

Nie ma przepisu prawnego, który bezpośrednio zabraniałby zawierania umowy najmu mieszkania komunalnego z osobą posiadającą komornika. Ostateczna decyzja należy do organu gminy i może być uzależniona od indywidualnych okoliczności, ale samo posiadanie komornika nie powinno być automatyczną przeszkodą.

Podsumowując, jeśli Pani jest w stanie udowodnić swoją zdolność do opłacania czynszu i innych zobowiązań związanych z mieszkaniem komunalnym, samo posiadanie komornika nie powinno uniemożliwić Pani zawarcia umowy najmu.
 
anonim cytuj
02-09-2023
Dziękuję za odpowiedzi. Wiem, że moje sytuacja nie jest prosta, ale staram się z niej wyjść. Skoro nie ma przepisu prawnego, który bezpośrednio zabraniałby zawierania umowy najmu mieszkania komunalnego z osobą posiadającą komornika, to czy mam prawo żądać od urzędu miasta przedstawienia uzasadnienia odmowy podpisania ze mną umowy, jeżeli taka sytuacja by się wydarzyła? Czy istnieją jakieś standardy lub przepisy dotyczące takiego uzasadnienia? Chciałabym być przygotowana i wiedzieć, jakie mam prawa w tej kwestii, zanim podejmę dalsze kroki.
 
anonim cytuj
02-09-2023
Tak, jeżeli Urząd Miasta odmówiłby podpisania z Panią umowy najmu mieszkania komunalnego, Pani ma prawo domagać się pisemnego uzasadnienia tej decyzji. Każdy obywatel ma prawo do uzyskania informacji o tym, jakie działania zostały podjęte w jego sprawie przez organy administracji publicznej oraz uzasadnienia podjętych decyzji.

Jeśli chodzi o konkretne przepisy, warto odnieść się do Kodeksu postępowania administracyjnego, który reguluje działania organów administracji publicznej w tego typu sprawach. Zgodnie z art. 7 K.p.a., każdy ma prawo do rzetelnego i sprawiedliwego rozpatrzenia sprawy bez zbędnej zwłoki. Dodatkowo, art. 107 K.p.a. stanowi, że decyzja powinna zawierać uzasadnienie, jeśli jest wydana w sprawie rozstrzygnięcia.

Zatem, w przypadku odmowy zawarcia umowy, Pani ma prawo oczekiwać, że uzasadnienie będzie zawierać zarówno podstawę prawną decyzji, jak i przesłanki faktyczne, na których organ się oparł. Jeśli uzasadnienie będzie niewystarczające lub niepełne, może Pani podjąć kroki w celu zakwestionowania tej decyzji, np. przez wniesienie odwołania.
 
anonim cytuj
02-09-2023

Sugerowane Tematy

Ciąża po ciąży - wysokość L4.
Cześć, Wysokość L4 wylicza się ze średniej z 12 ostatnich pensji. Co w przypadku, gdy żona skończyła urlop macierzyński i pracuje od 2 miesięcy. Gdyby teraz zaszła w ciążę i poszła na L4, to ZUS wyliczy podstawę zasiłku chorobowego z 12 miesięcy czyli z 2 miesięcy pracy i 10 miesięcy zasiłku macierzyńskiego? Różnica jest bardzo duża jeżeli tak to się odbywa? Jeżeli nie jest inaczej to państwo nieco zniechęca do szybkiego urodzenia kolejnego dz...
Dodatek węglowy.
Przychodzę z pytaniem, czy właściciel budynku ( lokal wynajmowany) może żądać ode mnie faktur za opał, który został zakupiony z dodatku węglowego, wiosek składałam sama na siebie i na adres loku wynajmowanego....
Zamiana pracy społecznej.
Witam Czy jak dostanę karę ograniczenia wolności to będę mógł ja zamienić na pozbawienie wolności w zawieszeniu? (Nigdy nie byłem karany)...
Czy pobyt na SOR wlicza się w hospitalizację?
W dniu 7.10 zerwałem ścięgno udałem się na SOR (data przyjęcia 7.10 godz. 16:01 data wypisu 0) gdzie została mi udzielona pierwsza pomoc , wystawione zwolnienie lekarskie i skierowanie do poradni i na oddział szpitalny. Dopiero 18.10 do 22.10 udałem się do szpitala na operacje reinsercji ścięgna( wcześniej nie było miejsca). I teraz mam pytanie. Czy pobyt na SOR to pobyt w szpitalu , ponieważ ubezpieczyciel odmówił wypłaty ubezpieczenia ponieważ...

Wyszukiwarka