Komornik a mieszkanie komunalne.

Proszę o pilna poradę czy mając komornika miasto może nie podpisać ze mną umowy na mieszkanie komunalne?
anonim cytuj
01-09-2023
Bez przesady jeżeli pani jest tylko najemcą to komornik nic nie może zrobić a umowę mogą z panią śmiało podpisać chyba że pani nie zamierza płacić za to mieszkanie.
Szanowna Pani zamierzam płacić to o wiele mniejsze koszty niż wynajem od prywatnej osoby

Dług nie jest spowodowany niepłaceniem za mieszkanie wynajmowane. Po długich latach oczekiwań mam otrzymać mieszkanie komunalne ale mam komornika któremu wpłacam miesięczne kwoty nie mam zajęcia na koncie.
No to nie ma sprawy jak Pani nie ma zajęcia, sama mu wpłaca to nikt tego nie podważy o i spokojnie umowę z Panią podpiszą na to mieszkanie.
 
anonim cytuj
01-09-2023
Kwestia zawarcia umowy najmu mieszkania komunalnego podczas posiadania komornika w Polsce jest związana z kilkoma istotnymi aspektami prawnymi:

Pierwszym krokiem jest zrozumienie, że samo posiadanie komornika nie jest przeszkodą do zawarcia umowy najmu mieszkania komunalnego. Kluczowe jest to, czy potencjalny najemca posiada zdolność do regulowania zobowiązań związanych z tym mieszkaniem, tj. czy będzie w stanie płacić czynsz i inne opłaty związane z mieszkaniem.

Szanowna Pani zamierzam płacić to o wiele mniejsze koszty niż wynajem od prywatnej osoby
oraz
Dług nie jest spowodowany niepłaceniem za mieszkanie wynajmowane. Po długich latach oczekiwań mam otrzymać mieszkanie komunalne ale mam komornika któremu wpłacam miesięczne kwoty nie mam zajęcia na koncie.

Te informacje są kluczowe. Jeśli Pani samodzielnie reguluje zobowiązania wobec komornika, nie posiada zajęcia na koncie i deklaruje zdolność do opłacania czynszu za mieszkanie komunalne, nie ma przeszkód prawnych, aby zawrzeć taką umowę.

Nie ma przepisu prawnego, który bezpośrednio zabraniałby zawierania umowy najmu mieszkania komunalnego z osobą posiadającą komornika. Ostateczna decyzja należy do organu gminy i może być uzależniona od indywidualnych okoliczności, ale samo posiadanie komornika nie powinno być automatyczną przeszkodą.

Podsumowując, jeśli Pani jest w stanie udowodnić swoją zdolność do opłacania czynszu i innych zobowiązań związanych z mieszkaniem komunalnym, samo posiadanie komornika nie powinno uniemożliwić Pani zawarcia umowy najmu.
 
anonim cytuj
02-09-2023
Dziękuję za odpowiedzi. Wiem, że moje sytuacja nie jest prosta, ale staram się z niej wyjść. Skoro nie ma przepisu prawnego, który bezpośrednio zabraniałby zawierania umowy najmu mieszkania komunalnego z osobą posiadającą komornika, to czy mam prawo żądać od urzędu miasta przedstawienia uzasadnienia odmowy podpisania ze mną umowy, jeżeli taka sytuacja by się wydarzyła? Czy istnieją jakieś standardy lub przepisy dotyczące takiego uzasadnienia? Chciałabym być przygotowana i wiedzieć, jakie mam prawa w tej kwestii, zanim podejmę dalsze kroki.
 
anonim cytuj
02-09-2023
Tak, jeżeli Urząd Miasta odmówiłby podpisania z Panią umowy najmu mieszkania komunalnego, Pani ma prawo domagać się pisemnego uzasadnienia tej decyzji. Każdy obywatel ma prawo do uzyskania informacji o tym, jakie działania zostały podjęte w jego sprawie przez organy administracji publicznej oraz uzasadnienia podjętych decyzji.

Jeśli chodzi o konkretne przepisy, warto odnieść się do Kodeksu postępowania administracyjnego, który reguluje działania organów administracji publicznej w tego typu sprawach. Zgodnie z art. 7 K.p.a., każdy ma prawo do rzetelnego i sprawiedliwego rozpatrzenia sprawy bez zbędnej zwłoki. Dodatkowo, art. 107 K.p.a. stanowi, że decyzja powinna zawierać uzasadnienie, jeśli jest wydana w sprawie rozstrzygnięcia.

Zatem, w przypadku odmowy zawarcia umowy, Pani ma prawo oczekiwać, że uzasadnienie będzie zawierać zarówno podstawę prawną decyzji, jak i przesłanki faktyczne, na których organ się oparł. Jeśli uzasadnienie będzie niewystarczające lub niepełne, może Pani podjąć kroki w celu zakwestionowania tej decyzji, np. przez wniesienie odwołania.
 
anonim cytuj
02-09-2023

Sugerowane Tematy

Sprzedaż wspólnej działki w trakcie rozwodu.
Witam, jesteśmy przed rozwodem i posiadamy działkę na sprzedaż. Działka kupiona czerwiec 2019 roku. Czy jeśli teraz byśmy chcieli ją sprzedać, zapłacimy podatek? Ile procent? Bo jeśli sprzedalibyśmy ją za rok to podatek byłby zniesiony tak?...
Czy moge sprawdzić co obejmuje spadek?
Czy można gdzieś sprawdzić co obejmuje spadek po zmarłym wujku? Wujek był kawalerem, nie miał dzieci, część rodziny zrzeka się spadku bo są tam podobno długi ok 50 tys zł, z tego co wiem to są też jakieś ziemię. Chciałabym dokładnie wiedzieć, żeby móc podjąć przemyślana decyzje. ...
Zmiana miejsca zamieszkania dziecka po rozwodzie.
Jestem po rozwodzie, ojciec ma nieograniczona władze rodzicielska, mamy dwójkę dzieci. Ojciec ma widzenia dwa razu w tyg. i co drugi weekend wedle porozumienia rodzicielskiego zawartego w pozwie. Mam partnera i planujemy założyć rodzinę, ze względu na jego dobrze zarobkowa prace wolelibyśmy przeprowadzić się 50 km od obecnego miasta. Były mąż wciąż się mną interesuje, często wypytuje o mnie dzieci i opowiada różne rzeczy na mojego partnera, nie m...
Nadanie klauzuli wykonalności.
Czy po rozwodzie postanowienie w sprawie alimentów z klauzulą przychodzi z automatu, czy trzeba wystąpić do sądu o taki dokument? Czekam już ponad 1,5 m-ca i nic nie otrzymałam. Na portalu informacyjnym też nie ma żadnej informacji....

Wyszukiwarka