Brat wziął na mnie chwilówkę.

Cześć, postanowiłem zasięgnąć porady. Sprawa wygląda tak, że brat bez mojej zgody i wziął na moje dane pożyczkę w Wonga. Pomijając awanturę jaką mu zrobiłem i jego zapewnienia, że będzie spłacał to co mi jeszcze zostało? Czy istnieje możliwość przepisania tej pożyczki na niego? Co zrobić? Mnie nie stać na płacenie rat po 500 złotych, tym bardziej spłaty całej pożyczki. Nie chcę, żeby poszedł siedzieć.
anonim cytuj
31-08-2023
Sprawa wygląda tak, że brat bez mojej zgody i wziął na moje dane pożyczkę w Wonga.

W jaki sposób?
Chciał założyć na mnie konto w Totalbet, żeby otrzymać darmowy zakład. Żeby tam założyć konto trzeba mieć skan dowodu. Zgodziłem się i powiedziałem mu, że ma usunąć te zdjęcia. Wiem głupio zrobiłem, ale nigdy bym go nie podejrzewał o coś takiego.

Czyli posłużył się Twoją tożsamością i dokumentem tożsamości bez zgody?
Tak jak najbardziej. Przyznał mi się, że wypełniając wniosek o pożyczkę w Wonga posłużył się moimi danymi. Pożyczkę dostał i ją spłaca, ale nie wiem jak długo mu się uda. Z tego co kojarzę ma komornika czy dwóch i dlatego tak postąpił. Już cała złość ze mnie zeszła, ale najlepsze jest to, że nawet ze mną nie rozmawiał na ten temat. Jeszcze jakby wziął tą pożyczkę, żeby tych komorników ogarnął, ale nie. Ręce opadają. Teraz nie wiem co robić. Nie znam się, ale może jakoś ten kredyt przekleić na niego? I tak jak wspomniałem nie chcę żeby poszedł w pasiaki.

Zatem rozmawiamy tu o przestępstwie. A Ty się pytasz czy można taką umowę "przepisać". Nie - "przepisać" się nie da. Pytanie o kwestię przejęcia długu, bo tak nazywa się ta czynność, to pytanie do wierzyciela (pożyczkodawcy) oraz uzyskanie jego zgody na taką czynność. Oczywiście pomijając tu już cały aspekt legalności zawarcia samej umowy pożyczki, bo moim zdaniem powinieneś to raczej zgłosić do prokuratury.
Rozumiem, ale tak jak napisałem. Po prostu nie chcę, żeby jakoś karnie odpowiadał a tym bardziej poszedł siedzieć, albo płacił jakąś grzywnę, bo on już nigdy się nie podniesie. Najlepiej napisać do pożyczkodawcy?

Możesz pisać ale co to ma dać? Skoro on nie dostałby tam pożyczki to i tak nie zgodzą się na "przepisanie".
 
anonim cytuj
31-08-2023

Sugerowane Tematy

kwota na umowie o pracę jest niższa niż najmniejsza krajowa
Witam, czy na umowie o prace moze widniec kwota wynagrodzenia w wysokości 2650zl gdzie najmniejsza krajowa jest 2800zl ?...
Jak krok po kroku zostać rodziną zastępczą?
Czy ktoś krok po kroku może wytłumaczyć mi, jak zostać rodziną zastępczą? Są to dzieci z rodziny, w wieku 8 i 6 lat. Jakie kroki podjąć? Na jaką pomoc państwową mogę liczyć? Ich matka przebywa w ZK....
Podział spadku.
Sąd wydał postanowienie i spadek po zmarłym podzielił następująco: 1/2 majątku należy się córce 1/4 należy się wnukowi A 1/4 należy się wnukowi B Nie chce za bardzo komplikować postu pisząc o faktycznych składnikach i wartościach majątku, kwotach darowizn itd, więc zadam pytanie dość ogólnikowo. Uznajmy, że majątek osoby zmarłej wynosił 100 000 zł czyli 50 000 zł ma otrzymać córka, a po 25 000 złotych wnuk A i wnuk B. Wnuk A dostał za...
Przywłaszczenie pieniędzy.
Dzień dobry, cześć. Pewnego dnia robiłem przelew blik na numer telefonu. Pech chciał, że pomyliłem niestety jedną z cyfr. Bank niewiele w tej kwestii może zrobić, prócz podania danych odbiorcy po reklamacji. Tak też się stało. Przegadałem temat z niewłaściwym odbiorcą telefonicznie, natomiast nadal nie dostałem zwrotnego przelewu. Wykonałem już dwa telefony. Co w takiej sytuacji mogę zrobić?...

Wyszukiwarka