Pełnomocnictwo notarialne w sądzie.

Witam,
mam pełnomocnictwo notarialne od swojej mamy, w którym zapisane jest w jednym z punktów że:
"Nadto pełnomocnik upoważniony jest do reprezentowania mocodawcy przed wszelki władzami, urzędami administracji państwowej w tym urzędem skarbowym, sądami, bankami w jakimkolwiek charakterze, do składania wszelkich pism, wniosków i oświadczań oraz czynienia wszystkiego co przy realizacji niniejszego pełnomocnictwa okaże się konieczne, a także do odbioru korespondencji".
Chciałbym zostać pełnomocnikiem mamy w sądzie we wszystkich jej sprawach. Zależy mi, abym mógł przeglądać akta spraw cywilnych gdzie była stroną, przekierować korespondencję do mnie i w przyszłych sprawach żeby móc np. wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty (mama jest dłużniczką w wielu sprawach).
1. Czy takie pełnomocnictwo wystarczy?
2. Jeśli wystarczy to czy mam zanieść to do biura obsługi interesantów i dołączyć jakiś wniosek że chcę zostać pełnomocnikiem mamy i że np. proszę już o przekierowanie korespondencji do mnie? Nie wiem zupełnie jak się za to zabrać.
anonim cytuj
31-08-2023
Teoretycznie wystarczy, ale do każdej sprawy będziesz musiał złożyć nowy odpis, więc będzie kosztownie. Lepiej nich Ci mama podpisze pełnomocnictwo ogólne do spraw sądowych na zwykłej kartce w tylu egzemplarzach, ile potrzebujesz. Wyjdzie taniej.
Pełnomocnictwo składasz do każdej sprawy - nie ma tak, że złożysz w sądzie jedno i sąd będzie je z urzędu uwzględniał w każdej kolejnej sprawie.
Rozumiem. Dziękuję za odpowiedź. Nasuwa się mi jeszcze takie pytanie:
Jeśli mama mieszka za granicą i nie ma w Polsce już żadnego adresu to co z korespondencją? Bo skoro nie mogę zostać jej ogólnym pełnomocnikiem do wszystkich spraw to w jaki sposób dowiadywać się czy są jakieś nowe sprawy przeciwko niej? Wychodzi na to jakby sama musiała dzwonić co jakiś czas i dopytywać do wydziału cywilnego?

A na jaki adres trafia korespondencja w dotychczasowych w sprawach?
Mama może udzielić Ci pełnomocnictwa pocztowego do odbioru kierowanych do niej pism, w tym z sądów i urzędów. Pełnomocnictwa takiego udziela się na specjalnym formularzu z poczty.
Dotychczas korespondencja trafiała pod adres, gdzie mama mieszkała kiedyś w Polsce, ale w tym roku ten dom został zlicytowany i de facto nie ma już żadnego adresu, gdzie listy w nowych sprawach mogłyby przychodzić stąd też wynika moja chęć przekierowania tego do mnie.

Nie przekierujesz. Zresztą od 2019r. jeśli sąd nie doręczy się pozwu do rąk pozwanego, to powód musi doręczać poprzez komornika. Więc zmniejszono ryzyko dla pozwanego.
 
anonim cytuj
31-08-2023

Sugerowane Tematy

Jak uzyskać odszkodowanie za linie energetyczną nad działką?
Jestem właścicielem działki na której znajdują się dwa słupy energetyczne wraz z liną energetyczną niskiego napięcia. Linia energetyczna znajduje się w tym miejscu minimum 50lat. W księdze wieczystej brak jakichkolwiek informacji na ten temat. Da się to jakoś ruszyć? Jeśli tak prosiłbym o informację jak się za to zabrać i na co się powoływać przy ewentualnej wymianie korespondencji z Tauronem. Z góry dziękuję za odpowiedzi....
Wezwanie na Komendę Policji w charakterze świadka.
Witam, Dostałam dzisiaj pocztą wezwanie na Komendę Policji wezwanie w charakterze świadka w sprawie z art.286 kk. Nic więc nie jest napisane. Czy przed stawieniem się na komendzie mogę się dowiedzieć jakoś więcej szczegółów? Czy mogę poprosić o "przesłuchanie" przez telefon (mam małe dziecko)? Z góry dziękuję za pomoc....
Zwrot rzeczy od osoby prywatnej.
Czy są jakieś kruczki, które mogą pomoc w zwrocie rzeczy zakupionej online od osoby prywatnej, która nie chce przyjąć zwrotu? Chodzi mi o coś więcej poza reklamacja z tytułu rękojmi....
Po wygranych w sprawach sądowych z ZUS
Wygrałem sprawy sądowe z ZUS (w sprawie rekompensaty do emerytury za pracę w warunkach szkodliwych) w pierwszej i drugiej instancji (Sąd Apelacyjny odrzucił apelację ZUS). - czy (i ew. od kogo) dowiem się o ewentualnej kasacji ZUS, - zakładając, że ZUS nie złoży kasacji, ile czasu ma ZUS na realizację wyroku ew. czy muszę składać jakieś pisma/wnioski do ZUS w tej sprawie...

Wyszukiwarka