Rękojmia a gwarancja.

Witam, mam takie nietypowe pytanie. Otóż jak wygląda sprawa z bad pixelami w przypadku rękojmi? Przy gwarancji (która nie jest żadnym wymogiem prawnym z tego co wiem) producent określa jaka ilość i jaki rodzaj takich defektów obowiązuje przy wymianie.

Natomiast czy sprzedawca może się trzymać tych samych zasad określonych przez producenta, gdy klient użyje rękojmi? Czy już jeden martwy piksel nie powinien skutkować pozytywny rozpatrzeniem rękojmi?
anonim cytuj
15-08-2023
Jeśli nie zgadzasz się z opinią sprzedawcy i ten nie uznaje reklamacji z tytułu rękojmi pozostaje Ci napisać odwołanie a gdy to nie pomoże polubowny Sąd konsumencki, lub / i Sąd cywilny. To tak w skrócie, niezależnie czy reklamujesz pralkę, lokówkę czy laptopa.
Chodzi mi generalnie o to czy to co producent sobie wyznaczył jeżeli chodzi o tolerowaną ilość martwych pikseli ma jakąkolwiek wartość przy rękojmi? Może być tak, że jak pójdę do sądu to sąd stwierdzi, że kupując telewizor firmy XYZ zgodziłem się na przyjęcie takiego a nie innego rozliczania martwych pikseli?

Nie. Można się spierać czy jedna taka nieprawidłowość w wyświetlaniu obrazu jest wadą istotną czy nie. Jednak kwestia istotności wady ma wpływ jedynie na ewentualne prawo konsumenta do odstąpienia od umowy ale nie na pozostałe uprawnienia z rękojmi. Rękojmia dotyczy tak wad istotnych jak i nieistotnych. Nieistotność (nieznaczność) wady nie jest podstawą do odmowy uwzględnienia reklamacji. Jeżeli (nawet drobna) wada istniała w towarze w chwili jego wydania to przysługuje oparte na rękojmi prawo konsumenta do naprawy lub wymiany na przedmiot wolny od wady.
 
anonim cytuj
15-08-2023
W odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące rękojmi w kontekście "martwych pikseli" w produktach takich jak telewizory czy monitory, chciałbym wyjaśnić kilka kwestii prawnych:

Rękojmia stanowi formę ochrony konsumenta w przypadku zakupu wadliwego towaru. W przypadku stwierdzenia wady towaru w okresie 2 lat od daty zakupu, konsument może skorzystać z uprawnień wynikających z rękojmi.

Wartość kryteriów ustalonych przez producenta w zakresie dopuszczalnej liczby "martwych pikseli" ma charakter wewnętrzny dla producenta i dotyczy zwykle gwarancji, która jest dodatkowym świadczeniem oferowanym przez producenta, a nie wynikającym bezpośrednio z przepisów prawa.

Chodzi mi generalnie o to czy to co producent sobie wyznaczył jeżeli chodzi o tolerowaną ilość martwych pikseli ma jakąkolwiek wartość przy rękojmi?


W kontekście rękojmi, kluczowe znaczenie ma to, czy towar jest wadliwy w świetle przepisów Kodeksu Cywilnego. Jeżeli "martwe piksele" stanowią wadę towaru (na przykład są widoczne i wpływają na komfort użytkowania), konsument może skorzystać z uprawnień wynikających z rękojmi.

To, czy wada jest istotna czy nie, decyduje o możliwościach działania konsumenta. W przypadku wady istotnej, konsument ma prawo odstąpić od umowy. W przypadku wady nieistotnej ma prawo do naprawy lub wymiany towaru na wolny od wad. Istotność wady oceniana jest indywidualnie, w zależności od konkretnego przypadku.

Podsumowując, niezależnie od ustaleń producenta dotyczących liczby "martwych pikseli", konsument ma prawo korzystać z uprawnień wynikających z rękojmi, jeżeli produkt jest wadliwy. Jeśli sprzedawca odmawia uznania reklamacji z tytułu rękojmi, konsument ma prawo dochodzić swoich praw przed sądem.
 
anonim cytuj
15-08-2023

Sugerowane Tematy

Zrzeczenie się dziedziczenia.
Witam! Potrzebuje porady, a mianowicie Wychowuje się bez ojca, matka parę lat temu utraciła prawa rodzicielskie nade mną - ojciec również jest ich pozbawiony. Ja jestem pełnoletna. Nie wiem co z matką się dzieje i nie chce wiedzieć, ale jak to jest z dziedziczeniem spadku? Czy ja muszę sama napisać pismo do sądu odnośnie zrzeczenia się spadku czy dostanę pismo czy chce spadek czy odrzucam? Jak to wygląda w praktyce? Jedni mi mówią, żebym ...
Odmowa wypłaty odszkodowania za uszkodzoną przesyłkę.
Dzień dobry, potrzebuje porady czy jest sens się odwoływać czy składać pozew do Sądu? Dnia 9 około 12/13 kurier dostarcza mi przesyłkę, proszę aby pozostawił paczkę przy garażu na podwórku a między czasie przyjeżdżam z gotówką. O 17 wracam z pracy, sprawdzam przesyłkę. Jest uszkodzenie na kartonie więc dzwonię do kuriera od razu, nie odbiera. Próbuję złożyć odwołanie przez DHL - niestety nie mogę tego zrobić. Następnego dnia kurier generuje jak...
Czy należy mi się prawo do zasiłku chorobowego?
Zastanawia mnie moja sytuacja. Pozostawałem na zasiłku chorobowym do dnia 15 marca b.r. Następnie dnia 16 marca podjąłem umowę o pracę i pracowałem do 3 kwietnia. Następnego dnia (tj. 4 kwietnia) pojawiły się silne objawy choroby i lekarz wystawił zwolnienie. Czy w takiej sytuacji należy mi się prawo do zasiłku chorobowego?...
Chcę odpisac sie współwłasności auta
Pytanie co zrobić gdzie mogę zgłosić lub co radzicie zrobić. Otóż jestem współwłaścicielem samochodu mojego byłego partnera ja tym autem nie jeżdżę prosiłam go by mnie wypisał z wszystkich dokumentów minął miesiąc i on nie ma chyba zamiaru tego zrobić dodam że jeździ nie ubezpieczonym autem a nieche mieć z tego tytułu żadnych problemów....

Wyszukiwarka