Pytanie odnośnie wypracowanych godzin.

Witam, pracuje w pewnej firmie na pół etatu. W umowie mam napisane praca od pon-pt. Godziny mam wypracowane, jak i nadliczbowe. Teraz moje pytanie jest następujące. Czy mogę zrobić sobie nieodpłatne wolne, jeśli mam godziny wyrobione ? Niby według k.p pracownik powinien wyrobić 20 godzin w tygodniu. Natomiast zastanawia mnie zapis w umowie, odnośnie pracy pon-pt. Proszę o szybką odpowiedź, najlepiej też z podanym artykułem.
anonim cytuj
31-08-2023
Wątpię żeby były to godziny nadliczbowe
Co jest w umowie napisane( art151, 5)
Strony zgodnie postanawiają........
Czyli rozumiem że mój pracodawca może mi postawić nieobecność jeżeli nie przyjdę po mimo wyrobionych godzin ?

Może NN
To dla mnie jest to głupota.. Jeśli ma się wyrobione godziny, nawet po za swój etat to wpisuje się NN za nieobecność

Tak najprościej tobie odpowiadając. Mając nawet przepracowane 40 godzin w tygodniu (oczywiście mając umowę na pół etatu) możemy nie wejść w nadgodziny. Dużo zależy od tego co masz wpisane na umowie o pracę. Ale chyba się tego nie dowiemy co tam jest na niej.
W umowie mam coś takiego:
Wymiar czasu pracy 1/2
Dopuszczalna liczba godzin pracy ponad okresowy w umowie wymiar czasu pracy, których przekroczenie uprawnia pracownika, oprócz normalnego wynagrodzenia, do dodatku do wynagrodzenia, o których mowa w art. 151^1 paragraf 1 kp - dotyczy umowy o pracę z pracownikiem zatrudnionym w niepełnym wymiarze czasu pracy
To jak to w końcu jest, teoretycznie według tego zapisu powinienem mieć większą stawkę czy tam premie za nadgodziny..

Kto to pisał tą umowę , wątpię żeby to była kadrowa , przy takim zapisie nie masz określonej ilości godzin pracy po których przekroczeniu należy sie dodatek
Zapis powinien brzmieć
dodatek jak za pracę nadliczbową będzie wypłacany po przekroczeniu np.5 godzin na dobę
lub
dodatek jak za pracę nadliczbową będzie wypłacany po przekroczeniu przeciętnie w tygodniu 30 godzin
lub
dodatek jak za pracę nadliczbową będzie wypłacany po przekroczeniu wymiaru czasu pracy wynoszącego 1/2 etatu
Powinieneś wystąpić do pracodawcy o ustalenie faktycznego wymiaru czasu pracy , jak widać 1/2 przekraczasz systematycznie= pracodawca kantuje cie na urlopie masz - tylko połowę przysługującego urlopu
 
anonim cytuj
31-08-2023

Sugerowane Tematy

Umowa barterowa.
Czy przy zawarciu umowy barterowej muszę podawać aż tyle danych osobowych pesel, nr dowodu ,imię, nazwisko ,adres zamieszkania . Osobiscie nie znam firmy/osoby z którą mam ją podpisać. Jest to osoba z internetu i obawiam się że za dużo tych danych jest....
Pozbawienie praw rodzicielskich.
Mam pytanie odnośnie pozbawienia władzy rodzicielskiej co w wypadku jeśli kilka lat temu miałem sprawę o pozbawienie władzy rodzicielskiej, ponieważ miałem konflikt z prawem - 6 miesięcy w areszcie , oczywiście dziecko wtedy wróciło do mnie a teraz po raz drugi trafiłem do więzienia i znów będę miał sprawę o pozbawienie władzy ? Dziecko jest z rodzina ale sąd lub kuratorzy nie chcą aby dziecko wróciło do mnie ponieważ musze jeszcze odsiedzieć ok...
Wykorzystanie zdjęcia bez zgody autora.
Witajcie, proszę o poradę w sprawie wykorzystania mojego zdjęcia, bez mojej zgody przez firmę w celach reklamowych. Jakie podjąć kroki ?...
Podatek od sprzedaży.
W 2016 otrzymałyśmy z siostra spadek, w 2020 była sprawa o zniesienie współwłasności i ja mam działkę 900 m , siostra 990. Teraz chce swoją sprzedać. Czy będę musiała zapłacić podatek od sprzedaży bo nie upłynęło 5 lat od podziały jeśli tak to w jakiej części ?...

Wyszukiwarka