Wątpię żeby były to godziny nadliczbowe
Co jest w umowie napisane( art151, 5)
Strony zgodnie postanawiają........
[quote]Czyli rozumiem że mój pracodawca może mi postawić nieobecność jeżeli nie przyjdę po mimo wyrobionych godzin ?[/quote]
Może NN
[quote]To dla mnie jest to głupota.. Jeśli ma się wyrobione godziny, nawet po za swój etat to wpisuje się NN za nieobecność[/quote]
Tak najprościej tobie odpowiadając. Mając nawet przepracowane 40 godzin w tygodniu (oczywiście mając umowę na pół etatu) możemy nie wejść w nadgodziny. Dużo zależy od tego co masz wpisane na umowie o pracę. Ale chyba się tego nie dowiemy co tam jest na niej.
[quote]W umowie mam coś takiego:
Wymiar czasu pracy 1/2
Dopuszczalna liczba godzin pracy ponad okresowy w umowie wymiar czasu pracy, których przekroczenie uprawnia pracownika, oprócz normalnego wynagrodzenia, do dodatku do wynagrodzenia, o których mowa w art. 151^1 paragraf 1 kp - dotyczy umowy o pracę z pracownikiem zatrudnionym w niepełnym wymiarze czasu pracy
To jak to w końcu jest, teoretycznie według tego zapisu powinienem mieć większą stawkę czy tam premie za nadgodziny..[/quote]
Kto to pisał tą umowę , wątpię żeby to była kadrowa , przy takim zapisie nie masz określonej ilości godzin pracy po których przekroczeniu należy sie dodatek
Zapis powinien brzmieć
dodatek jak za pracę nadliczbową będzie wypłacany po przekroczeniu np.5 godzin na dobę
lub
dodatek jak za pracę nadliczbową będzie wypłacany po przekroczeniu przeciętnie w tygodniu 30 godzin
lub
dodatek jak za pracę nadliczbową będzie wypłacany po przekroczeniu wymiaru czasu pracy wynoszącego 1/2 etatu
Powinieneś wystąpić do pracodawcy o ustalenie faktycznego wymiaru czasu pracy , jak widać 1/2 przekraczasz systematycznie= pracodawca kantuje cie na urlopie masz - tylko połowę przysługującego urlopu

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka