Kiedy właściciel mieszkania może podnieść czynsz ?

Razem z nażeczoną wynajmujemy mieszkanie i ostatnio dostaliśmy wiadomość od Właściciela że podnosi nam czynsz. Uzasadniając to kosztami. Dodał ze teraz to my będziemy płacić za czynsz mieszkania a kwoty są dość wysokie.
To już druga tak sytuacja. Ponadto wszystkie naprawy typu uszkodzony zamek w drzwiach ponosimy my choć ich awaria to wada fabryczna.
Nie wiem co mam robić , szukać nowego mieszkania konfrontować to z nim. Czy można tak z dnia na dzień podnieść komuś opłaty. Nie rozumie tego.
anonim cytuj
31-08-2023
Szukaj nowego mieszkania, nie masz za bardzo innego wyjścia, tak czy siak podniesie w końcu. Masz dwa wyjścia, jeśli masz umowę to nie może Ci zmienić z dnia na dzień i masz okres wypowiedzenia umowy - czyli czas na znalezienie czegoś innego. Jeśli nie masz umowy to zmieniasz zamki, wybierasz odpowiednią kwotę z bankomatu i jak przyjdzie to i nie będzie chciał się dogadać ze np. w ciągu 3 miesięcy się wyprowadzisz to ładnie zostawiasz pieniądze w swojej kieszeni, wyrzucasz dziada, zmieniasz zamki, montujesz kamerki i twierdzisz że zapłaciłeś - niech udowodni że nie, jednocześnie wynajmując na czarno, a w banku wychodzi ze dokładnie taka sumę danego dnia wybrałeś, z historii lokalizacji telefonu również był u Ciebie, wejść nie może pod Twoja nie obecność bo będzie włamanie, szukasz mieszkania i zostawiasz dziada, a na odzyskanie kaucji nie masz co liczyć. Wszystko zależy od człowieka, jak normalny to się dogadasz, jak debil to tylko kłopotu sobie narobi i będzie szukał nowego lokatora.
 
anonim cytuj
31-08-2023
W trakcie najmu obowiązuje umowa najmu. Wszelkie zmiany muszą być zgodnie z ustawą o ochronie lokatorów. Jak nie ma umowy najmu to teoretycznie wszystko można, bo nie ma się do czego odnieść. Zmiany umowy powinny być aneksem (za porozumieniem lub z terminem określonym w ustawie). Wynajmujący nie może zmieniać warunków wg swojej woli. Jak nowe warunki Wam nie odpowiadają i są gorsze niż rynkowe, to po prostu szukajcie czegoś innego i wezwijcie właściciela do zmiany warunków zgodnie z prawem. Zyskacie czas, ale i na tak nie warto w takie układy wchodzić, bo jak wynajmujący nie działa zgodnie z prawem to dalej nie będzie.
 
anonim cytuj
31-08-2023

Sugerowane Tematy

Czy jest możliwy rozwód przez e-sąd?
Czy ktoś korzystał z takiego rozwiązania i czy faktycznie koszty są mniejsze i można zrobić to szybko (rozwód bez orzekania o winie, oby dwie strony chcą)?...
Grobowiec rodzinny.
Dzień dobry. Moja mama jest właścicielem grobu w którym obecnie od 2008 spoczywa mój św. pamięci tata. Przedwczoraj zmarł mąż mojej siostry i mama chce wraz z siostra pochować męża właśnie w tym grobie( 2 kondygnacje ). Pytanie: Czy mama może pochować zięcia w tym grobie mimo iż moje rodzeństwo się na to nie zgadza? Dodam że tata jest pochowany w trumnie a mama chce być skremowana i zięć też będzie....
Czy pracodawca może narzucać mi dni urlopowe?
Witam, jak to jest w Polskim prawie, czy pracownik musi wziąć 14dni urlopu ciągiem? Czy pracodawca może narzucać mi dni urlopowe? Np., że między świętami a sylwestrem muszę wziąć wolne? Czy muszę wykorzystać cały swój urlop w danym roku? Tak, aby dni zaległe nie przeszły na następny? Według mojego pracodawcy muszę. Oraz jak to wygląda z urlopem w sytuacji zmiany pracy? Kończąc pracę w jednej firmie muszę wykorzystać cały pozostały mi urlop(...
Przelew pieniędzy na konto wspólne.
Mam takie pytanie, odnośnie przekazania pieniędzy (dział spadku ze zniesieniem współwłasności) pytania są takie: 1. Jeśli znam tylko konto współmałżonka strony to czy można dokonać przelewu na takie konto? 2. Jeśli tak, to czy rodzi to jakieś skutki np. podatkowe? 3. Czy współmałżonek może odesłać nadawcy pieniądze przeznaczone dla drugiego współmałżonka? Co wtedy zrobić jak odeśle zwrotnie taki przelew?...

Wyszukiwarka