Ustalenie kontaktów.

Dzień dobry. Napiszę w skrócie. Syn we wrześniu będzie miał 3 latka. Jego ojciec zostawił Nas gdy mały miał 1.5 roku. Od tamtej pory odwiedza syna 2 -3 razy w miesiącu na 2-3 godziny w weekendy. Odkąd ojciec synka ma nowa dziewczynę są między nami spiny. Piszę za niego wiadomości do mnie udając że to tatuś. Wywołuje kłótnie. Ostatnio powiedziałam że nie będę odpisywała na jego wiadomości. Do sedna. Czy Sad może wydać pozwolenie aby ojciec zabierał syna do siebie np. Na cały dzień? Dodam że nie robi nic przy małym podczas odwiedzin. Tylko się z nim bawi i to w zabawy jakie ja wymyślam. Nic sam Od siebie. Synek ma opinie z PPP o zaburzonym SI. Boi się nowych ludzi jak na razie w nowe miejsca udaje się tylko ze mną bo nawet z babcia która mieszka z nami się boi. Bardzo proszę o odpowiedź.
anonim cytuj
23-08-2023
Syn we wrześniu będzie miał 3 latka. Czy Sad może wydać pozwolenie aby ojciec zabierał syna do siebie np. Na cały dzień?

Generalnie może ale wszystko zależy od oceny konkretnego przypadku. Wiek 3 lat nie jest już przeszkodą samą w sobie. Nie jest to jednak pozwolenie a ustalenie kontaktów - sprawy o ustalenie kontaktów prowadzi sąd rejonowy wydział rodzinny i nieletnich właściwy ze względu na stałe miejsce zamieszkania dziecka. O ustalenie kontaktów może wnieść każde z rodziców (opłata sądowa 100 złotych) i ma na celu uregulowanie sytuacji gdy istnieją w tym zakresie spory między rodzicami. Składanie do sądu wniosku o ustalenie kontaktów nie jest obowiązkowe - bez takiego sądowego ustalenia to rodzice sami uzgadniają czas trwania, częstotliwość i miejsce kontaktów. Postanowienie sądu o ustaleniu kontaktów może być (wielokrotnie) zmieniane w przypadku zmiany okoliczności (przeprowadzka, zaostrzenie konfliktu, nieprawidłowości w wykonywaniu kontaktu lub nierealizowanie kontaktów). W sprawie o ustalenie kontaktów sąd może skierować rodziców (za zgodą obojga) do dobrowolnej mediacji w celu wypracowania ugody, jeżeli ugody nie uda się wypracować czy to podczas mediacji czy na sali rozpraw to sąd najprawdopodobniej skieruje rodziców i dziecko na badanie do OZSS (Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów). OZSS wydaje opinię, która ma pomóc sądowi w ustaleniu jakie ustalenie kontaktów będzie dla dziecka najodpowiedniejsze.
 
anonim cytuj
23-08-2023

Sugerowane Tematy

Skrócenie okresu wypowiedzenia.
Ostatnio złożyłam wypowiedzenie UoP (3mies). Teraz jednak chciałabym rozmówić się z pracodawcą i postarać się, za jego zgodą, skrócić okres wypowiedzenia. Czy nadal mogę? Czy wystarczy złożyć jakiś aneks do wypowiedzenia? Czy muszę złożyć znowu wypowiedzenie z nową datą i zacznie biec od nowego miesiąca?...
Wynagrodzenie za urlop.
Jestem zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Według umowy moja stawka godzinowa to 19,70 brutto + premia uznaniowa. Premię otrzymuje co miesiąc i wynosi ona ok. 40% wynagrodzenia zależnie od długości miesiąca. Natomiast stawka urlopowa jest zawsze taka sama i wynosi 13 zł netto za godzinę. Czy to możliwe, że stawka godzinna za urlop jest niższa niż płaca minimalna i wynosi zawsze tyle samo?...
Sprzedaż działki rekreacyjnej.
Dzień dobry , postaram się w skrócie . Małżeństwo ma rozdzielność. Po rozdzielności żona kupiła za swoje pieniądze działkę rekreacyjną i z biegiem lat była wspólnie użytkowana z mężem. Mąż ją wyremontował za swoje pieniądze . Małżeństwo teraz się rozchodzi . Umówione było że działka będzie sprzedana i pieniądze na pół. Jednak jest problem . Żona chce natychmiast ją sprzedać bo potrzebuje pieniądze na wynajem ale mąż złośliwie nie podejmuje tematu...
Rozstanie z partnerem a dziecko.
Dzień dobry. Proszę o informację w następującym temacie: para nie będąca małżeństwem rozstała się. Kwestie związane z dzieckiem mają uregulowane ustnie - dziecko jest u matki, ojciec zabiera dziecko w ustalone dni - podobnie jak przy rozwodach, przy czym oboje mają pełna władze rodzicielską. Pytanie czy trzeba to jakoś sformalizować? Czasami dochodzi do sporów w sensie matka wymusza określone zachowanie względem ojca (w sensie np. nie może zabier...

Wyszukiwarka