Składanie dowodów o niewinności przez osobę oskarżoną.

Witam wszystkich. Mam druga sprawę 22 sierpnia i pytanie takie. Czy mogę donieść dowód w postaci płytki. Jako dowód o niewinności.. Dodam że pierwsza się odbyła a jeden świadek oskarżający się nie stawił i odroczono ją.
Dwóch było oskarżających zeznawali. Sprawa z policją.
I czy po prostu sąd uwzględnił mój dowód?
anonim cytuj
18-08-2023
Można przynieść nagranie i uargumentować dlaczego dowód jest istotny, co się znajduje na płycie, co ma udowodnić. Sąd podejmie decyzję, w zależności od argumentacji.
 
anonim cytuj
18-08-2023
Można przynieść nagranie i uargumentować dlaczego dowód jest istotny, co się znajduje na płycie, co ma udowodnić. Sąd podejmie decyzję, w zależności od argumentacji.

Ale mi chodzi czy bezpośrednio na sprawę?
W postaci płyty CD z pięcioma zdjęciami bo się nie znam kompletnie. I jeżeli tak to na piśmie czy ustnie ? Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś sprawę mam 22 mają i chce to płytkę dać przed rozpoczęciem jak daje dowód.
 
anonim cytuj
18-08-2023
To jest podstawowa rzecz, musisz się bronić masz do tego prawo. Proszę wziąć płytę ze sobą i złożyć wniosek (z uzasadnieniem) ustnie lub pisemnie - jak Pan woli.
 
anonim cytuj
18-08-2023
oskarżony ma prawo przedstawiać dowody w swojej obronie w każdym etapie postępowania sądowego. Jeśli masz dowód, który w Twojej opinii może wpłynąć na rozstrzygnięcie sprawy na Twoją korzyść, powinieneś go przedstawić sądowi. Wskazówki dotyczące składania takiego dowodu:

Rodzaj dowodu: Możesz przedstawić dowód w postaci płytki CD zawierającej zdjęcia. Jednak pamiętaj, abyś był w stanie jasno określić, co każde zdjęcie przedstawia i dlaczego jest istotne dla Twojej sprawy.

Sposób składania dowodu: Możesz zgłosić wniosek o przyjęcie dowodu zarówno ustnie, jak i pisemnie. Jeśli zdecydujesz się na formę pisemną, przygotuj wniosek zawierający opis dowodu i uzasadnienie, dlaczego jest on istotny dla sprawy. Wniosek taki należy złożyć w sądzie przed rozpoczęciem rozprawy.

Czas składania dowodu: Jeśli masz zamiar składać dowód bezpośrednio na rozprawie, warto wcześniej powiadomić sąd o tym zamiarze, aby uniknąć ewentualnych problemów z przyjęciem dowodu.

Akceptacja dowodu przez sąd: Ostateczna decyzja o tym, czy dowód zostanie przyjęty, należy do sądu. Sąd oceni istotność, wiarygodność i związek dowodu z przedmiotem sprawy.

Podsumowując, masz prawo do obrony i przedstawienia dowodów, które uważasz za istotne dla Twojej sprawy. Kluczowe jest jednak, abyś mógł jasno i przekonująco uzasadnić ich znaczenie dla rozpatrywanej sprawy.
 
anonim cytuj
18-08-2023

Sugerowane Tematy

Jak sprawdzić czy to darowizna?
Będę wdzięczna za udzielenie mi odpowiedzi na następujące pytanie: czy po około 42-44 latach można sprawdzić czy działkę w której posiadaniu jest mój wujek on sam nabył czy dostał od swojego ojca? Wujek oczywiście twierdzi że ją kupił, ale dziadek jeszcze dwóm swoim synom w akcie darowizny dał działki tylko ten jeden twierdzi że ją odkupił od ojca. Dziadek zmarł miesiąc temu, nie zostawił testamentu a z tego co czytałam to jest to różnica przy us...
Pracodawca nie chce podpisać urlopu.
Szef nie chce podpisać mi urlopu na 2 tygodnie, twierdzi że nie może ponieważ w tym samym czasie bierze inna osoba urlop boi się że kolejny urlop przerwie ciągłość w pracy gdy w tym samym czasie np. jeszcze ktoś poszedł np. na L4. Moje pytanie jakich użyć argumentów kiedy mam już opłacone ferie które spędzam z 7 latkiem(tata wychowujący sam dzieci) Czytałem coś na temat tych nowych urlopów, które weszły w życie czy mogę złożyć wniosek o taki ur...
Dziki lokator.
Witam. Zwracam się do Państwa z prośbą o radę może ktoś miał podobny problem. Otóż w 2017 roku uzyskałam wyrok eksmisyjny z prawem do lokalu socjalnego. Od 6 lat czekam na rzeczony lokal. Prawa takiego nie nabył mój były partner który obecnie zamieszkuje z nami. Na wyroku jest napisane że tylko ja i syn mamy prawo do lokalu. W tym roku zapadła decyzją o rozbiórce budynku w którym mieszkam. Co może znacznie przyspieszył procedurę otrzymania lokalu...
umowa na czas nieokreślony / własna działalność
Jestem zatrudniony w firmie na podstawie umowy o prace na czas nieokreślony. Czy jeżeli bym otworzył własna działalność to muszę zgłaszać ten fakt pracodawcy wymagana jest jakaś zmiana umowy ? Co z płatnością ZUS jeżeli została by umowa o prace to płaci ja dalej pracodawca?...

Wyszukiwarka