Areszt tymczasowy za niezapłacenie grzywny.

Witam, sąd zarządził areszt tymczasowy za niezapłacenie grzywny. Osadzony przebywa już w areszcie, jest możliwość zapłacenia grzywny i wypuszczenie go?
anonim cytuj
17-08-2023
Nie areszt tymczasowy tylko zastępczą karę pozbawienia wolności. Po zapłaceniu pozostałej do zapłaty części grzywny skazany zostanie bezzwłocznie zwolniony. Jeśli jest taka możliwość, to zapłać w dziale ewidencji aresztu/zakładu w którym skazany przebywa.
 
anonim cytuj
17-08-2023
jeśli osoba została skazana na zastępczą karę pozbawienia wolności za niezapłacenie grzywny, istnieje możliwość jej zwolnienia z aresztu po zapłaceniu niespłaconego jeszcze długu. Reguluje to art. 34 § 1 Kodeksu wykroczeń, który stanowi, że jeżeli skazany, będąc w zakładzie karnym w celu odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności, wpłaci w całości należną grzywnę lub jej część, za którą odbywa karę, zwalnia się go od dalszego jej odbywania, a jeżeli wpłacił ją w całości, zwalnia się go również od odbycia kary za pozostałą jej część.

Jeśli więc istnieje taka możliwość, warto jak najszybciej udać się do zakładu, w którym osoba skazana przebywa, by dokonać opłaty. Po zapłaceniu grzywny, osoba skazana powinna zostać niezwłocznie zwolniona. W praktyce, płatność najlepiej dokonać w dziale ewidencji zakładu karnego, w którym osadzony przebywa, aby przyspieszyć cały proces.
 
anonim cytuj
17-08-2023
Czyli jeżeli dobrze rozumiem, jeśli uda mi się szybko zapłacić całą kwotę, to osoba skazana zostanie zwolniona praktycznie od razu? A co jeśli wpłacę tylko część tej kwoty? Czy czas spędzony w areszcie będzie odliczany proporcjonalnie do wpłaconej kwoty? Jak to dokładnie wygląda w praktyce? Czy są jakieś dodatkowe opłaty czy koszty związane z tym procesem?
 
anonim cytuj
17-08-2023
Tak, jeśli zapłacisz całą kwotę grzywny, osoba skazana zostanie zwolniona natychmiast. W przypadku wpłaty jedynie części grzywny:

Osoba skazana zostaje zwolniona z odbycia części kary proporcjonalnej do wpłaconej kwoty. Czyli jeśli zapłacisz połowę niespłaconej grzywny, skazany zostanie zwolniony z odbycia połowy czasu pozostałego do odbycia kary zastępczej.
Warto też zwrócić uwagę na fakt, że czas spędzony w areszcie przed wpłatą zostanie odliczony od całkowitej kary.
Jeśli chodzi o dodatkowe opłaty czy koszty, zazwyczaj nie są one pobierane w związku z samą wpłatą grzywny w zakładzie karnym. Jednak warto upewnić się bezpośrednio w zakładzie, czy nie ma żadnych dodatkowych opłat administracyjnych lub innych kosztów. W każdym przypadku jest to kwestia indywidualna i zależy od konkretnej instytucji.
 
anonim cytuj
17-08-2023

Sugerowane Tematy

Zniesławienie i odszkodowanie.
Witam parę dni temu poniosło mnie sytuacja już się ciągnie 10miesiecy założyłam sprawę Fotografce do sądu. Niestety nie wytrzymałam do rozprawy na 5 grupach na FB dałam opinie pisząc ze oszukuje i kłamie resztę nie będę pisała bo za długie post napisałam grzecznie bez wyzwisk. Niestety natomiast w komentarzu zupełnie się nie popisałam napisałam w emocjach ze to jak się zachowywała na moim ślubie to było poniżej krytyki i świństwo i mam nadzieje ...
Jak przeprowadzić ubezwłasnowolnienie bliskiej osoby?
Jak wygląda sprawa z ubezwłasnowolnieniem rodzica chorego na alzheimera. Rodzic nie jest w stanie podejmować samodzielnie decyzji. Czy są jakieś kruczki prawne w tym całym procesie i potem po? Czy ja jako opiekun prawny podejmuje decyzje np. w szpitalu, u lekarza itd. czy sąd? Jak to wygląda? Czy ktoś z was ma w tej sprawie doświadczenie?...
Prawo spadkowe - zmiany.
Wyczytałam, że 15 listopada zmieniły się przepisy odnośnie odrzucenia spadku w imieniu małoletniego. Czy prawda jest , że teraz jeśli ja jako rodzic odrzucam spadek u notariusza, nie muszę już prosić o zgodę sąd i mogę od razu za zgodą drugiego rodzica odrzucić spadek w imieniu dziecka od razu ?...
Kiedy można wystąpić o zakaz zbliżania się?
W jaki sposób mogę złożyć wniosek o zakaz zbliżania się do mnie przez mojego byłego męża?...

Wyszukiwarka