Zwolnienie natychmiastowe pomimo okresu wypowiedzenia.

No więc mam zapis w umowie zlecenie : "każda ze stron może niniejszą umowę wypowiedzieć za dwutygodniowym okresem wypowiedzenia."
Pracodawca przyszedł i mnie zwolnił natychmiastowo, przyprowadził od razu osobę na moje miejsce i kazał iść do domu. Zapytałam co z okresem wypowiedzenia? Odpowiedział że jest jednostronny. Natomiast zapis w umowie jest jak powyżej. Zadzwoniłam jeszcze tego samego dnia do niego przypominając o tym zapisie, mówiłam że chce pracować jeszcze te dwa tygodnie bo nie znajdę od razu innej pracy. A on na to "life is brutal i trzeba szukać innej pracy"...
Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji bo to jest wg mnie totalne świństwo. Dodatkowo pracodawca dawał mi do ręki pieniądze w kopercie więcej niż na rozliczeniu, żeby nie płacić wyższych podatków, nie wiem co dokładnie było na rozliczeniu bo mi zawsze zasłaniał ręką, ale widziałam że godzin było wpisanych mniej niż faktycznie przepracowałam. Czy można to gdzieś zgłosić nie mając dowodów? Są jedynie nagrania z kamer, bo pracowałam w galerii handlowej.
anonim cytuj
15-08-2023
Czy wypowiedzenie zlecenia zostało wręczone na piśmie?
 
anonim cytuj
15-08-2023
No więc mam zapis w umowie zlecenie : "każda ze stron może niniejszą umowę wypowiedzieć za dwutygodniowym okresem wypowiedzenia."
Pracodawca przyszedł i mnie zwolnił natychmiastowo, przyprowadził od razu osobę na moje miejsce i kazał iść do domu. Zapytałam co z okresem wypowiedzenia? Odpowiedział że jest jednostronny. Natomiast zapis w umowie jest jak powyżej. Zadzwoniłam jeszcze tego samego dnia do niego przypominając o tym zapisie, mówiłam że chce pracować jeszcze te dwa tygodnie bo nie znajdę od razu innej pracy. A on na to "life is brutal i trzeba szukać innej pracy"...
Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji bo to jest wg mnie totalne świństwo. Dodatkowo pracodawca dawał mi do ręki pieniądze w kopercie więcej niż na rozliczeniu, żeby nie płacić wyższych podatków, nie wiem co dokładnie było na rozliczeniu bo mi zawsze zasłaniał ręką, ale widziałam że godzin było wpisanych mniej niż faktycznie przepracowałam. Czy można to gdzieś zgłosić nie mając dowodów? Są jedynie nagrania z kamer, bo pracowałam w galerii handlowej.

W umowie jest napisane "może", a nie "musi". Więc tak, może tak zrobić.
 
anonim cytuj
15-08-2023
No więc mam zapis w umowie zlecenie : "każda ze stron może niniejszą umowę wypowiedzieć za dwutygodniowym okresem wypowiedzenia."


Na podstawie powyższego zapisu, obie strony są zobowiązane przestrzegać dwutygodniowego okresu wypowiedzenia. Jednak:

Jeżeli pracodawca nie przestrzega tego okresu, narusza warunki umowy. W takiej sytuacji możesz dochodzić swoich praw na drodze sądowej, domagając się odszkodowania za okres wypowiedzenia, który Ci nie przyszedł.

Kwestia nielegalnych wypłat „na rękę” może być zgłoszona do odpowiednich służb, takich jak Urząd Skarbowy. Jeśli chodzi o brak dowodów, nagrania z kamer mogą być jednym z nich, jeżeli rejestrowały moment wypłaty gotówki.

Jednak, odpowiedź na pytanie Postu 2 jest istotna. Wypowiedzenie umowy zlecenia powinno nastąpić na piśmie. Jeżeli wypowiedzenie było tylko ustne, nie spełnia wymogów formalnych i jest nieważne.

Odnosząc się do Postu 3, zapis "może" dotyczy możliwości wypowiedzenia umowy, ale nie zwalnia pracodawcy z obowiązku przestrzegania okresu wypowiedzenia. Używanie słowa "może" w kontekście umowy nie pozwala pracodawcy na łamanie innych jej postanowień.
 
anonim cytuj
16-08-2023

Sugerowane Tematy

Uporczywe nękanie ze strony brata.
Od roku jestem w konflikcie z bratem. Mieszkamy na jednej posesji jednak każdy w swoim odrębnym domu, współwłasność ułamkowa. Brat ciągle uprzykrza mi życie, czepia się o wszystko nawet, że mój pies za głośno szczeka na kuriera. W święta wparował z awanturą, że moje dorosłe już dzieci biorą narkotyki, są ćpunami i że w moim domu jest patologia. Synowie oczywiście nie biorą żadnych narkotyków, pracują, są odpowiedzialnymi ludźmi. Brat przyniósł na...
Zachowek/Przekazanie nieruchomości.
Otóż sprawa wygląda następująco. Postaram nakreślić się sprawę od początku. Moi rodzice mają/mieli trójkę rodzeństwa. Jestem ja, brat i siostra, która zmarła (posiada niepełnoletnie dzieci). Rodzice chcą przekazać mi mieszkanie. Z bratem nie mam problemu tylko z drugą stroną, a ściśle mówiąc z dziećmi siostry, chodzi mi o to żebym nie miał problemu z jakimiś zachowkami itp. Rozważałem kilka opcji. Pierwsza darowizna - z tym, że musi minąć 10 l...
Jak chronić się przed płaceniem alimentów na rodzica?
Dzień dobry. Czy mogę się odwołać do sądu, o to żeby nie płacić alimentów za ojca, którego przez całe moje życie nie widziałam, z którym nie utrzymywałam kontaktów. 32 lata nie interesował się czy żyje, czy mam co jeść....
Kara pieniężna za zerwanie umowy abonenckiej.
Mój chłopak dostał karę nałożoną przez operatora komórkowego w kwocie prawie 4000 zł. Wcześniej przed rozwiązaniem umowy przed czasem był stacjonarnie w i został poinformowany, że tak jak jest w umowie kara może wynieść 1000 zł, więc chłopak przemyślał i przeniósł się telefonicznie. Przeczytaliśmy regulamin i jest tam napisane, że jeśli umowa została rozwiązana telefonicznie to o karze powinien zostać poinformowany telefonicznie, SMS-owo, mailow...

Wyszukiwarka