Zwolnienie natychmiastowe pomimo okresu wypowiedzenia.

No więc mam zapis w umowie zlecenie : "każda ze stron może niniejszą umowę wypowiedzieć za dwutygodniowym okresem wypowiedzenia."
Pracodawca przyszedł i mnie zwolnił natychmiastowo, przyprowadził od razu osobę na moje miejsce i kazał iść do domu. Zapytałam co z okresem wypowiedzenia? Odpowiedział że jest jednostronny. Natomiast zapis w umowie jest jak powyżej. Zadzwoniłam jeszcze tego samego dnia do niego przypominając o tym zapisie, mówiłam że chce pracować jeszcze te dwa tygodnie bo nie znajdę od razu innej pracy. A on na to "life is brutal i trzeba szukać innej pracy"...
Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji bo to jest wg mnie totalne świństwo. Dodatkowo pracodawca dawał mi do ręki pieniądze w kopercie więcej niż na rozliczeniu, żeby nie płacić wyższych podatków, nie wiem co dokładnie było na rozliczeniu bo mi zawsze zasłaniał ręką, ale widziałam że godzin było wpisanych mniej niż faktycznie przepracowałam. Czy można to gdzieś zgłosić nie mając dowodów? Są jedynie nagrania z kamer, bo pracowałam w galerii handlowej.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka