Jazda samochodem pod wpływem alkoholu.

Chciałam zapytać o sprawę męża. Jakiś czas temu wypił 2 piwa po czym po 4 godz chciał zajechać do sklepu i złapała go policja na dmuchanie. Wydmuchał 0.21 promila po czym po 30 min spadło do 0.16.
Sądzi że nie zabrano mu prawo jazdy, dziś był na policji złożyć wyjaśnienia i ma czekać na wyrok sądu. Co mu grozi? Czy możliwe żeby nie zabrano mu tego prawo jazdy? Nie chce ze mną nawet rozmawiać na ten temat.
anonim cytuj
15-08-2023
Chciałam zapytać o sprawę męża. Jakiś czas temu wypił 2 piwa po czym po 4 godz chciał zajechać do sklepu i złapała go policja na dmuchanie. Wydmuchał 0.21 promila po czym po 30 min spadło do 0.16.
Sądzi że nie zabrano mu prawo jazdy, dziś był na policji złożyć wyjaśnienia i ma czekać na wyrok sądu. Co mu grozi? Czy możliwe żeby nie zabrano mu tego prawo jazdy? Nie chce ze mną nawet rozmawiać na ten temat.

Z uwagi na niski poziom alkoholu, bliski normie fizjologicznej), mąż może być przez sąd potraktowany łagodnie, tj. może odstąpić od wymierzenia kary i nie orzekać kary dodatkowej zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Tak się może zdarzyć, jeśli mąż nigdy nie był karany za podobne wykroczenie lub przestępstwo.
 
anonim cytuj
15-08-2023
Chciałam zapytać o sprawę męża. Jakiś czas temu wypił 2 piwa po czym po 4 godz chciał zajechać do sklepu i złapała go policja na dmuchanie. Wydmuchał 0.21 promila po czym po 30 min spadło do 0.16.
Sądzi że nie zabrano mu prawo jazdy, dziś był na policji złożyć wyjaśnienia i ma czekać na wyrok sądu. Co mu grozi? Czy możliwe żeby nie zabrano mu tego prawo jazdy? Nie chce ze mną nawet rozmawiać na ten temat.

0,21 to stan po spożyciu alkoholu i jest to wykroczenie - "Kto w takim stanie kieruje pojazdem, popełnia wykroczenie zagrożone karę aresztu, grzywną do 5000 zł i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. Sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do 3 lat."
 
anonim cytuj
15-08-2023
Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po spożyciu alkoholu regulowane jest przede wszystkim przez Kodeks Wykroczeń oraz Kodeks Karny.

Stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu od 0,2 promila do 0,5 promila stanowi wykroczenie na podstawie art. 87 § 1 Kodeksu Wykroczeń. Za to wykroczenie przewidziana jest kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara aresztu, a ponadto sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 miesięcy do 3 lat.

Jeśli chodzi o konkretną sytuację Pani męża, stężenie alkoholu wynoszące 0.21 promila wskazuje na to, że dopuścił się wykroczenia z art. 87 § 1 Kw. Decyzja o wymiarze kary i ewentualnym zakazie prowadzenia pojazdów będzie zależała od okoliczności sprawy oraz od tego, czy wcześniej był karany za podobne wykroczenia.

Ustawa przewiduje możliwość odstąpienia od wymierzenia kary w pewnych okolicznościach, na przykład gdy sprawca dobrowolnie poddał się karze, czy też wykazał się szczególną skruchą. Jednak takie decyzje są zawsze indywidualną oceną sądu.
 
anonim cytuj
15-08-2023

Sugerowane Tematy

Czy mogę reklamować naprawę samochodu w ASO?
Witam. Oddałem auto na bezgotówkową naprawę w autoryzowanym zakładzie. Naprawa z oc sprawcy. Podpisana cesja, samochód zastępczy itp. sporządzony kosztorys zaakceptowało TU sprawcy. Na wykazie dużo części sklasyfikowanych do wymiany + malownie + robocizna. Mam uwagi co do koloru położonego na wymieniony element- różni się od karoserii, ale tez wiem na 100% ze uszkodzona część objęta wymianą na nowy element została nie wymieniona i dalej jest usz...
Czy karę aresztu za prace społeczne można zamienić o dozór elektroniczny ?
Witam serdecznie. Mam pytanie czy karę aresztu za prace społeczne można zamienić o dozór elektroniczny ?...
Kto może brać udział w przesłuchaniu podejrzanego?
Jestem osobą leczącą się na zaburzenia lękowo- depresyjne. Dostałem wezwanie na Policję w charakterze podejrzanego. Moje pytanie: czy w trakcie przesłuchania może mi towarzyszyć żona, chodzi o to żeby była w pomieszczeniu i jej obecność wspierała mnie emocjonalnie. Jak to załatwić formalnie ?...
Wyposażenie mieszkania przy jego sprzedaży.
Dzień dobry, wraz z żoną zakupiliśmy mieszkanie z rynku wtórnego. Podczas zawierania aktu notarialnego zawarliśmy ustne porozumienie co do rzeczy pozostających w mieszkaniu tj. Zabudowy kuchennej oraz szaf w dwóch pomieszczeniach. W dniu przekazania kluczy okazało się, że dotychczasowi właściciele zabrali ze sobą piekarnik w zabudowie, lampy, oraz zabudowany w ścianie kominek elektryczny. Wydaje mi się, że są to elementy stałe, które były element...

Wyszukiwarka