Przecięcie bransoletki SDE.

Witam, mam taką dziwną sytuację. Jestem na SDE od 9 miesięcy odbywam karę 1 roku i 5 miesięcy. Ostatnio w pracy coś mi strzeliło w plecach i ledwo co chodzę, poszedłem do lekarza i dostałem skierowanie na badania rezonansem, RTG i badanie serca. Wiem ,że nie mogę zrobić tych badań z bransoletka więc poszedłem do swojej kurator i kazała mi przeciąć osobiście bransoletkę w poniedziałek rano przed wyjściem na badania. Badania mam rozłożone w poniedziałek środę i piątek. Mianowicie chodzi mi o to czy nie będę miał problemów jak sam ja przetnę? Kurator zapewnia mnie ,że nie bo ona wyśle pismo w poniedziałek ,że mam badania itd. ale nie ukrywam mam trochę stracha zresztą nie wiem jak mam przeciąć tą bransoletkę dodam że przez ten okres nie miałem żadnego naruszenia ani nic takiego. Czy ktoś miał podobną sytuację ?
anonim cytuj
14-08-2023
Pasek "bransoletki" da się przeciąć zwykłymi nożyczkami. Ja bym jednak jeszcze zadzwoniła co Centrali Monitorowania i powiadomiła o sytuacji. Być może jednak będą chcieli sami przyjechać i odebrać od Ciebie nadajnik. Pozostaje też kwestia ponownego założenia "bransoletki". Będzie zakładana ponownie dopiero w piątek? Czy zdejmowana na każde badanie i po jego przeprowadzeniu ponownie zakładana?
Nie wiadomo właśnie kiedy będzie zakładana, kurator zgłosi w środę o ponowne założenie. Chodzi o to żebym mógł zrobić właśnie wszystkie badania bo to jest jednak sytuacja zagrażającą życiu, tylko boję się tego przecinać ale dziś bylem u kuratorów akurat mojego nie było i powiedzieli ,że jak przetnę to będą dzwonić ale mam powiedzieć ,że dostałem zgodę kuratora na to przecięcie i oni już będą pisać do kuratora. Chodzi mi też o to aby nie przyjechali tym radiowozem pod blok i wstydu nie robili

Dla mnie też jest dziwne, że kurator polecił przecinać samemu. Ale skoro tak ustalił to pewnie negatywnych konsekwencji z tego nie będzie. Tak czy inaczej zadzwoniłabym jeszcze do Centrali i to zgłosiła. Zrobią notatkę w systemie i może nie będą dzwonić wyjaśniać sytuacji, bo po przecięciu paska alarm w systemie będzie. Moim zdaniem to kurator powinien zawczasu zrobić wpis w systemie, że prosi o zdjęcie bransoletki z uwagi na badanie rezonansem i to patrol powinien przyjechać i przeciąć bransoletkę, ewentualnie polecić Ci to zrobić, ale to Centrala powinna Ci to zlecić, a nie kurator.
No właśnie tego się boje ale Kurator mi kazała żebym przeciął bransoletkę i oni już sami do mnie zadzwonią... Więc wydaje mi się ,że problemu z tego nie będę miał. A orientujesz się może jak to działa jeżeli w środę napisze kurator pismo o założenie kolejnej bransoletki ile czasu im to zajmie ? Bo martwi mnie też to że się nie wyrobie na piątek z badaniami
 
anonim cytuj
14-08-2023
Rzeczywiście kurator może w sytuacji zagrożenia zdrowia zarządzić usunięcie/odinstalowanie nadajnika. Po ustaniu przyczyny usunięcia sędzia penitencjarny zarządza jego ponownie zainstalowanie. Wszystko masz w art. 43r kodeksu karnego wykonawczego.
 
anonim cytuj
14-08-2023
Rzeczywiście kurator może w sytuacji zagrożenia zdrowia zarządzić usunięcie/odinstalowanie nadajnika. Po ustaniu przyczyny usunięcia sędzia penitencjarny zarządza jego ponownie zainstalowanie. Wszystko masz w art. 43r kodeksu karnego wykonawczego.


Można wywnioskować, że:

Jeśli kurator, który nadzoruje wykonanie kary poza zakładem karnym, wydał zgodę na przecięcie bransoletki z powodu badania medycznego, to nie powinno to prowadzić do konsekwencji prawnych. Jest to uregulowane w przepisach, które pozwalają na tymczasowe usunięcie nadajnika w sytuacjach, kiedy może to zagrozić zdrowiu lub życiu osoby skazanej.
Jeśli chodzi o kwestię ponownego założenia bransoletki po przecięciu, kurator będzie musiał zgłosić ten fakt i w odpowiednim czasie (po zakończeniu badań) zorganizować ponowne założenie bransoletki. Czas, który będzie to trwać, zależy od procedur w danym rejonie oraz dostępności służb odpowiedzialnych za monitorowanie.
Jeśli chodzi o potencjalne wezwanie radiowozu czy innych służb, jeśli kurator prawidłowo zgłosił powód przecięcia bransoletki, powinno to zostać uwzględnione w systemie monitorowania i nie powinno prowadzić do nieporozumień.
W przypadku wątpliwości związanych z przecięciem bransoletki warto, dla własnego spokoju, skontaktować się z Centralą Monitorowania i upewnić się, że sytuacja została prawidłowo odnotowana. Jednak skoro kurator dał taką zgodę, można zakładać, że zostały podjęte odpowiednie kroki w celu uniknięcia nieporozumień.
 
anonim cytuj
14-08-2023

Sugerowane Tematy

Trzymanie gołębi w bloku
Sąsiad dokarmiał gołębie na balkonie, w bloku spółdzielczym na wezwanie administracji usunął gołębie, ale nie całkowicie teraz ma je w mieszkaniu. Czy można coś z tym zrobić? ...
Jeśli wezmę czasie ślub, to renta zostanie odebrana?
Dzień dobry. Pobieram rentę rodzinną, oraz rentę z tytułu niezdolności do pracy. Jest ona na dwa lata. Jeśli wezmę w tym czasie ślub, to renta zostanie odebrana?...
Czy mam obowiązek odpowiedzieć na pismo wysłane przez adwokata na mojego e-maila ?
Czy mam obowiązek odpowiedzieć na pismo wysłane przez adwokata na mojego e-maila ? Listu za potwierdzeniem odbioru nie było. Wyznaczył mi termin 7 dni co mnie śmieszy, bo nie ma żadnego przepisu na odpowiedź na jego zadania, w dodatku to ja jestem osoba poszkodowana w tej sprawie....
braki formalne - brak adresu poczty elektronicznej powoda
Złożyłam pozew do sądu do wydziału gospodarczego, ale zapomniałam podać adresu poczty elektronicznej powoda. Mogę dosłać pismo procesowe uzupełniające adres e-mail ? Jak poprawnie je sformułować, żeby Sąd nie cofnął pozwu ?...

Wyszukiwarka