Dzień dobry. W dniu dzisiejszym odbyła się sprawa sądowa o ograniczenie mi i ojcu dziecka praw rodzicielskich oraz nadanie kurateli sądowej i asystentury rodziny. Chciałabym wnieść do sądu o wydanie uzasadnienia oraz odwołać się od podjętej przez sąd decyzji. W jaki sposób powinnam przygotować pisma i czy muszę dodać do tych pism jakieś dodatkowe dokumenty (jeśli tak to jakie)?
Dzisiejsze orzeczenie sądu zakończyło sprawę? To ostateczne postanowienie, a nie tryb zabezpieczenia?
anonim cytuj
10-08-2023
Dzisiejsze orzeczenie sądu zakończyło sprawę? To ostateczne postanowienie, a nie tryb zabezpieczenia?
Sąd powiedział, że jest to ostateczne postanowienie, ale w momencie gdy sprawozdania od kuratora oraz asystenta rodziny będą dobre to władza zostanie nam "oddana".
anonim cytuj
10-08-2023
Wniosek o sporządzenie i doręczenie pisemnego uzasadnienia postanowienia sądu nie wymaga żadnych większych uzasadnień czy formalności. Trzeba wskazać sygnaturę sprawy, orzeczenie, podpisać się pod tym wnioskiem.
Natomiast sama apelacja wymaga już więcej starań i tak szczerze mówiąc, jeśli nie umie Pani samodzielnie jej napisać, radziłabym skorzystać z pomocy profesjonalisty - adwokata lub radcy prawnego.
anonim cytuj
10-08-2023
Przede wszystkim wnosisz o sporządzenie uzasadnienia i doręczenie wraz z odpisem postanowienia, wpłacasz 100 zł na konto sądu. A to jak powinno wyglądać pismo nikt nie napisze merytorycznie, jako że każda sytuacja jest inna. Do tego apelacja od postanowienia końcowego w sprawie to nie gorzkie żale a zarzuty co do obrazy prawa materialnego i procesowego. Nowych dowodów nie możesz załączać, chyba że zaszły nowe okoliczności o których sąd nie wiedział wydając orzeczenie.
anonim cytuj
10-08-2023
Jeśli chodzi o wniosek o sporządzenie i doręczenie pisemnego uzasadnienia postanowienia, nie ma szczególnych formalności. Warto wskazać sygnaturę sprawy oraz orzeczenie, które jest przedmiotem wniosku. Jeśli chodzi o odwołanie się od postanowienia sądu (apelację), to jest kilka kluczowych kwestii do uwzględnienia:
Pismo powinno zawierać oznaczenie sądu, do którego jest skierowane, sygnaturę sprawy, dane stron oraz oznaczenie orzeczenia, od którego się odwołujesz.
Należy również podać zarzuty odnoszące się do orzeczenia (np. naruszenie prawa materialnego czy procesowego) oraz wskazać konkretnie, które przepisy prawa zostały naruszone.
Nie ma możliwości dołączenia nowych dowodów do apelacji, chyba że od czasu wydania orzeczenia zaszły nowe okoliczności, które nie były znane sądowi podczas rozprawy.
Odpowiedź na Post 2 i Post 3:
Jeśli sąd stwierdził, że jest to ostateczne postanowienie, ale istnieje możliwość "oddania" władzy po pozytywnych sprawozdaniach od kuratora i asystenta rodziny, to sugeruje to, że mimo ostatecznego charakteru orzeczenia istnieje pewna elastyczność w kontekście jego realizacji. Jednak dokładne zrozumienie tej kwestii wymaga analizy treści postanowienia.
Odpowiedź na Post 4 i Post 5:
Zgadzam się z tym, co zostało napisane. Wniosek o sporządzenie i doręczenie pisemnego uzasadnienia jest prostszy w formie. Natomiast apelacja, mając na celu skuteczne zakwestionowanie orzeczenia, powinna być precyzyjnie sformułowana i skierowana na konkretne aspekty naruszenia prawa. To prawda, że kluczowe jest wskazanie zarzutów dotyczących naruszenia prawa materialnego i procesowego.
Przy wynajęciu mieszkania właściciel sporządził umowę "użyczenia" lokalu mieszkalnego . W treści której zawarta jest informacja o czynszu 1200zl/MSC. Czy właściciel (osoba całkiem obca) miał prawo sporządzić umowę "użyczenia lokalu mieszkalnego" i w treści umieścić informacje jak przy zwykłym wynajmie lokalu? ? ? To zgodne z prawem ?...
Witam,
Chciałabym się dowiedzieć jakie są konsekwencje w przypadku wynajmu mieszkania osobie z dzieckiem? Czy mogę mieć problem z wypowiedzeniem umowy?
...
Co mogę zrobić, jak się obronić, jeśli mój mąż dowiedziawszy się o wniosku rozwodowym robi wszystko, żebym żyla bez pieniędzy albo i jeszcze niżej. Odciął nasze dzieci od zasilku, nie chce płacić alimentów oraz zadłuża się na coraz większe sumy.. jak wiadomo trwając w małżeństwie długi są wspólne a tym bardziej moje jeśli on przestanie płacić…
Rozprawa rozwodowa za rok lub półtora. Do tego czasu to będzie już duża kwota, a ja chciałam zacząć sta...
Posiadam mieszkanie zakupione na kredyt przed ślubem. Obecnie jestem w związku małżeńskim bez rozdzielności małżeńskiej/intercyzy. Prowadzę działalność gospodarczą, z zarobionych pieniędzy "sam" spłacam raty tego kredytu. Nabyty w ten sposób majątek staje się wspólny. Mamy pytanie, czy istnieje sposób, aby na wypadek rozwodu, wykluczyć spłatę tego mieszkania ze wspólnoty majątkowej?...
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: