Ograniczenie praw rodzicielskich obojgu rodzicom.

Dzień dobry. W dniu dzisiejszym odbyła się sprawa sądowa o ograniczenie mi i ojcu dziecka praw rodzicielskich oraz nadanie kurateli sądowej i asystentury rodziny. Chciałabym wnieść do sądu o wydanie uzasadnienia oraz odwołać się od podjętej przez sąd decyzji. W jaki sposób powinnam przygotować pisma i czy muszę dodać do tych pism jakieś dodatkowe dokumenty (jeśli tak to jakie)?
anonim cytuj
10-08-2023
Dzisiejsze orzeczenie sądu zakończyło sprawę? To ostateczne postanowienie, a nie tryb zabezpieczenia?
 
anonim cytuj
10-08-2023
Dzisiejsze orzeczenie sądu zakończyło sprawę? To ostateczne postanowienie, a nie tryb zabezpieczenia?

Sąd powiedział, że jest to ostateczne postanowienie, ale w momencie gdy sprawozdania od kuratora oraz asystenta rodziny będą dobre to władza zostanie nam "oddana".
 
anonim cytuj
10-08-2023
Wniosek o sporządzenie i doręczenie pisemnego uzasadnienia postanowienia sądu nie wymaga żadnych większych uzasadnień czy formalności. Trzeba wskazać sygnaturę sprawy, orzeczenie, podpisać się pod tym wnioskiem.
Natomiast sama apelacja wymaga już więcej starań i tak szczerze mówiąc, jeśli nie umie Pani samodzielnie jej napisać, radziłabym skorzystać z pomocy profesjonalisty - adwokata lub radcy prawnego.
 
anonim cytuj
10-08-2023
Przede wszystkim wnosisz o sporządzenie uzasadnienia i doręczenie wraz z odpisem postanowienia, wpłacasz 100 zł na konto sądu. A to jak powinno wyglądać pismo nikt nie napisze merytorycznie, jako że każda sytuacja jest inna. Do tego apelacja od postanowienia końcowego w sprawie to nie gorzkie żale a zarzuty co do obrazy prawa materialnego i procesowego. Nowych dowodów nie możesz załączać, chyba że zaszły nowe okoliczności o których sąd nie wiedział wydając orzeczenie.
 
anonim cytuj
10-08-2023
Jeśli chodzi o wniosek o sporządzenie i doręczenie pisemnego uzasadnienia postanowienia, nie ma szczególnych formalności. Warto wskazać sygnaturę sprawy oraz orzeczenie, które jest przedmiotem wniosku. Jeśli chodzi o odwołanie się od postanowienia sądu (apelację), to jest kilka kluczowych kwestii do uwzględnienia:

Pismo powinno zawierać oznaczenie sądu, do którego jest skierowane, sygnaturę sprawy, dane stron oraz oznaczenie orzeczenia, od którego się odwołujesz.
Należy również podać zarzuty odnoszące się do orzeczenia (np. naruszenie prawa materialnego czy procesowego) oraz wskazać konkretnie, które przepisy prawa zostały naruszone.
Nie ma możliwości dołączenia nowych dowodów do apelacji, chyba że od czasu wydania orzeczenia zaszły nowe okoliczności, które nie były znane sądowi podczas rozprawy.
Odpowiedź na Post 2 i Post 3:
Jeśli sąd stwierdził, że jest to ostateczne postanowienie, ale istnieje możliwość "oddania" władzy po pozytywnych sprawozdaniach od kuratora i asystenta rodziny, to sugeruje to, że mimo ostatecznego charakteru orzeczenia istnieje pewna elastyczność w kontekście jego realizacji. Jednak dokładne zrozumienie tej kwestii wymaga analizy treści postanowienia.

Odpowiedź na Post 4 i Post 5:
Zgadzam się z tym, co zostało napisane. Wniosek o sporządzenie i doręczenie pisemnego uzasadnienia jest prostszy w formie. Natomiast apelacja, mając na celu skuteczne zakwestionowanie orzeczenia, powinna być precyzyjnie sformułowana i skierowana na konkretne aspekty naruszenia prawa. To prawda, że kluczowe jest wskazanie zarzutów dotyczących naruszenia prawa materialnego i procesowego.
 
anonim cytuj
11-08-2023

Sugerowane Tematy

Spłata długu po zmarłym.
Witam mam pytanko jak to jest, moja mama zmarła, a wiem że ma kredyty nieubezpieczone, spłacała regularnie ale zostaje do spłaty jeszcze 20 tys. zł. Rata wynosi 850 zł, mnie nie stać żeby spłacać bo mam swoje kredyty, sama wychowuje córkę i nie jest mi za łatwo. Czy wystarczy jeśli pójdę do notariusza i zrzeknę się wszystkiego czy będą mnie ścigać? Czy mam iść do banku i doręczyć akt zgonu czy nie?...
Jak pozbawić prawa do zachowku?
Witam, babcia ma troje dzieci z czego tylko jedno się nią interesuje. Babcia chciała przepisać majątek właśnie na to dziecko, lecz chciałaby je zabezpieczyć przed pozostałą dwójką, żeby nie musiała płacić zachowku itp. Jak najlepiej to zrobić?...
Czy wypowiedzenie umowy pożyczki musi być napisane przez prawnika czy tylko i wyłącznie przez osobę która pożyczyła dane pieniądze??
Czy wypowiedzenie umowy pożyczki musi być napisane przez prawnika czy tylko i wyłącznie przez osobę która pożyczyła dane pieniądze... Chcę na adres zameldowania dłużniczki napisać pismo ze za 3 dni jeżeli nie otrzymam długu to złożę wniosek o rozpoczęcie sprawy cywilnej? Jestem na etapie dowiadywania się adresu dłużniczki, proszę doradzić jak działać dalej... ...
Postanowienie o zawieszeniu śledztwa.
Witam, w dniu 19.07.2017 roku wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów z artykułów 56,61,62 kks. Już 22 maja 2018 roku wydano postanowienie o zawieszeniu śledztwa ze względu na niemożność przesłuchania świadków. Natomiast w dniu 28 kwietnia 2020 roku ponownie wydano postanowienie o kontynuacji zawieszenia śledztwa z tego samego powodu ( braku możliwości przesłuchania świadka). I tak od przedstawienia zarzutów minęło już 6 lat, a sprawa dot...

Wyszukiwarka