Ograniczenie praw rodzicielskich obojgu rodzicom.

Dzień dobry. W dniu dzisiejszym odbyła się sprawa sądowa o ograniczenie mi i ojcu dziecka praw rodzicielskich oraz nadanie kurateli sądowej i asystentury rodziny. Chciałabym wnieść do sądu o wydanie uzasadnienia oraz odwołać się od podjętej przez sąd decyzji. W jaki sposób powinnam przygotować pisma i czy muszę dodać do tych pism jakieś dodatkowe dokumenty (jeśli tak to jakie)?
anonim cytuj
10-08-2023
Dzisiejsze orzeczenie sądu zakończyło sprawę? To ostateczne postanowienie, a nie tryb zabezpieczenia?
 
anonim cytuj
10-08-2023
Dzisiejsze orzeczenie sądu zakończyło sprawę? To ostateczne postanowienie, a nie tryb zabezpieczenia?

Sąd powiedział, że jest to ostateczne postanowienie, ale w momencie gdy sprawozdania od kuratora oraz asystenta rodziny będą dobre to władza zostanie nam "oddana".
 
anonim cytuj
10-08-2023
Wniosek o sporządzenie i doręczenie pisemnego uzasadnienia postanowienia sądu nie wymaga żadnych większych uzasadnień czy formalności. Trzeba wskazać sygnaturę sprawy, orzeczenie, podpisać się pod tym wnioskiem.
Natomiast sama apelacja wymaga już więcej starań i tak szczerze mówiąc, jeśli nie umie Pani samodzielnie jej napisać, radziłabym skorzystać z pomocy profesjonalisty - adwokata lub radcy prawnego.
 
anonim cytuj
10-08-2023
Przede wszystkim wnosisz o sporządzenie uzasadnienia i doręczenie wraz z odpisem postanowienia, wpłacasz 100 zł na konto sądu. A to jak powinno wyglądać pismo nikt nie napisze merytorycznie, jako że każda sytuacja jest inna. Do tego apelacja od postanowienia końcowego w sprawie to nie gorzkie żale a zarzuty co do obrazy prawa materialnego i procesowego. Nowych dowodów nie możesz załączać, chyba że zaszły nowe okoliczności o których sąd nie wiedział wydając orzeczenie.
 
anonim cytuj
10-08-2023
Jeśli chodzi o wniosek o sporządzenie i doręczenie pisemnego uzasadnienia postanowienia, nie ma szczególnych formalności. Warto wskazać sygnaturę sprawy oraz orzeczenie, które jest przedmiotem wniosku. Jeśli chodzi o odwołanie się od postanowienia sądu (apelację), to jest kilka kluczowych kwestii do uwzględnienia:

Pismo powinno zawierać oznaczenie sądu, do którego jest skierowane, sygnaturę sprawy, dane stron oraz oznaczenie orzeczenia, od którego się odwołujesz.
Należy również podać zarzuty odnoszące się do orzeczenia (np. naruszenie prawa materialnego czy procesowego) oraz wskazać konkretnie, które przepisy prawa zostały naruszone.
Nie ma możliwości dołączenia nowych dowodów do apelacji, chyba że od czasu wydania orzeczenia zaszły nowe okoliczności, które nie były znane sądowi podczas rozprawy.
Odpowiedź na Post 2 i Post 3:
Jeśli sąd stwierdził, że jest to ostateczne postanowienie, ale istnieje możliwość "oddania" władzy po pozytywnych sprawozdaniach od kuratora i asystenta rodziny, to sugeruje to, że mimo ostatecznego charakteru orzeczenia istnieje pewna elastyczność w kontekście jego realizacji. Jednak dokładne zrozumienie tej kwestii wymaga analizy treści postanowienia.

Odpowiedź na Post 4 i Post 5:
Zgadzam się z tym, co zostało napisane. Wniosek o sporządzenie i doręczenie pisemnego uzasadnienia jest prostszy w formie. Natomiast apelacja, mając na celu skuteczne zakwestionowanie orzeczenia, powinna być precyzyjnie sformułowana i skierowana na konkretne aspekty naruszenia prawa. To prawda, że kluczowe jest wskazanie zarzutów dotyczących naruszenia prawa materialnego i procesowego.
 
anonim cytuj
11-08-2023

Sugerowane Tematy

Czy można nie stawić się na przesłuchanie?
Mój tata dostał wezwanie do Sądu w charakterze świadka. Sąd oddalony jest o około 150 km od miejsca zamieszkania. Wiek mojego taty to około 70 lat. Sprawa toczy się około 6 lat. W tym czasie już raz był wezwany przez Sąd i zeznawał. Nie chce tego robić po raz drugi. Czy można w jakiś sposób zrezygnować i nie pojechać do sądu? Np złozyc odpowiedni wniosek lub zaświadczenie od lekarza? Jeśli tak, to jak to miałoby wyglądać? Jakich użyć argumentów?...
pracodawca zmienil warunki pracy i płacy bez mojej zgody
Pracodawca chcąc zmienić warunki umowy podsunął do podpisania porozumienie zmieniające warunki pracy i płacy (z całego etatu na 1/2). Pracownik napisał że nie wyraża zgody na zmianę warunków i oddał pismo pracodawcy. Ten twierdzi że jest to równoznaczne z rozpoczęciem okresu wypowiedzenia. Pytanie czy pracodawca nie powinien wręczyć pracownikowi dokumentu - wypowiedzenia. Czy brak zgody na porozumienie zmieniające jest równoznaczne z wypowiedzeni...
Problem z odebraniem nadgodzin.
Problem jest następujący: pracuję jako asystent na okienku w placówce Poczty Polskiej. Tydzień temu z przyczyn ode mnie niezależnych mój czas pracy został przekroczony o około 45 minut. Według grafiku kończyłem pracę o 15.30 po zamknięciu poczty o godzinie 15.00. Ponieważ był to mój ostatni dzień na tej konkretnej placówce gdzie zastępowałem inną osobę byłem zobligowany do przewiezienia swoich rzeczy oraz kluczy od placówki na inny urząd pocztow...
Pozew o zapłatę.
Jakie pismo powinnam złożyć w sądzie o odzyskanie pieniędzy za niepłacenie rachunków/czynszu itp.? Osoba zameldowana, która mieszka w moim mieszkaniu od dwóch lat nie dokłada się do opłat....

Wyszukiwarka