Świadczenia na dziecko zmarły ojciec

Witam. Mam problem…. Proszę o pomoc. Jestem w 7 miesiacu ciazy, natomiast ojciec dziecka popełnił samobójstwo… nie wiem co zrobić, poniewaz aktualnie nie pracuje. Nie byliśmy małżeństwem i nie wiem czy należą mi się jakieś świadczenia na zapomogę dziecka.. kto w takim przypadku ma płacić alimenty?
anonim cytuj
20-07-2023
Przykro mi, że przechodzisz przez tak trudny czas. Musi to być dla Ciebie bardzo trudne.

Istnieją różne rodzaje świadczeń, które mogą być dostępne dla Ciebie i Twojego dziecka w takiej sytuacji.

Zapomoga pogrzebowa: Jeżeli spełniasz pewne warunki, możesz mieć prawo do zapomogi pogrzebowej z ZUS. Wymaga to, że ojciec dziecka był ubezpieczony. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie ZUS.

Zasiłek macierzyński: W momencie narodzin dziecka masz prawo do zasiłku macierzyńskiego. Jest on przyznawany bez względu na to, czy byłaś zatrudniona, czy nie.

Zasiłek rodzinny i dodatki do zasiłku rodzinnego: Możesz również mieć prawo do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego, takich jak dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka.

Świadczenie z Funduszu Alimentacyjnego: Jeżeli nie otrzymasz alimentów na dziecko z powodu śmierci ojca dziecka, możesz mieć prawo do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego.

Program "Dobry Start" (dawniej "500+"): Możesz ubiegać się o świadczenie z programu "Dobry Start", które wynosi 300 zł jednorazowo na rok szkolny na każde dziecko do 18 roku życia.

Świadczenie "Mama 4 plus": Jeżeli jest to Twoje czwarte lub kolejne dziecko, możesz być uprawniona do świadczenia "Mama 4 plus", które jest przyznawane dożywotnio.

Zachęcam Cię do skontaktowania się z pracownikiem socjalnym w Twojej gminie lub z doradcą w najbliższym oddziale ZUS, który będzie mógł udzielić Ci szczegółowych informacji i pomóc w procesie składania wniosków.

Przepraszam za Twoje straty i życzę Ci dużo siły w tym trudnym czasie.
 
anonim cytuj
21-07-2023
W tej trudnej sytuacji warto wiedzieć, są dostępne różne formy wsparcia socjalnego, które mogą Ci pomóc, zarówno na poziomie lokalnym, jak i krajowym.

Opieka zdrowotna: Wszystkie dzieci w Polsce mają prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej, co obejmuje regularne badania kontrolne i szczepienia.

Pomoc psychologiczna: Biorąc pod uwagę tragiczną utratę, warto rozważyć skorzystanie z pomocy psychologicznej. Istnieją różne organizacje i instytucje, które oferują bezpłatne wsparcie psychologiczne dla osób, które przeżywają żałobę.

Programy wsparcia dla samotnych rodziców: Istnieją również programy i organizacje, które oferują wsparcie dla samotnych rodziców, w tym grupy wsparcia, doradztwo i pomoc w znajdowaniu opieki nad dziećmi.

Wsparcie dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy:
 
anonim cytuj
21-07-2023

Sugerowane Tematy

osoba nie przybywa pod adresem stałego meldunku, jak go ustalić?
Witam serdecznie Może ktoś miał podobny przypadek i może mi podpowiedzieć co mogę zrobić.Jezeli osoba nie przybywa pod adresem stałego meldunku, nigdzie więcej nie figuruje, nic na siebie nie ma, to w jaki sposób mogę go odnaleźć podać adres do sądu skoro nie odbiera żadnych przesyłek sądowych awizowanych.Dostalam dokumenty z sądu gdzie muszę wziąść komornika który go odnajdzie , lub podać adres pod którym przebywa, Moze ktoś miał podobną sytua...
Czy komornik może zająć rentę?
Czy komornik może zająć całą rentę jeśli jeszcze pracuje na 3/4 etatu czy z renty może potrącać tylko 25%...
Nauka zaoczna a alimenty.
Witam jeśli dziecko uczy się zaocznie nadal trzeba płacić alimenty?...
Dziedziczenie na podstawie testamentu.
Miesiąc temu zmarł mój tata, nie został sporządzony testament więc na mnie i na siostrę przypada po 1/2 majątku. W skład majątku wchodzi między innymi mieszkanie które wcześniej wynajmowane było przez siostrę zmarłego (umowa podpisana jest do czerwca przyszłego roku). Moje pytania brzmią, jakie prawa mam do tego mieszkania (czy mogę mieszkać w nim itp.)? W jaki sposób podejść do podziału majątku w formie tego mieszkania?...

Wyszukiwarka