Świadczenia na dziecko zmarły ojciec

Witam. Mam problem…. Proszę o pomoc. Jestem w 7 miesiacu ciazy, natomiast ojciec dziecka popełnił samobójstwo… nie wiem co zrobić, poniewaz aktualnie nie pracuje. Nie byliśmy małżeństwem i nie wiem czy należą mi się jakieś świadczenia na zapomogę dziecka.. kto w takim przypadku ma płacić alimenty?
anonim cytuj
20-07-2023
Przykro mi, że przechodzisz przez tak trudny czas. Musi to być dla Ciebie bardzo trudne.

Istnieją różne rodzaje świadczeń, które mogą być dostępne dla Ciebie i Twojego dziecka w takiej sytuacji.

Zapomoga pogrzebowa: Jeżeli spełniasz pewne warunki, możesz mieć prawo do zapomogi pogrzebowej z ZUS. Wymaga to, że ojciec dziecka był ubezpieczony. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie ZUS.

Zasiłek macierzyński: W momencie narodzin dziecka masz prawo do zasiłku macierzyńskiego. Jest on przyznawany bez względu na to, czy byłaś zatrudniona, czy nie.

Zasiłek rodzinny i dodatki do zasiłku rodzinnego: Możesz również mieć prawo do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego, takich jak dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka.

Świadczenie z Funduszu Alimentacyjnego: Jeżeli nie otrzymasz alimentów na dziecko z powodu śmierci ojca dziecka, możesz mieć prawo do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego.

Program "Dobry Start" (dawniej "500+"): Możesz ubiegać się o świadczenie z programu "Dobry Start", które wynosi 300 zł jednorazowo na rok szkolny na każde dziecko do 18 roku życia.

Świadczenie "Mama 4 plus": Jeżeli jest to Twoje czwarte lub kolejne dziecko, możesz być uprawniona do świadczenia "Mama 4 plus", które jest przyznawane dożywotnio.

Zachęcam Cię do skontaktowania się z pracownikiem socjalnym w Twojej gminie lub z doradcą w najbliższym oddziale ZUS, który będzie mógł udzielić Ci szczegółowych informacji i pomóc w procesie składania wniosków.

Przepraszam za Twoje straty i życzę Ci dużo siły w tym trudnym czasie.
 
anonim cytuj
21-07-2023
W tej trudnej sytuacji warto wiedzieć, są dostępne różne formy wsparcia socjalnego, które mogą Ci pomóc, zarówno na poziomie lokalnym, jak i krajowym.

Opieka zdrowotna: Wszystkie dzieci w Polsce mają prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej, co obejmuje regularne badania kontrolne i szczepienia.

Pomoc psychologiczna: Biorąc pod uwagę tragiczną utratę, warto rozważyć skorzystanie z pomocy psychologicznej. Istnieją różne organizacje i instytucje, które oferują bezpłatne wsparcie psychologiczne dla osób, które przeżywają żałobę.

Programy wsparcia dla samotnych rodziców: Istnieją również programy i organizacje, które oferują wsparcie dla samotnych rodziców, w tym grupy wsparcia, doradztwo i pomoc w znajdowaniu opieki nad dziećmi.

Wsparcie dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy:
 
anonim cytuj
21-07-2023

Sugerowane Tematy

Reklamacja wykonanych prac budowlanych.
Mam problem i nie wiem, jak zacząć a dotyczy tego ze pan robił podłogę w mieszkaniu wylewka Niestety coś mu poszło nie tak i w niektórych miejscach jak by za mało żywicy wylał i są doły pan nie odpisuje na wiadomości posiada firmę i od czego tu zacząć jak napisać do niego reklamacje czy pisemna może ktoś by mógł podać wzór i ile on ma czasu na odpisanie boję się ze gwarancja przepadnie i on umyje ręce....
Jak sprawdzić stan konta zmarłego?
Jak mogę sprawdzić stan konta zmarłego gdy nie posiadam postanowienia sądowego o nabyciu spadku ? Nie chcę po prostu brać czegoś w ciemno. Inwentarz spadkowy odpada jest on sporządzany po rozprawie o nadanie spadku a ja nie chcę brać po prostu kota w worku....
Opłacenie OC po terminie
Witam. Czy słusznie siostra dostała 7000 kary za spóźnię opłaty OC. Auto zakupione 28 marca z myślą że OC jest po sprawdzeniu w domu okazało się że skończyło się na początku miesiąca odrazu zostało wykupione 29 marca Auto zakupione bez OC 28 wykupiono OC 29 ...
Co zrobić żeby dostać spadek po zmarłym ojcu który był obywatelem Australii
Dzień dobry, jakie kroki powinnam podjąć starając się o spadek po zmarłym ojcu który był obywatelem Australii i tam też zmarł. Jestem córką z pierwszego małżeństwa. Z góry dziękuję za pomoc....

Wyszukiwarka