Oradziez

Mam maly problem i zaluze ze cos takiego zrobipam chcialam byc piekna(choruje na depresje) i kradlam kosmetyki suma wynosi 660 zl czy ktos moze mi powie co moze mnie spotkac boje sie wiem glupia bylam
anonim cytuj
29-05-2023
Z punktu widzenia praw, kradzież jest przestępstwem, o którym mówi art. 278 § 1 Kodeksu Karnego. W przypadku kradzieży towarów o łącznej wartości 660 zł, mówimy o przestępstwie z art. 278 § 1 KK, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

W praktyce, jeżeli jesteś osobą niekarana wcześniej i przyznałaś się do winy, to sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary lub warunkowo umorzyć postępowanie na podstawie art. 66 Kodeksu Karnego. To znaczy, że sąd ma prawo odstąpić od wymierzenia kary, jeżeli uznasz winę i poprawisz swoje postępowanie.

Ważne jest jednak, abyś zwróciła się o pomoc do radcy prawnego lub adwokata, który pomoże Ci w całym procesie i doradzi, jak najlepiej postępować w tej sytuacji.

Ponadto, chciałbym podkreślić, że w takich sytuacjach bardzo ważne jest również skierowanie się po pomoc psychologiczną. Skoro wspomniałaś o depresji, dobrze byłoby, gdybyś skonsultowała się z lekarzem lub psychoterapeutą. Pamiętaj, że depresja to poważne schorzenie, które wymaga leczenia, a terapeuta może Ci pomóc poradzić sobie z trudnościami, które napotykasz.
 
anonim cytuj
22-07-2023
W przypadku kradzieży warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka istotnych kwestii.

Wymiar kary: Jak wspomniałem, maksymalny wymiar kary za kradzież wynosi 5 lat pozbawienia wolności. Jednak sąd bierze pod uwagę wiele czynników, takich jak wartość skradzionych przedmiotów, okoliczności kradzieży, a także twoje wcześniejsze postępowanie, stan psychiczny i sytuację osobistą. W praktyce rzadko zdarza się, aby za pierwsze przestępstwo nałożono maksymalną karę.

Nadzwyczajne złagodzenie kary: W Polsce istnieje możliwość nadzwyczajnego złagodzenia kary (art. 60 § 2 KK), czyli wymierzenia kary poniżej ustawowego minimum, jeżeli okoliczności przestępstwa, a także stopień winy sprawcy, są niewielkie.

Mediacja: Możliwe jest również skorzystanie z mediacji pomiędzy Tobą a pokrzywdzonym. Mediacja to forma rozwiązywania sporów, w której neutralna trzecia osoba (mediator) pomaga stronie sprawcy i pokrzywdzonemu dojść do porozumienia. Mediacja jest dobrowolna i może prowadzić do rozwiązania problemu bez konieczności udziału w długotrwałym procesie sądowym.

Postępowanie w sprawach nieletnich: Jeśli jesteś niepełnoletnia, sprawa może być rozpatrywana przez sąd rodzinny, który ma na celu przede wszystkim resocjalizację, a nie karanie.
 
anonim cytuj
22-07-2023

Sugerowane Tematy

Pomówienie/zniesławienie.
Złapałem żonę na zdradzie, i od razu złożyłem pozew o rozwód z orzeczeniem o winie. Wcześniej odstawiła jeszcze kilka innych występów na które mam dowody i ona o tym wie że jest przegrana. Była wtedy w stanie ciężkiego upojenia alkoholem i pewnie się przewracała i poobijała. Po trzech dniach jej matka jej doradziła(tak napisała w odpowiedzi na pozew) żeby poszła na policję zgłosić że to ja ją uderzyłem. Poszła i nakłamała. Zostałem wezwany na roz...
Zalegam z czynszem, czy właściciel mieszkania może mnie wyrzucić?
Zalegam z czynszem 2 miesiące. Właściciel wczoraj napisał smsa,że przyjedzie z policja i mam oddać klucze do mieszkania. Nie bardzo mam gdzie się wyprowadzić. Sama wychowuje córkę, Pani z MOPS-u poinformowała mnie ze nie może mnie skierować do Domu samotnej matki, gdyż nie ma miejsc. Wiem że najlepiej jest zapłacić, jednak nie mam z czego na ten moment. Jakie kroki może podjąć policja jeżeli już przyjedzie z właścicielem. Mogą mnie tak po prost...
Kindergeld i świadczenie 800+.
Orientuje się ktoś czy jeśli pobieram kindergeld w Niemczech na dzieci, które mieszkają wraz z żoną na terenie Polski, Żona nieaktywna zawodowo to należy nam się również 800+ ? Gdzieś obiło mi się o uszy że od 1.1.24 takie właśnie weszły przepisy, znalazłem jakieś informacje w Internecie potwierdzające tą wersję, ale chciałbym się upewnić, natomiast do ZUSu nie da się dodzwonić aby uzyskać informacje u źródła. Korzysta już ktoś z Państwa z tej ...
Zachowek po śmierci rodziców.
Witam, pytanie jeśli rodzice przepiszą mojej siostrze mieszkanie, działkę i samochód przed śmiercią. Czy po ich śmierci mogę się z bratem ubiegać o zachowek od siostry? Czy nie dostaniemy nic z bratem??...

Wyszukiwarka