Reklamacja wykonanych prac budowlanych.

Mam problem i nie wiem, jak zacząć a dotyczy tego ze pan robił podłogę w mieszkaniu wylewka Niestety coś mu poszło nie tak i w niektórych miejscach jak by za mało żywicy wylał i są doły pan nie odpisuje na wiadomości posiada firmę i od czego tu zacząć jak napisać do niego reklamacje czy pisemna może ktoś by mógł podać wzór i ile on ma czasu na odpisanie boję się ze gwarancja przepadnie i on umyje ręce.
anonim cytuj
18-04-2023
Umowa jest?
 
anonim cytuj
18-04-2023
Tak.
 
anonim cytuj
18-04-2023
A w umówię, nie ma zapisu o gwarancji i rękojmi?
 
anonim cytuj
18-04-2023
Umowa nie skraca czasu oczekiwania w sądzie. Jest to kilka lat. Najlepiej jednak go znaleźć.
 
anonim cytuj
18-04-2023
Jeżeli jest podpisana pisemna (!!!) umowa o dzieło, to ma pani wobec wykonawcy wiele roszczeń. Jednak wylewka to nie żywica, lecz konglomerat oparty albo na materiale gipsowym, albo cementowym, przykładowo firmy MAPEI. I profesjonalnie wykonana wylewka ma niemal postać lustra wody. Jest idealnie pozioma, płaska, bez ubytków i zapadlin! A dodam, że jeszcze w trakcie schnięcia wilgotnej wylewki, po jej wylaniu, powinna być ona szlifowana dużą szlifierką talerzową, a przez co, uzyskuje się bardzo równą powierzchnię. I takie wylewki przykładowo wykonuje pan Marek Dyjak z Wrocławia. A dopiero tak przygotowaną powierzchnię można pokrywać żywicami, panelami drewnianymi lub z PCV i parkietem, na bazie podkładu korkowego lub PCV. I to są elementarne zasady prawa budowlanego i poradników w tym zakresie. Co do wykonanej posadzki, to powinna być ona w swojej strukturze zgodna z treścią zawartej umowy i zasadami sztuki budowlanej. I w pani przypadku, absolutnie nie mówimy o gwarancji, lecz o wadach fizycznych dzieła wykonanego! I pewnie, popełniła pani ten błąd, jak większość pytających, czyli zapłaciła pani za dzieło wykonane wadliwie! Natomiast, zasadą umów o dzieło jest to, że zapłata za dzieło jest wówczas wymagalna.gdy dzieło zostało wykonane poprawnie i przez panią odebrane. Powtórzę, wykonane poprawie, po czym odebrane od fachowca! Ale, skoro się mleko rozlało, to należy wobec fachowca wystosować pismo, by w nieprzekraczalnym terminie, wady fizyczne dzieła usunięto. W przypadku zaś zaniechania poprawek, po wyznaczonym terminie, zatrudni pani fachowca, który na koszt i niebezpieczeństwo niesolidnego majstra, zgłaszane wady usunie, po czym na drodze sądowej, koszty tej naprawy zostaną od niesolidnego fachowca wyegzekwowane. I tak należy poczynić! Oczywiście, przed złożeniem pozwu sądowego, należy do fachowca wysłać przedsądowe wezwanie do zapłaty (pokrycie kosztów naprawy posadzki) z wyznaczeniem terminu granicznego. A można również od niesolidnego fachowca domagać się obniżenia ceny usługi, o przewidywaną wartość kosztów usunięcia wad w posadzce! Natomiast, sprawy umowy o dzieło, regulują przepisy KC art.627 do 646 kc., które również podlegają zapisom o rękojmi. (art.638 kc.). A rękojmię z kolej normuję art. 556 i następne kc. A tutaj jeden z przykładowych linków https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wadliwe-wykonanie...
 
anonim cytuj
18-04-2023
A tutaj ma pani przykładowy filmik z You Tube, jak taką wylewkę się wykonuje. Oczywiście, panowie nie dokonują szlifowania wylewki, po jakimś czasie od jej wylania, specjalną tarczą talerzową, co robi pan Dyjak, bo ten pan jest fachowcem z górnej półki: https://www.youtube.com/watch?v=F5gmg6jwd4k
 
anonim cytuj
18-04-2023
Bardzo dziękuje Panu za tak szczegółowa odpowiedz, jest to bardzo pomocne wiec zacznę podejmować kroki.
 
anonim cytuj
18-04-2023
Reklamacje na piśmie ze wskazaniem terminu na poprawę. Napisać, że jeśli np. W terminie 14 dni nie podejmie się naprawy, zleci ja pani innej firmie na jego koszt. Jeśli nie odpisze w ciągu 14 dni, reklamacja zostaje uznana za zasadna. Wówczas można zlecić wykonanie naprawy innej firmie, a fakturę wysłać poprzedniemu wykonawcy wraz z wezwaniem do zapłaty. Jeśli oczywiście to również pozostanie bez reakcji, to wtedy zostanie sąd. Może pani również, jako klient tej firmy wystawić opinie gdzie się da (uczulam przed dodawaniem za dużo od siebie-jeśli będzie negatywna to zgodnie ze stanem faktycznym) często to działa bardziej motywująco na wykonawców niż same nakazy zapłaty czy pisma z reklamacjami.
 
anonim cytuj
18-04-2023
Udokumentować, wezwać pisemnie do naprawy, a później do sądu. Najlepiej zrobisz, jeśli pogadasz z prawnikiem na miejscu i pokażesz mu umowę i zdjęcia.
 
anonim cytuj
18-04-2023
Reklamacja dotycząca wylewki
Jeśli wykonawca nie wykonał prac zgodnie z umową o dzieło, masz prawo żądać od niego usunięcia wad w określonym terminie. Aby to zrobić, warto wystosować pisemną reklamację, w której opiszesz stwierdzone wady i wskazujesz termin na ich usunięcie. W przypadku braku reakcji ze strony wykonawcy, masz prawo zlecić naprawę innej firmie na koszt poprzedniego wykonawcy. W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady prawnej na miejscu i przedstawić prawnikowi umowę oraz dowody w postaci zdjęć.

W kwestii reklamacji i odpowiedzialności wykonawcy warto powołać się na przepisy Kodeksu cywilnego, w szczególności art. 627-646 regulujące umowę o dzieło, a także art. 556 i następne dotyczące rękojmi za wady fizyczne.
 
anonim cytuj
19-04-2023

Sugerowane Tematy

Ile pracodawca płaci za zwolnienie lekarskie?
Po okresie próbnym podpisałem umowę o pracę na rok. Niestety los chciał że wylądowałem na chorobowym i teraz pracodawca nie chce zapłacić chorobowego, bo jak twierdzi to już ZUS musi zapłacić, a z tego co wyczytałem w Internecie za pierwsze 30 dni płaci pracodawca. Jak to wygląda naprawdę?...
Sąsiedzi mnie zalali zanim zdążyłam ubezpieczyć mieszkanie. Co teraz? Czy mogę coś z tym zrobić pod kątem prawnym?
Witam Sąsiedzi mnie zalali zanim zdążyłam ubezpieczyć mieszkanie. Teraz mi nikt nie ubezpieczy tego mieszkania w takim stanie. Woda się leje prosto do piecyka więc jest zagrożenie życia. Przyszli ze spółdzielni, popatrzyli i nic nie zrobili. Sąsiedzi którzy zalali tylko wzruszyli ramionami, nie chcą płacić za szkody, nie zrobili również nic ze źródłem zalania czyli swoją pralką. Sytuacja znowu się powtórzyła. Mam zalany piecyk, który przestał d...
Firma wzięła samochód w leasing
Firma wzieła w leasing samochód dla jednego ze swoich pracowników. Podpisali miedzy sobą umowę wynajmu z pozniejszym wykupem, w której dany pracownik zobowiązany jest do wszelkich opłat, przeglądów itd. Po jakimś czasie, przed końcem leasingu firma się rozpada, co dzieje się z tym leasingiem? Czy umowa podpisana z pracownikiem nadal obowiązuje? Czy jest jakaś możliwość przepisania go na tego pracownika? Jak to wygląda ze strony prawnej?...
Kamery z podsłuchem w miejscu pracy.
Około 1,5 tygodnia temu zostałam zwolniona z pracy i wysłana na urlop. Tuż po moim wyjściu kierownik oznajmił pracownikom „po cichu”, ze są podsłuchy w kamerach. Pracownicy zweryfikowali to w biurze ochroniarza i słychać wszystko, nawet naprawdę ciche szepty. Ja pod kamerami rozmawiałam o swoich prywatnych sprawach z przyjacielem, nie chce żeby zostało to wykorzystane. Dodatkowo dyrektor firmy ma niewidzialny, zdalny podgląd monitorów pracowników...

Wyszukiwarka