Naruszenie RODO

Jakiemu organowi zgłasza się naruszenie RODO? Auto pay wysyła mi ciągle maile, mimo że kilka razy zgłaszałem im że domagam się usunięcia moich danych z ich systemów i sprawa miała być wg ich odpowiedzi załatwiona. Ale cały czas wysyłają mi mailing. Chcę zatem ich zgłosić o naruszenie RODO.
anonim cytuj
06-04-2023
RODO nie ma nic z tym wspólnego, bo oni nie przekazują Twoich danych innym.
 
anonim cytuj
06-04-2023
A jak ktoś udostępnia czyiś wizerunek na portalu społecznościowym bez zgody?
 
anonim cytuj
06-04-2023
Jeżeli z Twojego własnego profilu to też nic złego nie robi. Otwierając konto na portalu społecznościowym,
Akceptujesz napisane drobnym druczkiem, że zgadzasz się na wykorzystywanie Twoich materiałów.
 
anonim cytuj
06-04-2023
Dziewczyna zrobiła screena mojego profilu i wstawiła to u siebie na tik toku, ze słowami kompromitujący są różne filmiki, ale na jednym jest moje zdjęcie. To nic nie można z tym zrobić?
 
anonim cytuj
06-04-2023
Samo zdjęcie nie, ale podpis to zależy, jeżeli obraźliwy, to za obrazę możesz ją do sądu podać.
 
anonim cytuj
06-04-2023
Nie prawda, nie można sobie robić screena i wrzucać, nie można pobierać nic od kogoś i wrzucić. Można tylko używać w ramach portalu udostępniania. Ten „mały druczek” nie daje dodatkowych praw innym użytkownikom tylko portalowi.
 
anonim cytuj
06-04-2023
Przetwarzają dane pomimo wycofania zgody.
Właściwym organem jest UODO.
 
anonim cytuj
06-04-2023
Też tak miałam, ale z inną firmą powiedziałam, że przy następnym kontakcie z ich strony zawiadamiam UOKiK. I to był ostatni kontakt.
 
anonim cytuj
06-04-2023
W przypadku naruszenia RODO (Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych) przez firmę działającą w Polsce, odpowiednim organem, do którego należy zgłosić naruszenie, jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO). Aby zgłosić naruszenie, można to zrobić na kilka sposobów:

1. Elektronicznie: Wypełniając formularz zgłoszenia dostępny na stronie internetowej Urzędu Ochrony Danych Osobowych (https://www.uodo.gov.pl/pl/153/155).

2. Listownie: Można również wysłać pisemne zgłoszenie na adres Urzędu:
Urząd Ochrony Danych Osobowych
ul. Stawki 2
00-193 Warszawa

3. Osobiście: Zgłoszenie można złożyć osobiście w siedzibie UODO pod adresem ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

Przed zgłoszeniem naruszenia warto jeszcze raz poinformować Auto Pay o swoim żądaniu usunięcia danych z ich systemów, podkreślając, że jest to zgodne z przepisami RODO. Warto zachować kopie korespondencji jako dowód na podjęcie prób rozwiązania problemu bezpośrednio z firmą.

W zgłoszeniu do UODO warto przedstawić jak najwięcej informacji na temat naruszenia, takich jak:

Opis sytuacji, w tym sposób i okoliczności zgłoszenia żądania usunięcia danych.
Informacje na temat Auto Pay (np. nazwa firmy, adres, adres e-mail, numer telefonu).
Dowody na to, że żądanie usunięcia danych zostało zignorowane lub nieprawidłowo zrealizowane (np. kopie korespondencji z firmą, kopie otrzymanych maili po zgłoszeniu żądania usunięcia danych).
Miej na uwadze, że zgłoszenie do UODO nie gwarantuje automatycznego nałożenia sankcji na Auto Pay, ale urząd przeprowadzi postępowanie w celu ustalenia, czy doszło do naruszenia RODO, i w razie potrzeby podejmie odpowiednie działania.

Powodzenia w rozwiązaniu problemu z Auto Pay.
 
anonim cytuj
12-04-2023

Sugerowane Tematy

Kto dziedziczy najpierw?
Jeżeli babcia zmarła i nie pozostawiła testamentu. Miała syna i córkę. Syn odrzucił spadek. Kto dziedziczy po synu najpierw? Siostra czy dzieci syna?...
Sprzedaż mieszkania ze spadku.
Mieszkałem z mamą całe życie w jednym mieszkaniu w bloku. W międzyczasie mama kupiła i wyremontowała drugie mieszkanie również w bloku na jej własność,nikt tam nie mieszka obecnie. Niestety dziś zmarła w szpitalu. I mam pytanie. Czy mam prawo razem z bratem sprzedać to mieszkanie po jej śmierci? Pytam bo mam kiepską sytuacje finansową i trochę kredytów a nową prace zacząłem. Dziękuje. Jestem załamany....
Przejęcie alimentów od rodzica po ukończeniu pełnoletniości
Witam. Moja mama dostaje alimenty na mnie od mojego taty. Ja mam skończone 18 lat i chciałabym żeby alimenty wpływały na moje konto. Jak to trzeba zrobić?...
Jazda pod wpływem alkoholu.
Bliskiej osobie zatrzymano prawo jazdy w Polsce za jazdę pod wpływem alkoholu (0,34mg). Obywatel Polski, prawo jazdy szwajcarskie. Pytanie brzmi czy będzie mógł prowadzić pojazdy w Szwajcarii? Sprawa ciągnie się trzy miesiące. Prawo jazdy zatrzymane. Czy skoro nie jest polskie to w ogóle mają prawo je trzymać? Naczytaliśmy się różnych rzeczy w internecie, chcemy rozwiać wątpliwości. Czy jest tu może adwokat specjalizujący się w takich sprawac...

Wyszukiwarka