Mobbing w pracy.

Problem dotyczy kierowniczki mojej mamy.
Mam pracuje w laboratorium, od prawnie 30 lat.
Nowa kierowniczka niema pojęcia, wiedzy, ani kompetencji odnoście kierowania laboratorium.
Codziennie są jakieś problemy, zwala winę na innych, tuszuje afery swoich pupilków, fałszuje wyniki, zabroniła pracownikom korzystać z firmowego ekspresu, wyzywa pracowników, zaniża wypłaty niektórym osobom albo pomija je gdy są podwyżki.
Sytuacja jest nie do zniesienia.
Mama jest starsza osobą ta sytuacja źle na nią wpływa. Nie może nikomu nic powiedzieć na kierowniczkę, bo ta sprytnie przymila się do dyrektora.
Do tego dochodzi nie bezpieczeństwo wybuchu autoklawu który jest wadliwy i powinien zostać wymieniony ale kierowniczka nie chce tego zrobić. Twierdzi że pracownicy go psują.
Jak w tej sytuacji mogę pomoc mamie?
anonim cytuj
22-02-2023
To podchodzi trochę pod mobbing. Mama powinna jasno i wyraźnie powiedzieć kierowniczce, co jej nie nie podoba, najlepiej przy świadkach. Wtedy zobaczy reakcje. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, może podać pracodawcę do sądu.
Ale zanim to, to skupiłaby się też na tym niebezpieczeństwie. To można zgłosić do PIPu. Tutaj chodzi o zdrowie i życie, więc powinni szybko zareagować
 
anonim cytuj
22-02-2023
Pracownicy są podzieleni - jedni się boją i sami są nękani a drudzy mają układ z kierowniczka.
Wszyscy doskonale widzą i wiedzą co robi ta osoba.
Kierownicza to psychiczna osoba, podlizująca się osobom nad nią przez co ma układy.
Mama boi się że jak się przeciwstawi to kierownicza w zemście zwali na nią winę za coś czego nie zrobiła, bo tak ta osoba robi.
Czy zgłoszenie do PIPu może być anonimowe?
 
anonim cytuj
22-02-2023
PIP nie wiem, ale dzwoniąc tam można zapytać,
Mam nadzieję, że wszystko się rozwiąże pozytywnie dla Twojej mamy.
 
anonim cytuj
22-02-2023
Ja bym kupiła dyktafon i bym zbierała dowody.
To w jaki sposób się zwraca do pracowników i ogólnie jaka jest atmosfera.
 
anonim cytuj
22-02-2023
Nie wiem, czy przypadkiem takie nagrywanie bez zgody byłoby być później wykorzystane jako dowód.
 
anonim cytuj
22-02-2023
No ale człowiek byłby chociaż bardziej wiarygodny i nikt by nie zarzucił coś w stylu a przesadzasz albo weź leki bo masz paranoję.
 
anonim cytuj
22-02-2023

Sugerowane Tematy

Niewypłacenie pensji w terminie.
Wczoraj był 10 nie wpłynęła wypłata na nasze konta ( umowa o pracę ), kiedy napisaliśmy do pracodawcy ten powiedział, że wczoraj wykonał przelewy, dziś jest 11 i jeszcze nic nie dostaliśmy. Co możemy zrobić czy wolno nam nie przyjść do pracy ? Czy coś grozi pracodawcy ? Czy można porzucić taką pracę?...
Spadek po mezu w postaci pola (ingerowanie w sprzedaż)
Dzień dobry, Po mezu odziedziczyłam m.in.spadek w postaci pola. Jest to spadek po teściu. Teść zmarł w marcu 2018r. On dziedziczył z swoim bratem gospodarstwo po rodzicach .Teraz 1/2 ma wuj a druga część jest na rodzeństwo męża na mnie i dzieci oraz teściową. Łącznie z dziećmi mamy 1/ 8 część. Po śmierci męża ( rok temu ) był nacisk rodziny aby to sprzedać. Miało się to odbyc zaraz po żniwach. Z uwagi na to że posiadam nieletnie dzie...
Opiekun prawny w DPS.
Witam. Mam pytanie. Czy pracownik DPS'u będący opiekunem prawnym podopiecznego DPS'u, poświęcający mu czas poza godzinami pracy w przypadku hospitalizacji, spraw sądowych, zeznań na policji -powinien mieć ten czas odliczony z czasu pracy na danym stanowisku u danego parcodawcy? Generalnie pytam czy np. godziny spędzone na policji (jako opiekun prawny) pomniejszają jego czas pracy jako opiekuna w DPS?...
Zakup działki rolnej.
Witam mam zamiar zakupić działkę rolną 3014m2 chciałem na niej postawić kilka garaży (blaszaki) i wynajmować czy mogę to zrobić jak wygląda to z działką rolna. ?...

Wyszukiwarka