Podwyższenie alimentów.

Płacę alimenty na syna 14 lat.
Była partnerka, wniosła o podwyższenie alimentów na kwotę 1000zł i zabezpieczenie które na tą chwilę przyznał Sąd w kwocie 800zł, rozprawa koniec stycznia, czy jest taka możliwość aby Sąd na rozprawie zszedł poniżej zabezpieczenia? Czy kwestia tylko teraz tych 200zł? Z góry dziękuję za odpowiedź.
anonim cytuj
09-01-2023
Szansa jest zawsze. Składany był sprzeciw do zabezpieczenia?
 
anonim cytuj
09-01-2023
Niestety nie.
 
anonim cytuj
09-01-2023
Zabezpieczenie nie daje pewności ze alimenty będą przyznane w kwocie nie niższej. Może sąd na koniec przyznać niższe. Wszystko zależy od uzasadnionych kosztów utrzymania i od Twoich możliwości zarobkowych. Jednak przy dzisiejszych kosztach utrzymania to nie liczyłabym na niższe. Chyba, ze ponosisz jakieś dodatkowe koszta, masz znaczny wkład w wychowanie.
 
anonim cytuj
09-01-2023
Niestety nie mam wkładu w wychowanie syna, natomiast mam rodzinę i utrzymuje rocznego synka.
 
anonim cytuj
09-01-2023
Sąd zazwyczaj analizuje koszty utrzymania dziecka i na tej podstawie oblicza alimenty zabezpieczające/tymczasowe. Możesz się odwołać od tego gdy dostaniesz takie pismo , ale wszystko zależy jeszcze od tego, w którym roku były zasadzone alimenty i w jakiej kwocie. Sama jestem mama 15latka i proszę mi wierzyć że kwota 1000zl nie jest kwota wygórowana. W tym wieku dziecko ma zwiększone potrzeby na kosmetyki związane z dojrzewaniem i wyżywieniem. Koszty utrzymania dziecka to koszty dla dwóch stron a zazwyczaj jest tak że to matka ponosi większą część kosztów. Gdy ja podnosilam alimenty to sąd był przychylny do mnie bo sam miał syna w tym wieku I wiedział że moje wyliczone koszty nie są przerysowane . Oby więcej było takich sędziów.
 
anonim cytuj
06-02-2023
1000 zł na 14 latka? ludzie maja minimalna emeryture 1500 zł. 1000 zł ojca 1000 twoje a minimalna krajowa 2700 na reke ludziom to juz sie w d przewraca z tych alimentow przecietny koszt utrzymania dziecka wynosi 1000-1200 zł ale jak ktos ma wygorowane oczekiwania i sobie zawyza kwoty
+2  
anonim cytuj
23-07-2023
Zgodnie z artykułem 138 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (dalej: K.r.o.), zobowiązany do alimentów powinien dostarczyć środków utrzymania w miarę swoich możliwości zarobkowych i majątkowych. To oznacza, że sąd musi zważyć nie tylko na potrzeby dziecka, ale również na Twoją sytuację finansową.

Artykuł 445 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego stanowi zasady dotyczące zabezpieczenia roszczenia. Sąd może zabezpieczyć roszczenie na wniosek powoda, jeśli wykaże on, że istnieje obawa, iż bez zabezpieczenia wykonanie orzeczenia w sprawie głównej będzie niewykonalne lub znacznie utrudnione, lub że grozi mu nieodwracalna szkoda. Zatem, wniosek o zabezpieczenie jest rozpatrywany niezależnie od sprawy o podwyżkę alimentów, co oznacza, że zabezpieczenie może być wyższe lub niższe niż kwota, którą sąd ostatecznie ustali w sprawie o podwyżkę alimentów.

Podkreślam, że art. 446 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego mówi o możliwości złożenia sprzeciwu od postanowienia o zabezpieczeniu. Złożenie sprzeciwu daje możliwość zaskarżenia postanowienia o zabezpieczeniu, co mogłoby potencjalnie prowadzić do jego obniżenia. Niezłożenie sprzeciwu nie oznacza jednak, że kwota alimentów ustalona w procesie głównym nie może być niższa niż zabezpieczenie.

Zgodnie z tymi przepisami, jeśli uważasz, że Twoja sytuacja finansowa nie pozwala na opłacenie tak wysokiego zabezpieczenia, powinieneś zgłosić to na rozprawie, przedstawić dowody na swoje możliwości finansowe (np. oświadczenia o dochodach, wydatkach, zobowiązaniach) i prosić sąd o rozważenie obniżenia kwoty zabezpieczenia lub ostatecznej kwoty alimentów.

 
anonim cytuj
31-07-2023
Witam ponownie, dziękuję za Wasze odpowiedzi, ale mam jeszcze kilka pytań. Jak rozumiem, sąd bierze pod uwagę moje możliwości finansowe, a także potrzeby syna. Czy mogę jednak wnioskować o rozpatrzenie innych czynników, jak na przykład fakt, że utrzymuję drugiego, rocznego synka? Czy sąd uwzględni takie okoliczności? A może są jakieś dodatkowe dokumenty, które powinienem przygotować, aby pokazać, jak moje zobowiązania finansowe wpływają na moje możliwości zarobkowe? I czy mogę prosić o jakiś plan płatności czy coś w tym stylu, który by mi pomógł lepiej zarządzać tymi alimentami? Czy kiedykolwiek słyszeliście o takich sytuacjach, że sąd zgodził się na niższe alimenty pomimo zabezpieczenia?

Bardzo mi zależy na dobrostanie mojego syna, ale obawiam się, że nie będę w stanie sprostać tym nowym finansowym zobowiązaniom. Dlatego każda rada, jak mogę się przygotować na nadchodzącą rozprawę, byłaby dla mnie bardzo cenna. Dziękuję za wszelką pomoc.
 
anonim cytuj
05-08-2023
Cześć,

Tak, możesz zdecydowanie zgłosić, że masz inne zobowiązania finansowe, takie jak utrzymanie drugiego dziecka. Sąd powinien uwzględnić wszystkie istotne czynniki, które wpływają na twoje możliwości finansowe. Dlatego też, gdy przygotowujesz się do rozprawy, powinieneś zebrć wszystkie dokumenty, które mogą potwierdzić twoją sytuację finansową, takie jak dowody zarobków, wydatki na utrzymanie rodziny, rachunki, które regularnie płacisz, a nawet dowody na wydatki związane z utrzymaniem drugiego dziecka.

Co do planu płatności, to jest to kwestia, którą możesz omówić bezpośrednio z matką dziecka. Sąd nie ustala takich planów, ale jeśli obie strony mogą dojść do porozumienia co do harmonogramu płatności, to na pewno warto to rozważyć.

Jeśli chodzi o sytuacje, w których sąd zgodził się na niższe alimenty pomimo zabezpieczenia, to zdarza się to, choć nie jest to normą. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji i tego, jak przekonująco przedstawisz swoje argumenty.

Jest też możliwość złożenia wniosku o zmniejszenie zabezpieczenia, jeśli uważasz, że jest ono dla Ciebie zbyt ciężarem. Jeżeli sprzeciw od zabezpieczenia zostałby uwzględniony, zabezpieczenie mogłoby zostać obniżone do czasu rozstrzygnięcia sprawy głównej.
 
anonim cytuj
05-08-2023
a liczyles ile to Twoje dziecko kosztuje?
https://kreator-sadowy.pl/kalkulator-alimentow
 
anonim cytuj
09-12-2023
[url]https://kreator-sadowy.pl/kalkulator-alimentow[/url]
 
anonim cytuj
09-12-2023

Sugerowane Tematy

Zniesienie współwłasności.
6 lat temu zmarł mi Wujek - odbyło się postepowanie spadkowe z podziałem na części . Podzielono ułamkowo na 10 części w różnym wymiarze . Drugim krokiem był wniosek o zniesienie współwłasności i tu zaczęło się wszystko mega wydłużać. Niestety odbyły się dwie sprawy i już ponad 3 lata żadnych wieści. W tym czasie dość licznie umierają spadkobiercy. Chciałbym spłacić i zamknąć temat ale sąd nic nie robi. Z jakiego powodu to tak długo trwa i c...
Udostępniłam auto koledze i on dostał mandat
Proszę o poradę! Mojemu sąsiadowi udostępniłam auto, niestety stanął na zakazie zatrzymania i ja dostałam mandat, przesłałam straży miejskiej jego dane żeby go zapłacił ale jak się okazało on przebywa teraz za granicą nie wiadomo na jak długo i nie może odebrać tego mandatu. Chciałabym zapłacić ten mandat tylko nie wiem jak to teraz odwrócić. Z góry dziękuję za pomoc...
Czy komornik może zająć rozliczenie PIT?
Witam. Jeśli rozliczam się z Urzędem Skarbowym z Pit-11 to czy Komornik może zabrać cała kwotę rozliczenia czy jak to wygląda? Czy ma takie prawo? Nie znam się zbytnio na tym więc stąd to pytanie...
Zajęcie rachunku bankowego.
Witam z dniem dzisiejszym otrzymałem pismo o zajęciu rachunku bankowego przez naczelnika urzędu skarbowego w Opolu. Jest tam zwrot, którego nie rozumiem "grzywna nałożona w drodze mandatu karnego?" Zawsze byłem usilnie przekonany, że grzywnę może zasadzić sąd. Co mam robić, jak ugryźć? Kwota jest dość spora. Czy dostanę pismo z sądu w w/w pisma?...

Wyszukiwarka