Kupujący przywlaszczyl sobie towar za który nie zapłacił

Dzien dobry. Sprzedałam produkt na olx, który nie spełnił oczekiwań klientki. Napisalam jej więc, zeby bez problemu odesłała towar, skoro jest niezadowolona. Jak wiadomo sprzedający nie dysponuje pieniędzmi dopóki transakcja nie zostanie zaakceptowana, więc ryzyka dla niej żadnego nie było. Po tym czasie pani przestała cokolwiek pisac, zgłosiła reklamację na olx, której treści nie widziałam. Po jakimś czasie przyszla decyzja, że reklamacja została uznana na korzyść kupującego. No i fajnie. Z tym, ze zwrotu towaru się nie doczekałam. Napisalam do kupującego ponownie o zwrot towaru i wtedy dopiero pani mnie poinformowała, że nie będzie zwracać towaru, bo zapłaci za to z 15 zł i jej się to nie opłaca, wymusza sprzedaż tego towaru o połowę taniej. Nie zgodziłam się. Poprosiłam o zwrot. Pani przestała odczytywać moje jakiekolwiek informacje, nawet wtedy kiedy napisalam, ze czekam ostatecznie na towar do konkretnego terminu i żeby odeslala produkt poczta, najtańszym sposobem, za który ja zapłacę. Stanowisko olx jest takie, że skonczyl się czas, w którym ja rzekomo moglam cos zgłosić i jedynie mogę wystąpić z tą sprawą do organów ścigania. Wyszło na to, że kupujący przywlaszczyl sobie towar za który nie zapłacił. Czy rzeczywiście rozwiązaniem jest tylko policja? Wartość towaru nie jest wysoka. Dziękuję za porady.
anonim cytuj
01-08-2022
Należy ją wezwać do zwrotu towaru
 
anonim cytuj
01-08-2022
Należy ją wezwać do zwrotu towaru

Napisalam to, jednak pani nie odczytuje niczego co jej pisze. Olx nie udostępni mi jej danych.
 
anonim cytuj
01-08-2022
Napisalam to, jednak pani nie odczytuje niczego co jej pisze. Olx nie udostępni mi jej danych.

A na jaki adres wysłałaś towar?
 
anonim cytuj
01-08-2022
A na jaki adres wysłałaś towar?

Do wskazanego paczkomatu.
 
anonim cytuj
01-08-2022
Otrzymała zwrot pieniędzy i nie zamierza oddać towaru więc możesz zgłosić oszustwo
 
anonim cytuj
01-08-2022
Otrzymała zwrot pieniędzy i nie zamierza oddać towaru więc możesz zgłosić oszustwo

Chyba nie ma wyjścia
 
anonim cytuj
01-08-2022
Wyszło na to, że kupujący przywłaszczył sobie towar za który nie zapłacił. Czy rzeczywiście rozwiązaniem jest tylko policja? Wartość towaru nie jest wysoka.


W polskim prawie przywłaszczenie cudzego mienia jest przestępstwem z art. 284 § 1 Kodeksu karnego, który mówi: "Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą stanowiącą mienie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Biorąc pod uwagę, że wartość towaru nie jest wysoka, zgłoszenie sprawy na policję mogłoby prowadzić do długotrwałej procedury sądowej. Niemniej jednak, nawet jeśli wartość jest niska, warto jest zgłosić tę sprawę organom ścigania, aby wyegzekwować swoje prawa i aby przeciwdziałać podobnym praktykom w przyszłości.

Napisalam to, jednak pani nie odczytuje niczego co jej pisze. Olx nie udostępni mi jej danych.


Nie jesteś uprawniona do otrzymania danych osobowych kupującego bez jego zgody, chyba że wystąpisz z odpowiednim żądaniem w ramach postępowania sądowego lub karnego. Jednak OLX ma obowiązek przekazać te dane organom ścigania na ich żądanie w przypadku postępowania w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa.

Do wskazanego paczkomatu.


Jeśli wysłałaś towar do paczkomatu, możesz posiadać potwierdzenie nadania, które może zawierać niektóre informacje o odbiorcy, takie jak numer telefonu. Mogłoby to pomóc w ewentualnym postępowaniu sądowym lub karnym.

Podsumowując:

Możesz zgłosić sprawę organom ścigania na podstawie przywłaszczenia mienia opartego na art. 284 § 1 Kodeksu karnego.
OLX nie jest zobowiązane do udostępniania Ci danych kupującego, ale mają obowiązek przekazać je organom ścigania w ramach postępowania.
Jeśli posiadasz dowód nadania z paczkomatu, może to pomóc w dalszym postępowaniu.
 
anonim cytuj
09-08-2023
Miałem to samo za golarke za 70zl olx zwrocili mu kase A koleś nie odesłał towaru porażka co to za zryta strona powinni ją zamknąć.
 
anonim cytuj
13-02-2024

Sugerowane Tematy

Wycena od hotelu.
Witam wszystkich, potrzebuje porady w sprawie sporu z hotelem. Moja praca wymaga czasami skorzystać z usług hotelu(przeważnie raz w miesiącu, 3-4dni). Gdzieś od początku tego roku korzystałam z usług jednego, w którym przy ostatnim pobycie wg hotelu pokój wymaga generalnego remontu. Co się stało? Wychodząc rano z pokoju wyślizgnął mi się z ręki ich papierowy kubek i rozlałam kawę na dywan. Od razu poinformowałam o tym recepcję, ale po powrocie wi...
Wymeldowanie współmałżonka w trakcie złożonej sprawy o podział majątku
Witam czy można byłego współmałżonka wymeldować z domu w trakcie złożonej sprawie o podział majątku wspólnego? (budowa domu)...
Wyrobienie paszportu przez pełnomocnika.
Mam pytanie dotyczące paszportu... a mianowicie, obecnie mieszkam poza granicami kraju, chciałabym się dowiedzieć czy adwokat za pełnomocnictwem może ubiegać się o nowy paszport dla osoby poszukiwanej listem gończym (za wyłudzenia bankowe) nie posiadającej obecnie żadnego dokumentu (ważnego) stwierdzającego tożsamość i z powodów zdrowotnych nie może podróżować (w obecnym miejscu zamieszkania nie ma konsulatu polskiego)....
Skarga na sędziego.
Bliska mi osoba wniosła pozew rozwodowy przeciw swojemu mężowi + alimenty, bo dysproporcja w zarobkach jest kolosalna. Sprawa niedawno się skończyła z wyłączną winą pozwanego, ale alimentów sąd nie zasądził. Problem pojawił się podczas rozprawy-sędzina prowadząca rozprawę sprawiała wrażenie nienawidzącej kobiet, poniżała powódkę i przesłuchiwała jak na policji w sprawie zabójstwa... natomiast pozwanego praktycznie nie (mimo że powódka dostarczyła...

Wyszukiwarka