Kupujący przywlaszczyl sobie towar za który nie zapłacił

Dzien dobry. Sprzedałam produkt na olx, który nie spełnił oczekiwań klientki. Napisalam jej więc, zeby bez problemu odesłała towar, skoro jest niezadowolona. Jak wiadomo sprzedający nie dysponuje pieniędzmi dopóki transakcja nie zostanie zaakceptowana, więc ryzyka dla niej żadnego nie było. Po tym czasie pani przestała cokolwiek pisac, zgłosiła reklamację na olx, której treści nie widziałam. Po jakimś czasie przyszla decyzja, że reklamacja została uznana na korzyść kupującego. No i fajnie. Z tym, ze zwrotu towaru się nie doczekałam. Napisalam do kupującego ponownie o zwrot towaru i wtedy dopiero pani mnie poinformowała, że nie będzie zwracać towaru, bo zapłaci za to z 15 zł i jej się to nie opłaca, wymusza sprzedaż tego towaru o połowę taniej. Nie zgodziłam się. Poprosiłam o zwrot. Pani przestała odczytywać moje jakiekolwiek informacje, nawet wtedy kiedy napisalam, ze czekam ostatecznie na towar do konkretnego terminu i żeby odeslala produkt poczta, najtańszym sposobem, za który ja zapłacę. Stanowisko olx jest takie, że skonczyl się czas, w którym ja rzekomo moglam cos zgłosić i jedynie mogę wystąpić z tą sprawą do organów ścigania. Wyszło na to, że kupujący przywlaszczyl sobie towar za który nie zapłacił. Czy rzeczywiście rozwiązaniem jest tylko policja? Wartość towaru nie jest wysoka. Dziękuję za porady.
anonim cytuj
01-08-2022 zgłoś
Należy ją wezwać do zwrotu towaru
anonim cytuj
01-08-2022 zgłoś
Należy ją wezwać do zwrotu towaru

Napisalam to, jednak pani nie odczytuje niczego co jej pisze. Olx nie udostępni mi jej danych.
anonim cytuj
01-08-2022 zgłoś
Napisalam to, jednak pani nie odczytuje niczego co jej pisze. Olx nie udostępni mi jej danych.

A na jaki adres wysłałaś towar?
anonim cytuj
01-08-2022 zgłoś
A na jaki adres wysłałaś towar?

Do wskazanego paczkomatu.
anonim cytuj
01-08-2022 zgłoś
Otrzymała zwrot pieniędzy i nie zamierza oddać towaru więc możesz zgłosić oszustwo
anonim cytuj
01-08-2022 zgłoś
Otrzymała zwrot pieniędzy i nie zamierza oddać towaru więc możesz zgłosić oszustwo

Chyba nie ma wyjścia
anonim cytuj
01-08-2022 zgłoś

Sugerowane Tematy

Czy można sprzedać same udziały do działki rolnej?
Hello, czy jest na sali notariusz? Moja rodzina ma w posiadaniu dwie działki rolne. Pochodzą one ze spadku i obecnie są podzielone pomiędzy cztery osoby w udziałach wielkości 21/24,1/24, 1/24, 1/24. Co istotne - żaden z posiadaczy nie jest rolnikiem. Całość ma 10400 m2 (1,04ha), natomiast ta mniejsza część w całości 0,13 ha. Co istotne, obecnie obie działki stanowią współwłasność i nie są wytyczone. Moje pytania brzmią: 1. Czy posiadacze mniejs...
Czy istnieje możliwość warunkowego zawieszenia kary Ograniczenia wolności?
Witam. Czy istnieje możliwość warunkowego zawieszenia kary Ograniczenia wolności (prac społecznych) przy samoukaraniu? ...
Odroczenie-
Czy okres ten zostanie uwzględniony nie e mogę wysłać poczty że na stan zagrożenia ...
Ile należy mi się urlopu?
Umowa na czas nieokreślony zawarta w dn 02.11.2016r. Od 26.04.2017 do 28.11.2017r urlop macierzyński, od 29.11.2017r do 24.07.2018r urlop rodzicielski, od 25.07.2018r do 13.08.2018r urlop wypoczynkowy, od 14.08.2018r do 17.07.2021r. Urlop wychowawczy ile urlopu obecnie się należy po takim stażu i jak ekwiwalent?...

Wyszukiwarka