Jestem osobą nieletnią która pod wpływem alkoholu nieświadomie jeździła kradzionym autem na miejscu pasażera auto zostało uszkodzone, co może mi za to grozić?

Jestem osobą nieletnią która pod wpływem alkoholu nieświadomie jeździła kradzionym autem na miejscu pasażera auto zostało uszkodzone ogólnie nie zdatne do jazdy w aucie znaleziono dragi całe szczęście nie moje koszta naprawy są spore dziś przyjechała policja ale nikogo nie było w domu wiadomo co może mi za to grozić?
anonim cytuj
02-12-2022
Dostaniesz kuratora
 
anonim cytuj
02-12-2022
Za to ze ktoś cię przewiózl kradzionym samochodem i byłas/es pod wpływem alkoholu i w aucie były narkotyki? Ile masz lat? Kto to auto ukradł? Byłas/es świadomy tego że auto jest kradzione? Kogo to narkotyki?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Jak dla mnie nic, poza ewentualnym piciem bez 18 lat. O ile oczywiście nie wiedziałeś, że auto jest kradzione i nie Ty byłeś kierowcą
 
anonim cytuj
02-12-2022
Podaj wiek
 
anonim cytuj
02-12-2022
Wiedziałeś że auto kradzione ?,wiedziałeś o "dragach"? mogą trochę Cię " docisnąć " kryminalni w postępowaniu , poza tym nieletni więc wydział rodzinny i nieletnich
 
anonim cytuj
02-12-2022
Na miejscu pasażera jest uszkodzenie.
Na miejscu pasażera jechał autor, będąc pod wpływem alkoholu.
Autor prowadził auto pod wpływem alkoholu... siedząc na miejscu pasażera.
Napisałeś tak, że szczerze to nawet enigmą nie idzie rozszyfrować.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Właśnie. Autorze, dodaj znaki przestankowe, aby nie było wątpliwości, co masz na myśli.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Jeśli nie podrzegałeś do kradzieży, nie miałeś świadomości, że jest to pojazd kradziony, oraz sam go nie uszkodziłeś to nic. Natomiast jeśli już wiedziałeś o kradzieży to mogą ci chcieć dowalić współudział. Tak było ze mną.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Wiedziałeś że auto jest kradzione?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Wyrok
 
anonim cytuj
02-12-2022
Jestem osobą nieletnią która pod wpływem alkoholu nieświadomie jeździła kradzionym autem na miejscu pasażera auto zostało uszkodzone, co może mi za to grozić?


Nieletnie osoby podlegają odpowiedzialności karnej w świetle Kodeksu Karnego (Art. 10 § 2 kk) od momentu ukończenia 17. roku życia, ale nie są one sądzone na podstawie ogólnych przepisów. Ostateczna odpowiedź zależy od wieku autora posta. Jeżeli osoba jest poniżej 17 roku życia, postępowanie odbywałoby się na podstawie przepisów dotyczących nieletnich, m.in. w oparciu o Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Odpowiedzialność prawna może dotyczyć:

Bycia pasażerem w kradzionym aucie: Jeśli nie byłeś świadom, że auto było kradzione, trudno będzie Ci zarzucić współudział w przestępstwie. Niemniej jednak, samo przebywanie w kradzionym aucie, nawet nieświadomie, może doprowadzić do postępowania wyjaśniającego, w trakcie którego trzeba będzie wykazać brak tej świadomości.

Alkohol: Jeśli jesteś nieletni i piłeś alkohol, to można na Ciebie nałożyć karę na podstawie Art. 15.1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Narkotyki w samochodzie: Jeśli narkotyki nie były Twoje i nie masz z nimi nic wspólnego, to nie można Cię pociągnąć do odpowiedzialności na podstawie Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Jeśli nie podrzegałeś do kradzieży, nie miałeś świadomości, że jest to pojazd kradziony, oraz sam go nie uszkodziłeś to nic. Natomiast jeśli już wiedziałeś o kradzieży to mogą ci chcieć dowalić współudział. Tak było ze mną.


Zgodnie z Art. 284 kk, kto ukrywa rzecz pochodzącą z przestępstwa, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Współudział w przestępstwie (Art. 18 kk) polega na świadomym i celowym uczestniczeniu w jego dokonaniu przez co najmniej dwie osoby.

Podsumowując, kluczowym aspektem jest świadomość posiadania informacji o tym, że auto było kradzione oraz Twoje działania w kontekście tego samochodu. Jeśli nie byłeś świadomy kradzieży oraz nie uczestniczyłeś w żadnych działaniach związanych z kradzieżą czy uszkodzeniem auta, odpowiedzialność prawna jest ograniczona.
 
anonim cytuj
08-08-2023

Sugerowane Tematy

Odrzucenie spadku.
Witam czy ktoś się orientuje jak wygląda zrzeczenie się spadku , czy dostaje się wcześniej jakieś pismo , podobno muszę się zrzec spadku po Ciotce , siostrze mojego Dziadka , z tym że nie mam kontaktu z żadną osobą spokrewnioną z nią , tzn. dziećmi czy wnukami...
Wypadek z rowerzystą.
Rowerzysta wtargnął na jezdnie i doszło do wypadku. Policja stwierdziła winę rowerzysty niestety okazuje się, że syn tego pana jest prokuratorem i oczywiście złożył zażalenie i był powołany biegły, który oczywiście również stwierdził że nie było mojej winy. Po czym ten Pan złożył kolejne zażalenie na biegłego i inny biegły stwierdził że to Moja Wina... Co w takiej sytuacji mogę zrobić???...
Natychmiastowe rozwiązanie umowy najmu.
Proszę o interpretację zapisu: "W przypadku nieprzestrzegania niniejszej Umowy oraz w razie dopuszczenia się zwłoki w zapłacie czynszu i opłat dłużej niż 30 dni, Wynajmujący może rozwiązać niniejszą Umowę z terminem natychmiastowym. W tym przypadku Najemca zobowiązuje się do opuszczenia lokalu będącego przedmiotem najmu w terminie 7 dni od daty rozwiązania Umowy i zobowiązuje się zabrać rzeczy wniesione do przedmiotu umowy najmu. Za pozosta...
Żądanie oddania auta.
Witam , nie wiem czy dobry dział jeśli nie to przepraszam. Mam pytanie , osoba otrzymuje auto w prezencie od kogoś , użytkuje itd. posiada dokumenty zakupu natomiast nie została sporządzona umowa na nowego właściciela. Po czasie właściciel chcę "prezent "z powrotem . Jak to wygląda od strony prawnej ?...

Wyszukiwarka