Siostra założyła kamery, Czy ma prawo założyć kamery na podwórku?

Siostra założyła kamery. W sierpniu był przepis. Mama ma do końca życia możliwość mieszkania a ja do końca maja 2023. Czy ma prawo założyć kamery na podwórku?
anonim cytuj
02-12-2022
Ma prawo
 
anonim cytuj
02-12-2022
Jeśli jest to posiadłość należąca do siostry to jak najbardziej ma takie prawo
 
anonim cytuj
02-12-2022
W odniesieniu do pytania dotyczącego zakładania kamer na podwórku, istnieje kilka kwestii, które warto rozważyć z punktu widzenia prawa:

Siostra założyła kamery. W sierpniu był przepis. Mama ma do końca życia możliwość mieszkania a ja do końca maja 2023. Czy ma prawo założyć kamery na podwórku?


W świetle prawa polskiego, właściciel nieruchomości ma prawo do instalacji kamer na swoim terenie, jednakże są pewne ograniczenia. Kamery nie mogą naruszać prywatności innych osób, czyli nie mogą na przykład rejestrować terenu sąsiada czy przechodniów na ulicy.
Jeśli mama ma prawa do korzystania z nieruchomości do końca swojego życia (tzw. prawo dożywocia), a Ty masz prawo do korzystania z niej do końca maja 2023, to oznacza, że obie osoby mają pewne uprawnienia w stosunku do tej nieruchomości.
Ważne jest, aby siostra, instalując kamery, nie naruszała waszej prywatności. Jeśli kamery byłyby skierowane na miejsca, w których przebywacie, mogłoby to stanowić naruszenie waszych praw.
Należy również sprawdzić, czy nie ma innych postanowień prawnych dotyczących tej nieruchomości, które mogłyby ograniczać prawa siostry do instalowania kamer.
Podsumowując, siostra może mieć prawo do instalacji kamer na swojej własności, ale musi to czynić w sposób, który nie narusza prywatności innych użytkowników tej nieruchomości. Jeśli czujecie, że wasza prywatność jest naruszana, warto skonsultować się w tej sprawie z prawnikiem specjalizującym się w prawie nieruchomości.
 
anonim cytuj
08-08-2023

Sugerowane Tematy

Kiedy ma miejsce przedawnienie roszczenia o zachowek?
Dzień dobry, problem polega na tym że po 8 latach po śmierci taty, siostra po kłótni powiedziała, że chce ode mnie zachowek za to że rodzice w 1998r. , przekazali mi i żonie w darowiźnie dom. Po śmierci taty została niewielka kwota pieniędzy, która dostała przelewem siostra z racji tego, że mieszka za granicą. Postępowania spadkowego nie było ponieważ kwota została w gotówce. Siostra nigdy nie mieszkała w tym domu. Czy w tym wypadku ma prawo do z...
Pracodawca wyznacza termin urlopu.
Jeżeli pracodawca wysyła mnie na 2 tyg. urlopu, a on mi w żaden sposób nie pasuje, gdyż jest w kwietniu, to mogę odmówić?. Mam dziecko i wolałabym w okresie wakacyjnym dostać jak inni pracownicy....
Podwójne zajęcie należności z tego samego tytułu.
Miesiąc temu, na moim koncie bankowym pojawiła się blokada na kwotę 860 zł, tytułem egzekucji komorniczej. Kilka dni później bank zrealizował to zajęcie i przelał na konto komornika całą kwotę, a ja uznałem sprawę za zamkniętą. Tymczasem pierwszego tego miesiąca, na moim koncie ponownie pojawiła się blokada na 860 zł tytułem egzekucji komorniczej o tej samej sygnaturze i od tego samego komornika. Skontaktowałem się z kancelarią komorniczą i dowi...
Kupno mieszkania na kredyt.
Witam, zamierzam wziąć kredyt na kupno mieszkania. Kredyt biorę z współkredytobiorcą czyli z moim ojcem, dlatego że sam bym nie dostał kredytu itd. i tutaj pojawia się pytanie współkredytobiorcy = współwłaściciele nieruchomości? Chciałbym aby mieszkanie "należało" do mnie oraz do drugiej osoby niezwiązanej z kredytem, czyli mojej dziewczynie? Jest to możliwe?...

Wyszukiwarka