Siostra założyła kamery, Czy ma prawo założyć kamery na podwórku?

Siostra założyła kamery. W sierpniu był przepis. Mama ma do końca życia możliwość mieszkania a ja do końca maja 2023. Czy ma prawo założyć kamery na podwórku?
anonim cytuj
02-12-2022
Ma prawo
 
anonim cytuj
02-12-2022
Jeśli jest to posiadłość należąca do siostry to jak najbardziej ma takie prawo
 
anonim cytuj
02-12-2022
W odniesieniu do pytania dotyczącego zakładania kamer na podwórku, istnieje kilka kwestii, które warto rozważyć z punktu widzenia prawa:

Siostra założyła kamery. W sierpniu był przepis. Mama ma do końca życia możliwość mieszkania a ja do końca maja 2023. Czy ma prawo założyć kamery na podwórku?


W świetle prawa polskiego, właściciel nieruchomości ma prawo do instalacji kamer na swoim terenie, jednakże są pewne ograniczenia. Kamery nie mogą naruszać prywatności innych osób, czyli nie mogą na przykład rejestrować terenu sąsiada czy przechodniów na ulicy.
Jeśli mama ma prawa do korzystania z nieruchomości do końca swojego życia (tzw. prawo dożywocia), a Ty masz prawo do korzystania z niej do końca maja 2023, to oznacza, że obie osoby mają pewne uprawnienia w stosunku do tej nieruchomości.
Ważne jest, aby siostra, instalując kamery, nie naruszała waszej prywatności. Jeśli kamery byłyby skierowane na miejsca, w których przebywacie, mogłoby to stanowić naruszenie waszych praw.
Należy również sprawdzić, czy nie ma innych postanowień prawnych dotyczących tej nieruchomości, które mogłyby ograniczać prawa siostry do instalowania kamer.
Podsumowując, siostra może mieć prawo do instalacji kamer na swojej własności, ale musi to czynić w sposób, który nie narusza prywatności innych użytkowników tej nieruchomości. Jeśli czujecie, że wasza prywatność jest naruszana, warto skonsultować się w tej sprawie z prawnikiem specjalizującym się w prawie nieruchomości.
 
anonim cytuj
08-08-2023

Sugerowane Tematy

Czy można wnieść o alimenty będąc w związku małżeńskim?
Czy można wnieść o alimenty będąc w związku małżeńskim? Nie mamy rozwodu ale już nie jesteśmy razem....
Jak odebrać rzeczy od współmałżonka?
Witam, mąż ma niebieska kartę. Obecnie zakręca mi wode, wyłącza prac, zamyka pomieszczenia. Mieszkanie jest jego, mieszkamy z dziećmi. Nie łoży na ich utrzymanie. Chce przywłaszczyć sobie moje rzeczy, pozamykał je na klucz. Co mogę zrobić, żeby odebrać swoje rzeczy i móc się wyprowadzić? Co zrobić jak mi zamyka drzwi do pokojów? W policji ma znajoma, która mu przekazuje wszystko....
Przedawnienie pomówienia.
Ile mam czasu na dochodzenie zadośćuczynienia za niesłuszne pomówienie przez ochronę ? Od razu nie występowałem bo się obawiałem zemsty pracodawcy jednak teraz zmieniłem pracę i wróciłbym do tego tematu tylko nie wiem czy 4 lata to nie jest za dużo?...
Umowa najmu czy użyczenia.
Dzień dobry. W związku z rejestracją działalności gospodarczej potrzebuje tytułu prawnego do nieruchomości, w której będzie wykonywana działalność. Od kilku lat mieszkam z chłopakiem. Dwa lata temu kupowaliśmy mieszkanie, ale wszystko jest na niego. Jak w najłatwiejszy sposób bez ponoszenia kosztów uzyskać tytuł prawny do nieruchomości? W przypadku podpisania umowy najmu nawet na jakąś małą kwotę, to i tak on będzie musiał rozliczać podatek, a wi...

Wyszukiwarka