Wykorzystywanie zdjęć znalezionych w Internecie w celach zarobkowych.

Mam pytanie odnośnie wykorzystywania zdjęć znalezionych w Internecie w celach zarobkowych. Dokładniej chciałam zapytać czy mogę użyć zdjęć stockowych darmowych i potem przerabiać je jako pomoce dydaktyczne (dopisać nazwy, zmieniać kolory). Następnie je sprzedawać jako pomoce?
anonim cytuj
30-11-2022
Jeśli korzystasz ze zdjęć, których licencja obejmuje "cele komercyjne" to na pewno tak.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Należy przeczytać dokładnie zasady wykorzystania konkretnego zdjęcia.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Post 1: Mam pytanie odnośnie wykorzystywania zdjęć znalezionych w Internecie w celach zarobkowych. Dokładniej chciałam zapytać czy mogę użyć zdjęć stockowych darmowych i potem przerabiać je jako pomoce dydaktyczne (dopisać nazwy, zmieniać kolory). Następnie je sprzedawać jako pomoce?


Korzystanie ze zdjęć znalezionych w Internecie, zwłaszcza w celach zarobkowych, wymaga bardzo ostrożnego podejścia. Jeżeli chodzi o prawa autorskie w Polsce:

Wykorzystywanie zdjęć w celach zarobkowych bez odpowiedniej licencji może naruszać prawa autorskie właściciela zdjęcia. Polskie prawo autorskie chroni dzieła fotograficzne i ich twórców. Nawet jeśli zdjęcie jest dostępne za darmo, nie oznacza to, że można je dowolnie wykorzystywać.

Jeśli zdjęcia są określone jako "darmowe stockowe", to należy dokładnie zapoznać się z licencją, na jakiej są udostępniane. Licencje mogą różnić się w zależności od serwisu i zdjęcia. Niektóre licencje pozwalają na modyfikacje i wykorzystanie komercyjne, inne mogą tego zakazywać lub wymagać określonych warunków.

Warto również sprawdzić, czy licencja pozwala na modyfikację zdjęć. Jeśli planujesz dokonywać zmian na zdjęciach, takich jak dodawanie napisów czy zmiana kolorów, licencja musi na to pozwalać.

Post 2: Jeśli korzystasz ze zdjęć, których licencja obejmuje "cele komercyjne" to na pewno tak.


To prawda, jeśli licencja zdjęcia jasno pozwala na jego wykorzystanie w celach komercyjnych, to można je wykorzystać. Niemniej jednak nadal warto upewnić się, że licencja pozwala również na modyfikacje, jeśli planujesz je wprowadzać.

Post 3: Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Należy przeczytać dokładnie zasady wykorzystania konkretnego zdjęcia.


Dokładnie, każde zdjęcie, nawet jeśli jest udostępniane za darmo, może mieć określone warunki korzystania. Zawsze warto zapoznać się z nimi dokładnie, by uniknąć potencjalnych problemów prawnych.
 
anonim cytuj
09-08-2023

Sugerowane Tematy

wynajem
Z końcem roku 2020, chcę opuścić pokój, który wynajmuje. W akapicie dotyczącym rozwiązania umowy, jest napisane : " Każda ze stron może wypowiedzieć niniejszą umowę z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia (w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu i grudniu- okres wypowiedzenia Najemcy jest dwumiesięczny), licząc od początku miesiąca następującego po tym, w którym doręczono wypowiedzenie." Jak to rozumieć ? Według mnie, chcąc wyprowadz...
Tajemnica korespondencji.
Mamy w pracy pewien problem. Otóż skierowaliśmy do Prezesa zarządu pismo dotyczące pracownika, który nie przestrzega norm życia społecznego. Pismo podpisane przez kilka osób zostało skierowane do Zarządu, ale Zarząd udostępnił treść pisma osobom trzecim, tj. jemu, kierownikowi będącego jednocześnie przewodniczącym OPZZ. I od tego momentu zaczęła się awantura. Czy Prezes popełnił wykroczenie służbowe, udostępniając autorów pisma?...
Upadłość najemcy a długi na lokalu.
Witam, chciałem zapytać jak jest z zadłużeniem lokalu komunalnego? Główny najemca ( tata ) ogłosił upadłość konsumencką z całkowitym umorzeniem długów również za najem mieszkania. Ja teraz dostałem pismo, że mam do spłaty 10tys, tzn. wcześniej dostaliśmy takie pismo obydwoje lecz ze względu na prowadzone postępowanie napisaliśmy sprzeciw i sąd go uznał, a po ogłoszeniu upadłości taty cała kwotę żądają teraz ode mnie? Czy to jest zgodne z prawem s...
Rozwiązanie umowy dożywocia.
Jakiś czas temu została zawarta umowa dożywocia pomiędzy X i Y. X jednak pragnąłby wyprowadzić się z darowanemu Y mieszkania i zamieszkać gdzie indziej. W związku z tym X i Y chcieliby dobrowolnie rozwiązać umowę dożywocia, tak aby sprzedać mieszkanie po rynkowej cenie, by X mógł kupić inne. Czy sądy mogą rozwiązać umowę w takim przypadku? Czy też można to zrobić tylko i wyłącznie w przypadku rażącego naruszenia postanowień przez jedną ze stron/p...

Wyszukiwarka