Wykorzystywanie zdjęć znalezionych w Internecie w celach zarobkowych.

Mam pytanie odnośnie wykorzystywania zdjęć znalezionych w Internecie w celach zarobkowych. Dokładniej chciałam zapytać czy mogę użyć zdjęć stockowych darmowych i potem przerabiać je jako pomoce dydaktyczne (dopisać nazwy, zmieniać kolory). Następnie je sprzedawać jako pomoce?
anonim cytuj
30-11-2022
Jeśli korzystasz ze zdjęć, których licencja obejmuje "cele komercyjne" to na pewno tak.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Należy przeczytać dokładnie zasady wykorzystania konkretnego zdjęcia.
 
anonim cytuj
30-11-2022
Post 1: Mam pytanie odnośnie wykorzystywania zdjęć znalezionych w Internecie w celach zarobkowych. Dokładniej chciałam zapytać czy mogę użyć zdjęć stockowych darmowych i potem przerabiać je jako pomoce dydaktyczne (dopisać nazwy, zmieniać kolory). Następnie je sprzedawać jako pomoce?


Korzystanie ze zdjęć znalezionych w Internecie, zwłaszcza w celach zarobkowych, wymaga bardzo ostrożnego podejścia. Jeżeli chodzi o prawa autorskie w Polsce:

Wykorzystywanie zdjęć w celach zarobkowych bez odpowiedniej licencji może naruszać prawa autorskie właściciela zdjęcia. Polskie prawo autorskie chroni dzieła fotograficzne i ich twórców. Nawet jeśli zdjęcie jest dostępne za darmo, nie oznacza to, że można je dowolnie wykorzystywać.

Jeśli zdjęcia są określone jako "darmowe stockowe", to należy dokładnie zapoznać się z licencją, na jakiej są udostępniane. Licencje mogą różnić się w zależności od serwisu i zdjęcia. Niektóre licencje pozwalają na modyfikacje i wykorzystanie komercyjne, inne mogą tego zakazywać lub wymagać określonych warunków.

Warto również sprawdzić, czy licencja pozwala na modyfikację zdjęć. Jeśli planujesz dokonywać zmian na zdjęciach, takich jak dodawanie napisów czy zmiana kolorów, licencja musi na to pozwalać.

Post 2: Jeśli korzystasz ze zdjęć, których licencja obejmuje "cele komercyjne" to na pewno tak.


To prawda, jeśli licencja zdjęcia jasno pozwala na jego wykorzystanie w celach komercyjnych, to można je wykorzystać. Niemniej jednak nadal warto upewnić się, że licencja pozwala również na modyfikacje, jeśli planujesz je wprowadzać.

Post 3: Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Należy przeczytać dokładnie zasady wykorzystania konkretnego zdjęcia.


Dokładnie, każde zdjęcie, nawet jeśli jest udostępniane za darmo, może mieć określone warunki korzystania. Zawsze warto zapoznać się z nimi dokładnie, by uniknąć potencjalnych problemów prawnych.
 
anonim cytuj
09-08-2023

Sugerowane Tematy

Ojciec nie chce płacić alimentów na niepełnosprawne dziecko.
Ojciec nie chce płacić alimentów na dziecko (niepełnosprawne) bo twierdzi że przecież mam 500+, świadczenia, zasiłki i pieniądze na subkoncie w fundacji na leczenie dziecka. Twierdzi ze mam lepsze dochody niż on i wręcz to ja powinnam mu dokładać pieniądze. Zaznaczę ze do zbiórki na leczenie się nie przyczynił twierdząc ze nie potrafi udostępnić postu. Czy ojciec dziecka ma prawo nie płacić alimentów jeżeli w rzeczywistości ja dostaje większe pi...
Spadek.
Zmarła ciotka. Miała męża, bezdzietni. Czy ja (siostrzeniec) coś dziedziczę po niej? Czy w tym przypadku 50% jest dla męża, pozostałe 50% do podziału na dzieci nieżyjącej siostry?...
Firma a Plan zagospodarowania przestrzennego
Witam. Chce otworzyć firmę, wynająć działkę, i postawić tam duży namiot przemysłowy, w którym będę spawał, ciął i malował drewno i wykonywał inne tego typu prace. Chce produkować nowoczesne meble. Jakie są wymagania jeśli chodzi o wykonywanie tego typu działalności na działce? Słyszałem ze jeśli plan zagospodarowania przestrzennego nie pozwala na nic poza mieszkaniem, to nie da się tam prowadzić tego typu działalności. Jak mam ustalić gdzie mogę ...
Nie otwarłam drzwi policjantom
Witam. Czy grozi mi coś jeśli nie otwarłam drzwi policjantom, którzy przyjechali na interwencję (awantura domowa)? Dwa miesiące temu również była podobna interwencja, wcześniej policjanci zostali przeze mnie wpuszczeni. Czy tym razem mam spodziewać się jakichś konsekwencji za nie otwarcie drzwi? Dziękuję....

Wyszukiwarka