Chciałbym przywieźć do Polski większą ilość papierosów mentolowych na własny użytek, Jak mogę przewieść je legalnie?

Witam, chciałbym przywieźć do Polski większą ilość papierosów mentolowych na własny użytek ze względu na brak dostępu w krajach Unii Europejskiej. Ilość jaką chciałbym przywieść na pewno przekracza limity bezcłowe. Jak mogę przewieść je legalnie i jakie opłaty mogą zostać nałożone?
anonim cytuj
28-11-2022
Legalnie możesz przewieźć 200 sztuk papierosów
 
anonim cytuj
28-11-2022
A jest ewentualnie możliwość przewieść więcej płacąc cło akcyzę i VAT?
 
anonim cytuj
29-11-2022
Proszę pytać w urzędzie celnym.
 
anonim cytuj
29-11-2022
Mentolowych nie możesz w ogóle przewozić
-1  
anonim cytuj
29-11-2022
Witam, chciałbym przywieźć do Polski większą ilość papierosów mentolowych na własny użytek ze względu na brak dostępu w krajach Unii Europejskiej. Ilość jaką chciałbym przywieść na pewno przekracza limity bezcłowe. Jak mogę przewieść je legalnie i jakie opłaty mogą zostać nałożone?


Jeśli chodzi o przewóz papierosów mentolowych, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

Istotnie, w Unii Europejskiej od 20 maja 2020 roku zakazane jest wprowadzanie do obrotu papierosów mentolowych. Oznacza to, że nie można ich kupować ani sprzedawać w krajach UE, w tym w Polsce. Zakaz ten wynika z Dyrektywy 2014/40/UE.

Jeśli chodzi o przewóz papierosów do Polski, istnieją limity ilościowe dla podróżujących z krajów spoza UE. Dla papierosów wynosi on 200 sztuk. Przewożenie większej ilości wymaga zapłacenia cła, podatku akcyzowego oraz VAT.

Przy przewozie papierosów mentolowych na własny użytek, ważne jest, aby dokładnie udokumentować ich przeznaczenie. Jeśli organy celne uznają, że papierosy są przewodzone w celu handlu, mogą one zostać skonfiskowane.

A jest ewentualnie możliwość przewieść więcej płacąc cło akcyzę i VAT?


Tak, jest taka możliwość. Jeśli przewieziesz więcej niż dozwolony limit, musisz zgłosić to w urzędzie celnym i opłacić odpowiednie cło, akcyzę oraz VAT. Wysokość tych opłat jest uzależniona od ilości przewodzonych papierosów oraz kraju, z którego są one sprowadzane.

Mentolowych nie możesz w ogóle przewozić


Nie jest to do końca prawda. Choć sprzedaż papierosów mentolowych jest zakazana w Unii Europejskiej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przewozić je w ograniczonej ilości dla własnego użytku, o ile przestrzegane są przepisy dotyczące ilości przewodzonych produktów tytoniowych oraz opłat celnych i podatkowych.
 
anonim cytuj
28-08-2023

Sugerowane Tematy

Jak wygląda najem okazjonalny dla obywateli z Ukrainy?
Witam. Jak wygląda najem okazjonalny dla obywateli z Ukrainy?...
Służebność drogi.
Witam Mam w księdze wieczystej jak jak i inni właściciele sąsiednich nieruchomości ,,bezpłatne użytkowanie, przejazd przechód przez działkę należącą do pana....(10 domów z służebnością drogi ). Mam kilka pytań 1. Co z służebnością w razie śmierci właściciela drogi? 2. Czy może właściciel nam zamknąć drogę? 3. Kto powinien zadbać o nową nawierzchnię na drodze i ewentualne naprawy? Właściciel drogi czy my jako służebnicy? 4. Kto w zimie ma dba...
zajęcie komornicze
Szanowni Państwo, osoba ma dochód z tytułu umowy zlecenie (najniższa krajowa) następuję zajęcie komornicze, zostaje pobrane ok 900 zł. Pytając bank dlaczego środki zostały przekazana otrzymujemy informację, że były na koncie dłużej niż 30 dni dlatego zostały przekazane do karmnika. Proszę o podstawę prawną ponieważ nie umiem jej znaleźć. (osoba której dotyczy sprawa nie zapytała a chcę jakoś pomóc to zrozumieć)...
Ile osoba niepełnoletnia może mieć przy sobie alkoholu i czy w ogóle może go posiadać??
Dobry wieczór wszystkim, jestem ciekaw ile osoba niepełnoletnia może mieć przy sobie alkoholu i czy w ogóle może go posiadać, nie pytam o bycie pod wpływem, bo tutaj jest wszystko jasne. ...

Wyszukiwarka