Sąsiad uderzył w mój samochód.Nie zdążyłam zareagować, bo odjechał co zrobić w takiej sytuacji

Sąsiad uderzył zderzakiem w mój samochód- miał pecha, ze to widziałam przez okno. Jest niewielki ślad. Nie zdążyłam zareagować, bo odjechał. Kamer brak. oczywiście pójdę do niego jutro, ale nie wiem, czy weźmie to na klatę, bo trochę się wydaje być gburowaty. Czy nagrywanie rozmowy z nim może być wykorzystane później w sprawie? To jest legalne?
anonim cytuj
24-11-2022
Jeżeli na jego aucie został ślad to zadzwoń na policję przyjadą sprawdzą i jeżeli na miejscu się nie przyzna to skierują sprawę do sądu
 
anonim cytuj
25-11-2022
Weź świadka
 
anonim cytuj
26-11-2022
On ma swojego może kłamać
 
anonim cytuj
28-11-2022
A Ty swojego masz, niespowinaconego?
 
anonim cytuj
28-11-2022
Był z kolega- jak się będzie wykręcał, to pewnie kolega kłamałby, ze nic takiego się nie stało. Ja byłam sama
 
anonim cytuj
29-11-2022
Nie ma opcji żeby żadnego Śladu nie było. Dzwoń na policję i zgłoś to. Świadomie odjechał. Do Jutra może ukryć szkodę i wtedy już za późno. On oddalił się od miejsca zdarzenia i to Świadomie
 
anonim cytuj
29-11-2022
Tak, to prawda. Mój chłopak niedawno uderzył w auto sąsiadki i od razu do niej poszedł. Tak robi człowiek honorowy.
 
anonim cytuj
29-11-2022
Podejrzewam, ze będzie kombinował, a nie chce mu tego darować dla zasady
 
anonim cytuj
29-11-2022
Tak jest ale Ty też bądź honorową i dzwoń na policję. Nauczy się człowiek, zrobisz mu tylko tym przysługę ?
Poważnie nie czekaj. I tam mścił się będzie - będzie złośliwy jeśli z niego gbur ale bez interwencji policji będzie tylko gorzej.
 
anonim cytuj
29-11-2022
Mam nadzieję że wszystko się uda pozytywnie rozwiązać. Ale nie czekaj... To dobra rada.. Innej nie będzie jak o interwencji policji. Dzwoń już bo będzie że kłamiesz czym dłużej się zwleka a ponoć byłaś naocznym świadkiem
 
anonim cytuj
29-11-2022
Rozmowy, których jest się uczestnikiem można nagrywać i nie trzeba informować o tym fakcie rozmówcy. W przypadku wykorzystania takiego nagrania można spodziewać się roszczenia z tytułu naruszenia dóbr osobistych, lecz w przypadku wykorzystania nagrania np. w celu pociągnięcia do odpowiedzialności karnej nic nie grozi.
 
anonim cytuj
29-11-2022
Jeśli jest ślad to na jego aucie tez zapewne został, wezwij policję, może zostanie porównany np lakier z obu aut i będzie wszystko jasne
 
anonim cytuj
29-11-2022
Sąsiad uderzył zderzakiem w mój samochód- miał pecha, ze to widziałam przez okno. Jest niewielki ślad. Nie zdążyłam zareagować, bo odjechał.

Odjechanie z miejsca wypadku lub kolizji, nie udzielając potrzebnych informacji poszkodowanej stronie, może być naruszeniem przepisów Kodeksu karnego (art. 177 § 1 kk). W przypadku stwierdzenia takiego zachowania, można zgłosić to na policję.

Czy nagrywanie rozmowy z nim może być wykorzystane później w sprawie? To jest legalne?

Tak, w Polsce jest dozwolone nagrywanie rozmowy, której jest się uczestnikiem, bez zgody drugiej strony. Takie nagranie można później wykorzystać w postępowaniu sądowym, jednak ważne jest, by pamiętać, że naruszenie prywatności może podlegać pod sankcje cywilne.

Jeżeli na jego aucie został ślad to zadzwoń na policję przyjadą sprawdzą i jeżeli na miejscu się nie przyzna to skierują sprawę do sądu

Dokładnie, jeśli na pojeździe sprawcy zostały ślady kolizji, mogą one być porównywane z uszkodzeniem twojego pojazdu w celu potwierdzenia, że to on był sprawcą.

Był z kolega- jak się będzie wykręcał, to pewnie kolega kłamałby, ze nic takiego się nie stało.

W sytuacji, gdy obie strony przedstawiają sprzeczne wersje zdarzeń, świadkowie i dowody materialne (np. ślady kolizji) będą kluczowe dla ustalenia prawdy.

Nie ma opcji żeby żadnego Śladu nie było. Dzwoń na policję i zgłoś to.

Tak, zgłoszenie takiego zdarzenia na policję jak najszybciej po jego zaistnieniu zwiększa szanse na gromadzenie odpowiednich dowodów i wyjaśnienie sprawy.

Rozmowy, których jest się uczestnikiem można nagrywać i nie trzeba informować o tym fakcie rozmówcy.

To prawda, można nagrywać rozmowy, w których się uczestniczy, bez informowania drugiej strony, ale warto być świadomym ewentualnych skutków prawnych związanych z naruszeniem dóbr osobistych.

Jeśli jest ślad to na jego aucie tez zapewne został, wezwij policję, może zostanie porównany np lakier z obu aut i będzie wszystko jasne

Porównanie śladów lakieru może być jednym z dowodów wskazujących na odpowiedzialność sprawcy. Tego typu analizy są często wykorzystywane w postępowaniach dotyczących kolizji drogowych.

Podsumowując, w przypadku kolizji z udziałem pojazdów, kluczowe jest zgromadzenie jak największej ilości dowodów oraz świadków, którzy mogliby potwierdzić okoliczności zdarzenia. W sytuacji, gdy druga strona odjeżdża z miejsca zdarzenia, ważne jest szybkie zgłoszenie tego faktu na policję.
 
anonim cytuj
23-08-2023

Sugerowane Tematy

Sprzedaż działki rekreacyjnej.
Dzień dobry , postaram się w skrócie . Małżeństwo ma rozdzielność. Po rozdzielności żona kupiła za swoje pieniądze działkę rekreacyjną i z biegiem lat była wspólnie użytkowana z mężem. Mąż ją wyremontował za swoje pieniądze . Małżeństwo teraz się rozchodzi . Umówione było że działka będzie sprzedana i pieniądze na pół. Jednak jest problem . Żona chce natychmiast ją sprzedać bo potrzebuje pieniądze na wynajem ale mąż złośliwie nie podejmuje tematu...
Czy wpłata na konto to darowizna?
Jestem upoważniona do konta bankowego mojego partnera. Czy jak wpłacam raz w miesiącu na jego konto większe sumy tzn. 3000€ trzeba zgłaszać do urzędu skarbowego jako darowiznę? Do jakiej sumy można wpłacać żeby nie trzeba było płacić podatku?...
Kamery na stołówkach
Witam. W zwiazku z nagminnymi kradzieżami jedzenia z lodówek na stołówkach, czy można na stołówkach zamontować kamery? Podgląd tylko dla Kierownika celem złapania złodzieja. Czy to naruszałoby jakiś przepis?...
Posiedzenie o warunkowe umorzenie postępowania karnego.
Niebawem ma odbyć się posiedzenie o warunkowe umorzenie postępowania z art. 270KK, o które zawnioskował Prokurator. Zastanawiam się czy pojawiać się na tym posiedzeniu czy lepiej nie. Proszę o sugestie co robić i jeśli się mam pojawić to co mówić i jaką postawę przyjąć....

Wyszukiwarka