Nadużycie władzy przez straż miejską.

Witam sprawa wygląda następująco w Lipcu tego roku będąc na Rynku ze znajomymi nagle straż miejska podjechała do naszego jednego znajomego skontrolować go my ze znajomymi próbowaliśmy się dowiedzieć o co chodzi lecz Funkcjonariusze nas odganiali i mówiliśmy że za chwilę będziemy wiedzieć byliśmy w trakcie zabawy był to początek weekendu podszedłem jeszcze raz zapytać o co chodzi funkcjonariusz straży miejskiej wyciągnął Gaz pieprzowy w takiej Dużej Butli zapytałem się po co to wyciąga i dlaczego straszy. Bez niczego tak o stwierdził że mam agresywna postawę nie udało mi się dowiedzieć O co chodzi skąd ta kontrola przęklnąłem raz k**** odchodząc na bok nagle funkcjonariusz z boku za mną podbiegł i mnie spsikał tym gazem po oczach Tak specjalnie celował i przytrzymał to chyba z 10 sekund aż mi ten gaz poleciał z twarzy i kolega jeszcze rykoszetem dostał który nic nie zrobił nawet .i Ten strażnik się pyta czy przyjmuje mandat za wykroczenie którego nawet nie popełniłem powiedziałem że nie przyjmuje i żeby poszedł wniosek do sądu . Czy nie jest to nadużycie władzy z jego strony ? Ja żadnej postawy agresywności nie przejawiałem miałem ręce z tyłu a poza tym było to centrum miasta są tam kamery też gdzie wszystko dokładnie widać .
Teraz najlepsza część wszystkiego po kilku miesiącach przychodzi mi zawiadomienie od komornika że mam do zapłaty coś za popełnione wykroczenie i ani żadnego pisma nie dostałem z sądu ani z straży miejskiej jak i od komornika co zrobić w tej sytuacji?
anonim cytuj
24-11-2022
Po pierwsze od razu coś takiego powinienes zgłosić bo po miesiącach kto w to uwierzy
Po drugie jeśli faktycznie tak było, to przekroczył swoje uprawnienia, jednak wiem że ludzie lubią wyolbrzymiać tak samo jak nie mówić całej prawdy, więc nie wiem czy serio sobie tako psiknął gazem bez powodu. Na pewno nie pracował od tygodnia, więc powinien mieć podobne przewinienia już wcześniej
 
anonim cytuj
26-11-2022
Monitoring ? Jest to Rynek miejsce Publiczne .przez Tydzień nie mogłem na Oko patrzyć bo aż psiknął w odległości może 30 cm ode mnie zaszedł mnie od boku jak już odchodziłem i perfidnie zaczął psikać gazem . Przekroczenie uprawnień na pewno tutaj zaszło tylko dlaczego ja teraz mam do zapłaty coś czego nawet nie przyjąłem ? A żadne papiery co do wezwania do sądu mi nie doszły jeszcze w wyroku jest błędny adres zamieszkania podany .
 
anonim cytuj
29-11-2022
Jeżeli pisma były wysyłane na błędny adres. Składasz wniosek do sądu o przywrócenie terminu odwołania że względu na złe dostarczoną korespondencję czyli adres pod którym nigdy nie mieszkales.
Składasz pismo do komornika o wstrzymanie egzekucji i załączasz kopie wniosku złożonego do sądu (oryginał na którym masz pieczątkę z sądu o przyjęciu wniosku miej ze sobą do wglądu)
Jak sąd przywróci Ci termin przedstaw swoją wersję wydarzeń.
 
anonim cytuj
29-11-2022
Dziękuje
 
anonim cytuj
29-11-2022
Czy nie jest to nadużycie władzy z jego strony ?


Chcąc dokładnie odpowiedzieć na postawione pytanie oraz opisane sytuacje, należy skupić się na kilku kluczowych aspektach:

Po pierwsze, jeżeli funkcjonariusz straży miejskiej używał gazu pieprzowego w sposób nieuzasadniony, mogłoby to być traktowane jako nadużycie uprawnień lub nadmierna siła. W polskim prawie każdy funkcjonariusz publiczny ma obowiązek postępowania zgodnie z prawem i etyką zawodową. Jeśli naruszy te zasady, może podlegać odpowiedzialności dyscyplinarnej, karno-skarbowej czy też cywilnej. W tym przypadku art. 17 ustawy o strażach miejskich stanowi, że strażnik miejski ma prawo używać środków przymusu bezpośredniego (w tym gazu pieprzowego), lecz jedynie w określonych sytuacjach.

Po drugie, kwestia korespondencji sądowej i komorniczej. Jeżeli pisma były wysyłane na nieprawidłowy adres, to mając na uwadze art. 168 Kodeksu postępowania cywilnego można złożyć wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia odwołania. Działa to w Twoją korzyść, ponieważ nie zostałeś prawidłowo poinformowany o działaniach sądu czy komornika. Dodatkowo, w świetle art. 767 Kodeksu postępowania cywilnego, powinieneś zwrócić się do komornika z wnioskiem o wstrzymanie egzekucji do momentu rozstrzygnięcia przez sąd wniosku o przywrócenie terminu.

Po trzecie, co do samej sprawy wykroczeniowej i ewentualnego mandatu – warto zaznaczyć, że zgodnie z art. 90 § 1 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, skarżony ma prawo odwołać się od wyroku w terminie 7 dni od jego ogłoszenia. Jeżeli nie otrzymałeś kopii wyroku z powodu błędnego adresu, to procedura odwoławcza nie mogła zostać prawidłowo przeprowadzona.

W odniesieniu do monitoringu – jeżeli jesteś pewien, że zdarzenie było nagrywane, warto wystąpić o udostępnienie nagrań, które mogą być kluczowym dowodem w Twojej sprawie.

Reasumując, kluczowe kroki to: skierowanie wniosku o przywrócenie terminu do sądu, zwrócenie się z prośbą o wstrzymanie egzekucji do komornika oraz zgromadzenie wszelkich dowodów, w tym nagrań z monitoringu, które mogą potwierdzić Twoją wersję wydarzeń.
 
anonim cytuj
23-08-2023

Sugerowane Tematy

Problemy z wypowiedzeniem o pracę. Czy należy mi się 3 miesięczne wypowiedzenie i należna wypłata?
Pracowałam 5 lat na umowie o pracę w kioskoportierni. W czerwcu dostałam wypowiedzenie którego nie podpisałam gdyż data zatrudnienia na wypowiedzeniu była 1.01.22 r. Wypowiedzenie odebrałam z poczty. Pracodawca zakończył swoją działalność z datą 17.07.22. Moje pytanie jest czy należy mi się 3 miesięczne wypowiedzenie i należna wypłata. Pracodawca liczy wypowiedzenie od czerwca mimo nie podpisania przeze mnie wypowiedzenia....
praca w KFC książeczka sanepidowska
Witam, zaczynam pracę w KFC i muszę zrobić książeczkę sanepidowską wraz z orzeczeniem lekarskim, oczywiście na własną rękę, bez skierowania (przez 3 miesiące mam umowę zlecenie, dopiero po 3 miesiącach i zmianie umowy na umowę o pracę mam dostać skierowanie na jakieś badania). Za badania kału zapłaciłem, odebrałem i udałem się do lekarza medycyny pracy w okolicy, aby wypisał mi książeczkę wraz z orzeczeniem. Niestety spotkała mnie niemiła niespod...
Samobójstwo fotografa, jak odzyskać pamiątki ślubne?
Proszę o poradę. Sprawa jest dosyć trudna, ponieważ dotyczy kwestii śmierci. Koleżanka skorzystała z usług fotografa, uprzednio płacąc za usługę wykonania zdjęć ŚLUBNYCH, niestety kilka dni po zdjęciach osoba popełniła samobójstwo. Nie bardzo wiemy co mamy w takiej sytuacji zrobić, czy jest szansa odzyskania jakkolwiek tych udokumentowanych wspomnień bądź chociaż pieniędzy? Jak to wygląda w kwestii prawnej?...
Uiszczenie opłaty sądowej
Sprawa z powództwa cywilnego. Sedzia poprosił o usuniecie braków formalnych i o uiszczenie opłaty sądowej Złożyłem pismo i oświadczenie majątkowe z prośbą o zniesienie kosztów. Czy w międzyczasie mogę jednak zapłacić te koszty czy muszę coś pisać do sądu, że zmieniam zdanie...?...

Wyszukiwarka