Co grozi za nie opłacenie podatku od zakupu auta?

Dzień dobry. W sierpniu zakupiłam auto. Niedawno dowiedziałam się o podatku. W umowie jest zawarty punkt dotyczący urzędu skarbowego i podatku, ale jest on przekreślony. Sprzedający zapewnił, że mam się nie martwić podatkami, wtedy nie wiedziałam o co mu chodzi. Nie mam jednak takiego potwierdzenia na piśmie. Sprzedający to osoba prywatna. Czy jest jakiś sposób żeby dowiedzieć się czy sprzedający zapłacił podatek? Czy grozi mi jakaśc kara finansowa? Jak to sprawdzić i co w takiej sytuacji zrobić?
anonim cytuj
23-11-2022
Co mówi na temat umowa - kto pokrywa koszty podatków? Pcc to 2% od kwoty na umowie. Chyba, że auto zostało kupione na fakturę - wtedy rzeczywiście nie płacisz tego podatku, bo zapłacony został VAT.

anonim cytuj
26-11-2022
Umowa nic nie mówi na ten temat. Ten punkt jest przekreślony. Jest napisane: koszty podatkowe ponosi......"
Ten punkt jest przekreślony. Sprzedawca powiedział, żeby się nie przejmować, ale mimo wszystko chce sprawdzić to.

anonim cytuj
27-11-2022
Treść umowy nie ma znaczenia, czy coś przekreślono czy nie. Kupujący płaci 2% od wartości rynkowej rzeczy podatek od czynności cywilno-prawnych (PCC). Złóż w urzędzie skarbowym odpowiedni PIT - PCC-3, napisz czynny żal za spóźnienie (napisz że żałujesz spóźnienia bo nie znałeś prawa - nic innego nie zostaje) i opłać podatek.

anonim cytuj
29-11-2022
Chyba że na umowie kwota poniżej 1000 pln

anonim cytuj
29-11-2022
Nie ma faktury, a kwota jest powyżej 1000 zł. Tak jak Pan poradził tak też uczyniłam. Pozostaje mieć nadzieję, że nie dolicza wysokiej kary. Dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi.

anonim cytuj
29-11-2022
Co nie zwalnia z przymusu przerejestrowania auta, w terminie 30 dni, pod kara administracyjną

anonim cytuj
29-11-2022
Jeżeli poniżej 1000zl to nie będzie podatku jednak jest obowiązek zgłosić kupno do US. Podstawia na umowie pieczątkę, że na podstawie ustawy .... zwolnione z podatku. Skserują umowę i tyle

anonim cytuj
29-11-2022
Dzwoniłam do Urzędu zapytać o moją sprawę, wyjaśniłam sytuacje i dzięki temu, że złożyłam czynny żal to kary nie będzie. Tak więc dziękuję bardzo za wszystkie podpowiedzi. Okazały się bardzo pomocne

anonim cytuj
29-11-2022

Sugerowane Tematy

Czy mogę udostępnic na FB informacje o innej osobie
Witam ! Proszę o konkretna informacje co mi grozi jak udostępnię zdjęcie i imię osoby która poszukuje na fb ? Chce dać nagrodę za podanie jego miejsca zamieszkania i gdzie pracuje ....
nazwisko dziecka ze związku nieformalnego
Witam. Pytaniem odnośnie nazwiska dziecka ze związku nieformalnego. Rodzice nie mogą dojść do porozumienia czyje nazwisko ma mieć dziecko po urodzeniu- więc będzie miało długie dwuczłonowe. Kiedy matka może administracyjne zmienić na swoje nazwisko i czy argument identyfikacji z matką przez pozostanie przy niej dziecka wystarczy?...
Koszty zastępstwa procesowego
Koszty zastępstwa procesowego to są koszty które mimo sprawy wygranej się ponosi czy są przez przegranego pokrywane ?...
Wykonawca ciągle mnie zbywa
Dzień dobry. Zamówiłam w lipcu wykonanie szafy i komody na wymiar. Zadanie trudne bo ściany skośne, ale wykonawca po oględzinach podjął się zadania. W związku nietypowym kształtem mieszkania duża ilość materiałów będzie odpadem, więc zgodziłam się na proponowaną przybliżoną dość wysoką cenę. Termin ustaliliśmy na połowę, ewentualnie koniec września. Wpłaciłam zaliczkę 1000 zł, na które dostałam pokwitowanie wpłaty, umowy nie podpisywaliśmy. Minęł...

Wyszukiwarka