Ojciec zabrał dzieci i grozi ze ich nie odda matce

Witam.
Co mogę zrobić jeżeli mam z byłym partnerem dwójkę dzieci (nie ma ani pozbawionych ani ograniczonych praw) były partner wyszedł z zakładu karnego nie dawno umówiłam się z nim że dzieci będą mogły być z nim przez 5 dni z racji takiej że starszy syn chodzi do zerówki i w niedziele ma mi ich odwieźć a teraz straszy mnie że dzieci w niedziele nie zobaczę i że dzieci więcej nie zobaczę bo zostają z nim. Jak mogę zabrać od niego dzieci w niedziele pomocy
anonim cytuj
22-11-2022
Na chwilę obecną macie takie same prawa, by dzieci były jednym z rodziców. Najlepiej, aby niezwłocznie złożyła Pani w sądzie wniosek o zabezpieczenie miejsca pobytu dzieci w miejscu Pani zamieszkania. Ojciec też może taki wniosek złożyć.
 
anonim cytuj
22-11-2022
Na chwilę obecną jeśli nie odda dzieci dobrowolnie nie zrobisz nic . Złóż wniosek do sądu o ustalenie miejsca pobytu dzieci na stałe przy matce oraz ograniczenie bądź odebranie praw rodzicielskich . I koniecznie zabezpieczenie dzieci twoim adresem zamieszkania na czas rozprawy
 
anonim cytuj
23-11-2022
Nie koniecznie. Idzie na policję przedstawia sytuacje a tu sytuacja jest taka ze tatuś nagle wyszedł z więzienia i nie chce oddać dzieci. Dzieci maja u matki pokoje, ubrania, książki do szkoły. Policja jej pomoże.
-1  
anonim cytuj
23-11-2022
Nie koniecznie ojciec ma takie same prawa rodzicielskie jak matka . Jeśli nie dzieje im się krzywda policja ma rozłożone ręce.
 
anonim cytuj
23-11-2022
Jak nie ma nic do zarzucenia ojcu to tak ale tu ojciec siedział plus pił. Policja może potraktować sprawę inaczej niż u Ciebie. Zresztą ja bym spróbowała bo może a nóż policja jej pomoże. Każda sytuacja jest indywidualna i policja często tez indywidualnie patrzy
 
anonim cytuj
23-11-2022
To że ojciec siedział to nic , jeżeli ona w tym czasie nie złożyła ograniczenia praw rodzicielskich i ustalenia kontaktów niestety. To tzw porwanie rodzicielskie, jak oboje mają także te same prawa, policja nic nie zrobi.
 
anonim cytuj
23-11-2022
Jak najszybciej proszę złożyć wniosek do sądu o ustalenie miejsca pobytu przy matce i pozbawienie władzy rodzicielskiej ojca, jeśli ma Pani smsy z wiadomościami że dzieci nie odda to proszę przedłożyć w sądzie jako dowód. Proszę we wniosku zaznaczyć za co siedział w więzieniu i jak długo. I żeby go wyprzedzić proszę złożyć także pozew o ustalenie kontaktów w miejscu zamieszkania dzieci z zabezpieczeniem miejsca ich pobytu u Pani. Do tego pozew o alimenty z racji nie sprawowania opieki nad dziećmi. Jak najszybciej żeby Panią nie wyprzedził.
 
anonim cytuj
24-11-2022
Dzień dobry,

W tej dyskusji pojawiło się wiele sugestii dotyczących możliwych działań, które mogą być podjęte w tej sytuacji. Pozwolę sobie uściślić niektóre z nich, mając na uwadze obowiązujące przepisy prawa rodzinnego w Polsce.

Po pierwsze, pojawia się pytanie, co można zrobić w sytuacji, gdy były partner, będący ojcem dzieci, nie chce zwrócić dzieci po ustalonym okresie. Chciałbym zaznaczyć, że w przypadku, gdy rodzice posiadają wspólne władztwo rodzicielskie, a nie ustalono formalnie miejsca pobytu dzieci, prawo nie przewiduje automatycznego prawa pierwszeństwa dla jednego z rodziców.

Po drugie, możliwość zgłoszenia sprawy na policję, co sugerowano w dyskusji, zależy od konkretnej sytuacji. Jeżeli istnieje podejrzenie, że dziecko jest zagrożone lub cierpi, interwencja policji jest możliwa. W innym przypadku, policja może uznać sprawę za konflikt rodzicielski i skierować stronę do rozwiązania problemu na drodze sądowej.

Po trzecie, proponowano złożenie wniosku do sądu o ustalenie miejsca pobytu dzieci u matki oraz ograniczenie bądź odebranie praw rodzicielskich ojcu. Zgodnie z art. 111 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (K.r.o.), sąd może ograniczyć władzę rodzicielską, jeżeli dobro dziecka jest zagrożone, natomiast pozbawienie władzy rodzicielskiej może nastąpić jedynie w sytuacjach skrajnych (art. 113 K.r.o.). Aby zdecydować o tak drastycznym środku, sąd musi mieć dowody na to, że rodzic znacząco zaniedbuje swoje obowiązki lub nadużywa praw rodzicielskich.

Po czwarte, jak słusznie zauważono, istnieje możliwość złożenia wniosku o zabezpieczenie, który polega na tym, że na czas trwania postępowania sądowego, dzieci będą przebywały u matki. Wnioskując o zabezpieczenie, należy udowodnić, że istnieje ryzyko dla dobra dziecka, jeżeli decyzja sądu zostanie opóźniona do czasu zakończenia postępowania (art. 598¹ k.p.c.).

W kontekście tych informacji, moja rekomendacja wobec Pani byłaby taka, aby niezwłocznie zgłosiła Pani sprawę do sądu rodzinnego, z wnioskiem o ustalenie miejsca stałego pobytu dzieci przy Pani oraz o zabezpieczenie.
 
anonim cytuj
02-08-2023
Dziękuję za Twoją odpowiedź, adwokacie. Rozumiem, że powinnam jak najszybciej zgłosić sprawę do sądu. Mam jednak jeszcze jedno pytanie. Czy w moim wniosku do sądu powinnam uwzględnić fakt, że ojciec dzieci niedawno opuścił zakład karny? Czy to może mieć wpływ na decyzję sądu o miejscu stałym pobytu dzieci? Proszę o dalszą pomoc.
 
anonim cytuj
02-08-2023
Oczywiście, to, że ojciec dzieci niedawno opuścił zakład karny, może być istotnym czynnikiem przy ocenie, gdzie powinno znajdować się stałe miejsce pobytu dzieci. Po pierwsze, sąd będzie brał pod uwagę, czy ojciec ma możliwość zapewnienia dzieciom odpowiednich warunków do życia i rozwoju. W tym kontekście, jego niedawny pobyt w zakładzie karnym może mieć wpływ na ocenę przez sąd jego możliwości zarobkowych i, co za tym idzie, zdolności do zapewnienia dzieciom stabilnego i bezpiecznego środowiska.

Po drugie, historia przestępcza ojca może być również istotna dla oceny jego zdolności do odpowiedniego sprawowania opieki nad dziećmi. Sąd będzie rozważał, czy przestępstwa, które doprowadziły do jego osadzenia, mogą mieć negatywny wpływ na jego zdolność do bycia odpowiedzialnym i troskliwym rodzicem.
 
anonim cytuj
02-08-2023
www.detektywnowicki.pl
 
anonim cytuj
13-02-2024

Sugerowane Tematy

Wezwanie do zapłaty.
Witam 2 lata temu robiłam remont i dziś dostałam wezwanie do zapłaty po dokładnie 2latach i 3 miesiącach z pobliskiego sklepu z materiałami budowalnymi wezwanie do zapłaty na kwotę 480 zł +odsetki 120 zł. Akurat się tak składa ze wszystkie fv i rachunki mam bo robiłam generalny remont. Fv nie była oczywiście brana na firmę i jak w normalnym sklepie zawsze płaciłam karta lub gotowa i w tym wypadku był to gotówka. Na fv widnieje płatność gotówka, ...
Co spakować do więzienia?
Witam, mam pytanie gdyż na każdej stronie pisze coś innego czy można zabrać ze sobą następujące rzeczy? Ręcznik Maszynka do golenia elektryczna Pieniądze w gotówce. Książki Klapki Jakieś kosmetyki typu patyczki do uszów, płyn do kąpieli, kulka pod pachę....
Kiedy właściciel mieszkania może podnieść czynsz ?
Razem z nażeczoną wynajmujemy mieszkanie i ostatnio dostaliśmy wiadomość od Właściciela że podnosi nam czynsz. Uzasadniając to kosztami. Dodał ze teraz to my będziemy płacić za czynsz mieszkania a kwoty są dość wysokie. To już druga tak sytuacja. Ponadto wszystkie naprawy typu uszkodzony zamek w drzwiach ponosimy my choć ich awaria to wada fabryczna. Nie wiem co mam robić , szukać nowego mieszkania konfrontować to z nim. Czy można tak z dnia ...
Wypowiedzenie umowy najmu.
Witam. Wynajmuję mieszkanie na czas określony. Umowa była na rok(była podpisywana co rok nowa przez 3 lata) i kończy się 28 lutego. W okolicach 10 lutego znaleźliśmy mieszkanie bliżej pracy i od razu zgłosiliśmy to do właściciela mieszkania. Powiedzieliśmy, że chcemy się wyprowadzić w ciągu miesiąca na co właściciel zgodził się. Odbyło się bez problemów, miło i w zgodzie dogadaliśmy się. Jednak od razu po rozmowie właściciel, wbrew temu co ustali...

Wyszukiwarka