Spadek sprzed 5 lat. Jak wykazać przed US że nie byłam beneficjentką żadnego majątku?

Hej. Dostałam wezwanie z urzędu skarbowego dotyczące formularza sd3. Chodzi o spadek sprzed 5 lat. Rzecz w tym że testament nie określa dokładnie o dziedziczę. Jest tam tylko informacja że zmarła teściowa przepisuje mi jej odszkodowanie za dom rodzinny jeśli dostanie je po śmierci. Nigdy tak się nie stało, nie otrzymałam ani złotówki. Jak mam wykazać przed US że faktycznie nie byłam beneficjentką żadnego majątku? Testament mówi o potencjalnym spadku.... Wręcz przeciwnie odziedziczyłam długi po teściowej. Proszę o poradę.
anonim cytuj
14-09-2022
Wysłać wykaz inwentarza.
 
anonim cytuj
15-09-2022
Jak mam wykazać przed US że faktycznie nie byłam beneficjentką żadnego majątku? Testament mówi o potencjalnym spadku.... Wręcz przeciwnie odziedziczyłam długi po teściowej.


Aby wykazać przed Urzędem Skarbowym, że nie byłaś beneficjentką majątku w ramach spadku, należy podjąć następujące kroki:

Przedstawienie testamentu, który mówi wyłącznie o potencjalnym spadku, a nie o konkretnej wartości majątku. Z tego, co opisujesz, testament wskazuje jedynie na możliwość przysługiwania Ci odszkodowania za dom rodzinny w przypadku, gdyby teściowa otrzymała je po śmierci. Jeśli odszkodowanie nie zostało wypłacone, warto to udokumentować (np. za pomocą korespondencji z instytucją odpowiedzialną za wypłatę odszkodowania lub braku wpłat na Twoje konto bankowe).

Jeśli odziedziczyłaś długi po teściowej, to warto przedłożyć odpowiednie dokumenty potwierdzające te zobowiązania. Mogą to być na przykład umowy kredytowe, wezwania do zapłaty, postanowienia sądu dotyczące egzekucji długu itp.

Wykaz inwentarza, o którym wspomniał uczestnik Post 2, również jest wartościowym dokumentem w tej sytuacji. Wskazuje on na stan majątkowy zmarłego na dzień śmierci. Jeśli z wykazu inwentarza wynika, że wartość majątku zmarłego była niższa od wartości jego długów, to świadczy to o tym, że jako spadkobierca nie odziedziczyłaś majątku, a jedynie zobowiązania.

Mając na uwadze powyższe informacje, warto zebrać wszystkie odpowiednie dokumenty i przedłożyć je w odpowiedzi na wezwanie z Urzędu Skarbowego. Odpowiednio udokumentowana sytuacja powinna przekonać urząd do Twojego stanowiska w sprawie.
 
anonim cytuj
28-08-2023

Sugerowane Tematy

Podwójne zadłużenie.
Dzień dobry, mam problem z zadłużeniem. Spłaciłam zadłużenie u komornika i mam postanowienie że zadłużenie zostało w całości spłacone. Była to sprawa zakończona w listopadzie 2022 roku. Dziś dostaje e-mail od innego komornika że mam do spłaty zadłużenia na kwotę 400zl na ten sam numer sprawy i klauzurę wykonalności. Może mi ktoś wyjaśnić jak to możliwe. Klauzurą wykonalności z dnia 09.02.2016. Jakim prawem po ponad pół roku tą samą sprawę pro...
Co zrobić, gdy dziecko nie chce mieszkać z matką?
Witam. Jestem po rozwodzie. Dzieci zostały z matką. Po pół roku syn oznajmił ze nie chce mieszkać z matką i przeprowadził się do mnie. Co w tej sytuacji z alimentami?...
Sąsiad donosi na policje że mój pies szczeka od rana do wieczora. jak mam się bronić?
Cześć Od dłuższego czasu mam problem z sąsiadem, Chodzi na policję do administracji że mój pies szczeka od rana do wieczora. Co jest nie prawdą, pies szczeka 10 minut i jest spokój. Nagrywam kiedy wychodzę z domu żeby mieć dowody. Od lipca 2022 sąsiad zmodyfikował nagranie naszego psa i puszcza mi po 3-4 godziny w weekendy. Nie chce chodzić po sądach .... Ostatnio dowiedziałam się że chodzi po sąsiadach i zbiera podpisy żeby odebrać mi psa....
Wezwanie przedegzekucyjne.
Dzisiaj ze skrzynki wyjąłem kopertę z pismem od ZTM Warszawa pt. "Wezwanie przedegzekucyjne". Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym wydany przez Sąd Rejonowy z dnia 2010-08-18. Następnie widnieje kwota zadłużenia na dzień 2023-11-02 oraz standardowo dane do przelewu. Na drugiej stronie w "zestawieniu nieuregulowanych zobowiązań" w polu "data wezwania" wpisano dzień 2009-08-22, a dalej w kolumnie o nazwie "d...

Wyszukiwarka