Czy jest to możliwe by na L4 rozwiązano ze mną umowę?

Mam pytanie, pracuje w ZK praca już mi tak siadła na psychikę że wzięłam L4 od psychiatry. Od znajomych wiem że dyrektor nie był tym zadowolony, wzywa mnie na rozmowę o zaistniałej sytuacji mam obawy że chce mi wręczyć rozwiązanie umowy lub dyscyplinarkę z jakiegoś tam powodu. Czy jest to możliwe by na L4 rozwiązali ze mną umowę ?
anonim cytuj
14-09-2022
Na L4 nie ma możliwości aby pojawić się w zakładzie pracy. Wtedy zwolnienie lekarskie będzie wykorzystywane niezgodnie z prawem.
 
anonim cytuj
14-09-2022
Po pierwsze pracodawca nie ma prawa wezwać Pani na rozmowę do pracy - przebywa Pani na zwolnieniu chorobowym służącym do poprawy zdrowia - więc nigdzie Pani nie idzie.
Pracodawca może przeprowadzić kontrolę celem sprawdzenia czy należycie wykorzystuje Pani l4 wiec należy stosować się do pisemnych zaleceń lekarza
Pracodawca może w określonych przypadkach zwolnić pracownika przebywającego na L4, natomiast są to konkretne przypadki i zwolnienie musi być długotrwałe.
Pracodawca może Panią zwolnić dyscyplinarnie jeśli ma ku temu poparte dowodami przesłanki.
Podsumowując: Pani oddaje się rekonwalescencji, nie musi pani rozmawiać z pracodawcą tylko informować o wpłynięciu kolejnego zwolnienia i wracać do zdrowia
 
anonim cytuj
15-09-2022
Mam pytanie, pracuje w ZK praca już mi tak siadła na psychikę że wzięłam L4 od psychiatry. Od znajomych wiem że dyrektor nie był tym zadowolony, wzywa mnie na rozmowę o zaistniałej sytuacji mam obawy że chce mi wręczyć rozwiązanie umowy lub dyscyplinarkę z jakiegoś tam powodu. Czy jest to możliwe by na L4 rozwiązali ze mną umowę ?


Zgodnie z przepisami prawa pracy w Polsce, istnieje zakaz zwalniania pracownika, który przebywa na zwolnieniu lekarskim (art. 30 § 1 pkt 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy). Wyjątkiem są sytuacje, gdy zakład pracy jest likwidowany lub pracownik dokonuje ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych.

Na L4 nie ma możliwości aby pojawić się w zakładzie pracy. Wtedy zwolnienie lekarskie będzie wykorzystywane niezgodnie z prawem.


Dokładnie tak. Jeżeli na zwolnieniu lekarskim jesteś zalecane unikanie pracy czy stresów, pojawienie się w pracy mogłoby być interpretowane jako naruszenie postanowień L4. Jednakże, jeżeli konieczna jest wizyta w miejscu pracy w ważnej sprawie, warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Po pierwsze pracodawca nie ma prawa wezwać Pani na rozmowę do pracy - przebywa Pani na zwolnieniu chorobowym służącym do poprawy zdrowia - więc nigdzie Pani nie idzie.

Pracodawca może przeprowadzić kontrolę celem sprawdzenia czy należycie wykorzystuje Pani l4 wiec należy stosować się do pisemnych zaleceń lekarza

Pracodawca może w określonych przypadkach zwolnić pracownika przebywającego na L4, natomiast są to konkretne przypadki i zwolnienie musi być długotrwałe.

Pracodawca może Panią zwolnić dyscyplinarnie jeśli ma ku temu poparte dowodami przesłanki.

Podsumowując: Pani oddaje się rekonwalescencji, nie musi pani rozmawiać z pracodawcą tylko informować o wpłynięciu kolejnego zwolnienia i wracać do zdrowia


Podkreślenie wartości tego wpisu jest ważne. Kodeks pracy chroni prawa pracownika, który przebywa na zwolnieniu lekarskim. O ile zwolnienie z pracy podczas L4 jest możliwe tylko w wyjątkowych okolicznościach, o tyle próba wymuszenia na pracowniku stawiennictwa w pracy podczas zwolnienia jest niedopuszczalna.
 
anonim cytuj
09-08-2023

Sugerowane Tematy

Spóźnienie do pracy nie z mojej winy czy mogę ponieść za to jakieś konsekwencje w pracy
Czy jak się spóźnie do pracy z racji awarii na kolei no tak z pół godziny czy godzinę to może to mieć konsekwencje..?!!?!?? Pracodawca może powiedzieć, że jego nie obchodzi jak ja dojeżdżam czy autem, pociągiem czy taxi ale mam być.?? ...
Gdzie złożyć wniosek o 500+
Dziewczyna podlega pod urząd gminy (mieszka na wsi),ja mieszkam w mieście Urodzi się nam dziecko które będzie zameldowane u matki Czy zasiłek 500 + można składać w mieście w opiece społecznej?...
Wysokość wypłaty na umowe zlecenie przed 26 rokiem życia?
Pracuje na umowę zlecenie, bez statusu ucznia, poniżej 26 roku życia i stąd moje pytanie ile powinnam mieć na rękę? Nie mam swojego ubezpieczenia, ani nie jestem podpięta pod rodziców. Pierwsza wypłatę dostałam, wyszło 18,20 na godzinę. Jest to zgodne z prawem? ...
Sąsiad chce podłączyć się do mojego odpływu, który jest w ścianie nośnej
Witam serdecznie. Jestem najemca mieszkania w którym sama przeprowadzałam gruntowne remonty. Sąsiad który wynajął mieszkanie za ścianą chce abym pozwoliła mu przekłuć się przez ścianę nośną do mojej łazienki w celu podłączenia się do mojego odpływu. Na tą chwilę sąsiad na odpływ ale chce zwiększyć średnicę rury i przenieść go w inne miejsce. Do odpływu chce podłączyć WC i prysznic. Mam obawy ze skutkowało by to zapychaniem się rury lub wybiciem d...

Wyszukiwarka