Czy jest to możliwe by na L4 rozwiązano ze mną umowę?

Mam pytanie, pracuje w ZK praca już mi tak siadła na psychikę że wzięłam L4 od psychiatry. Od znajomych wiem że dyrektor nie był tym zadowolony, wzywa mnie na rozmowę o zaistniałej sytuacji mam obawy że chce mi wręczyć rozwiązanie umowy lub dyscyplinarkę z jakiegoś tam powodu. Czy jest to możliwe by na L4 rozwiązali ze mną umowę ?
anonim cytuj
14-09-2022
Na L4 nie ma możliwości aby pojawić się w zakładzie pracy. Wtedy zwolnienie lekarskie będzie wykorzystywane niezgodnie z prawem.
 
anonim cytuj
14-09-2022
Po pierwsze pracodawca nie ma prawa wezwać Pani na rozmowę do pracy - przebywa Pani na zwolnieniu chorobowym służącym do poprawy zdrowia - więc nigdzie Pani nie idzie.
Pracodawca może przeprowadzić kontrolę celem sprawdzenia czy należycie wykorzystuje Pani l4 wiec należy stosować się do pisemnych zaleceń lekarza
Pracodawca może w określonych przypadkach zwolnić pracownika przebywającego na L4, natomiast są to konkretne przypadki i zwolnienie musi być długotrwałe.
Pracodawca może Panią zwolnić dyscyplinarnie jeśli ma ku temu poparte dowodami przesłanki.
Podsumowując: Pani oddaje się rekonwalescencji, nie musi pani rozmawiać z pracodawcą tylko informować o wpłynięciu kolejnego zwolnienia i wracać do zdrowia
 
anonim cytuj
15-09-2022
Mam pytanie, pracuje w ZK praca już mi tak siadła na psychikę że wzięłam L4 od psychiatry. Od znajomych wiem że dyrektor nie był tym zadowolony, wzywa mnie na rozmowę o zaistniałej sytuacji mam obawy że chce mi wręczyć rozwiązanie umowy lub dyscyplinarkę z jakiegoś tam powodu. Czy jest to możliwe by na L4 rozwiązali ze mną umowę ?


Zgodnie z przepisami prawa pracy w Polsce, istnieje zakaz zwalniania pracownika, który przebywa na zwolnieniu lekarskim (art. 30 § 1 pkt 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy). Wyjątkiem są sytuacje, gdy zakład pracy jest likwidowany lub pracownik dokonuje ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych.

Na L4 nie ma możliwości aby pojawić się w zakładzie pracy. Wtedy zwolnienie lekarskie będzie wykorzystywane niezgodnie z prawem.


Dokładnie tak. Jeżeli na zwolnieniu lekarskim jesteś zalecane unikanie pracy czy stresów, pojawienie się w pracy mogłoby być interpretowane jako naruszenie postanowień L4. Jednakże, jeżeli konieczna jest wizyta w miejscu pracy w ważnej sprawie, warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Po pierwsze pracodawca nie ma prawa wezwać Pani na rozmowę do pracy - przebywa Pani na zwolnieniu chorobowym służącym do poprawy zdrowia - więc nigdzie Pani nie idzie.

Pracodawca może przeprowadzić kontrolę celem sprawdzenia czy należycie wykorzystuje Pani l4 wiec należy stosować się do pisemnych zaleceń lekarza

Pracodawca może w określonych przypadkach zwolnić pracownika przebywającego na L4, natomiast są to konkretne przypadki i zwolnienie musi być długotrwałe.

Pracodawca może Panią zwolnić dyscyplinarnie jeśli ma ku temu poparte dowodami przesłanki.

Podsumowując: Pani oddaje się rekonwalescencji, nie musi pani rozmawiać z pracodawcą tylko informować o wpłynięciu kolejnego zwolnienia i wracać do zdrowia


Podkreślenie wartości tego wpisu jest ważne. Kodeks pracy chroni prawa pracownika, który przebywa na zwolnieniu lekarskim. O ile zwolnienie z pracy podczas L4 jest możliwe tylko w wyjątkowych okolicznościach, o tyle próba wymuszenia na pracowniku stawiennictwa w pracy podczas zwolnienia jest niedopuszczalna.
 
anonim cytuj
09-08-2023

Sugerowane Tematy

Koszty komornicze.
Witam, mam komornika, który odciąga mi dług z pensji. Dziś przyszła informacja, że komornik oprócz długu potrąci sobie dodatkowe 200zł za pismo, które wysłał. Czy to normalne i zgodne z prawem? Czy komornik może zażądać sobie aż takiej kwoty za list? Pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam....
Za duża kwota w przelewie (prośba o zwrot)
Witam, co zrobić w sytuacji gdy przelało się za dużo pieniędzy. Otóż sytuacja wygląda tak. Mój wujek lat 75, zamiast przelać 40,41, przelał 4041 zł do PGNiG. Oczywiście nie wstrzymał przelewu w banku, bo nie widział, że tak można. Dwa tygodnie temu napisaliśmy wiadomość do PGNiG o zwrot pieniędzy, ale do dziś brak odpowiedzi z ich strony a także brak przelanych pieniędzy. Co w takiej sytuacji? Czy te pieniądze ja już stracone ? Czy można ich jako...
Niechciani lokatorzy
Dzień dobry. Nie wiem za bardzo co zrobić w sytuacji w jakiej znalazła się moja rodzina i pisze w prośba do osób, które znają się na tym temacie o pomoc. Moja babcia ma 80 lat, przez większość życia wychowywała mojego kuzyna, mieszkał u niej ponad 30 lat. Jego matka nie interesowała sie nim za bardzo. Dodam, ze w tym samym bloku, w którym mieszka babcia z kuzynem, piętro niżej mieszka jego druga babcia, matka jego ojca, która nie uznaje go za swo...
dlaczego samochody elektryczne to nie jest nasza przyszlosc?
czy uwaza sie ze w przyszlosci baterie dalej będą wiodly prym, czy moze jest na horyzoncie jakas inna technologia ktora moze je zastapic?...

Wyszukiwarka