Wynajmuje mieszkanie parze z dzieckiem. Problemy z płatnością i z kontaktem.

Witam,
Wynajmuje mieszkanie parze z dzieckiem. Umowa najmu okaznalnego oraz dokument że poddają się dobrowolnie egzekucji komorniczej. Okazało się, że w momencie podpisania umowy, Pani była w ciąży więc jest już teraz dwoje dzieci o czym nie wiedziałam. Od początku roku zaczęły się problemy z płatnością i z kontaktem z najemcami. Były to opóźnienia dwa, trzy dni. Aktualnie opóźnienie wynosi 3 tyg. I nie zanosi się aby zostało to opłacone. Każdego dnia podają inna datę uregulowania płatności. Wypowiedziałam umowę najmu. Od tego momentu kontakt jest jeszcze bardziej utrudniony, kiedy dojdzie już do rozmowy Państwo wymyślają różnego rodzaju defekty mieszkania, które w mojej ocenie nie występują a jeśli występują są zasługa złego użytkowania. Państwo nie chcą udostępnić mieszkania do kontroli stanu mieszkania, mimo że jest taki zapis w umowie. Jak prawnie wygląda sytuacja z takimi osobami? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będą chcieli opuścić mieszkania po okresie wypowiedzenia. Jakie kroki muszę podjąć aby pozbyć się tych osób z mieszkania?
anonim cytuj
01-09-2022
Czy w umowie są zawarte powody z jakich można umowę wypowiedzieć? Z jakiego powodu została wypowiedziana?
 
anonim cytuj
02-09-2022
W umowie nie są zawarte powody z jakich można wypowiedzieć umowę. Jest informacja "stronom przysługuje prawo 1- miesięcznego wypowiedzenia w formie pisemnej". Powody podane są wypisane tylko w sytuacji wypowiedzenia ze skutkiem natychmiastowym.
 
anonim cytuj
02-09-2022
No to sam okres wypowiedzenia to za mało. Czyli możesz wypowiedzieć jedynie zgodnie z Art 11 ust 2 pkt 1-3 ustawy o ochronie praw lokatorów. Aktualne wypowiedzenie jest nieskuteczne.
 
anonim cytuj
02-09-2022
Rozumiem, ale załóżmy że dojdziemy do momentu w którym umowa zostanie rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym bo w umowie jest zapis, że jeśli opóźnienie zapłaty wynosi miesiąc i po wyznaczeniu kolejnego terminu minie 14 dni umowę taka mogę wypowiedzieć. Co w momencie kiedy mimo takiej sytuacji będą pozostawać w mieszkaniu?
 
anonim cytuj
02-09-2022
Ten zapis jest sprzeczny z ustawą więc nieważny. W przypadku braku płatności można umowę wypowiedzieć jeśli jest zadłużenie za 3 okresy. Najpierw dając kolejny miesiąc na uregulowanie płatności.
 
anonim cytuj
02-09-2022
O Chryste. Dziękuję bardzo
 
anonim cytuj
02-09-2022

Sugerowane Tematy

Wypowiedzenie umowy o pracę
Czy składając osobiście wypowiedzenie umowy o pracę potrzebuję podpis osoby, która je przyjmie, czy sam bieg wypowiedzenia zaczyna się w momencie przekazania pisma na ręce kierownika firmy?...
Co zrobić gdy ojciec dziecka nie płaci alimentów?
Co w sytuacji, gdy ojciec dziecka zwolnił się z pracy żeby nie płacić alimentów? Dziecko niepełnosprawne. Przez ostatnie 3 lata jak wyszedł z wiezienia płacił terminowo, teraz poznał nową kobietę i powiedział, ze płacić nie będzie bo układa sobie życie na nowo. Chce się zrzec ojcostwa (nie wiem czy tak można bo jest biologicznym ojcem), żeby nie mieć nic wspólnego z dzieckiem i być zwolnionym z alimentów. Jego rodzice bronili go gdy ten bił dzie...
Co może firma windykacyjna?
Dzień dobry, mam parę pytań: 1. Czy firma windykacyjna może powiększać sumę zadłużenia o koszty prowadzonych czynności windykacyjnych? 2. Czy wysyłając wezwanie do zapłaty firma windykacyjna musi wskazać jakiej wierzytelności dotyczy dług oraz kiedy powstał? 3. Jeżeli w wezwaniu (dot. pkt. 2) nie wskaże jakiej wierzytelności dotyczy dług oraz kiedy powstał można od niej tego zażądać? 4. Czy dłużnik po odebraniu wezwania do zapłaty może zażąd...
Wypowiedzenie umowy
Dzień dobry Mamy nieciekawą sytuację w pracy ,od pół roku mało pracy i zakład robi nam wolne piątki do odrobienia w późniejszym czasie ,mam już obecnie 9 dni a mają dojść kolejne 4 dni,odrobek ma być w okresie rozliczeniowym rocznym czyli do końca października bo taki mamy na zakładzie.W związku z tym chce zmienić pracę i zwolnić się w trybie natychmiastowym z winy zakładu pracy-czy mogę tak uzasadnić w wypowiedzeniu?jak zakład rozliczy te dni ...

Wyszukiwarka