Wynajmujemy mieszkanie na umowę na czas nieokreślony. Informacja o chęci wypowiedzenia umowy prawdopodobnie z powodu podwyżki na którą się nie zgodziliśmy.

Dzień dobry, mam pytanie. Wynajmujemy mieszkanie na umowę na czas nieokreślony. 31 lipca dostalismy informacje o chęci wypowiedzenia umowy wynajmu mieszkania. Na zdjęciu wypowiedzenia znajduje się brak powodu, jednak zakładam, że wynika to z chęci podwyżki o 150% podwyżki czynszu, na którą się nie zgodziliśmy. Moje pytanie brzmi:
Czy wypowiedzenie jest skuteczne?
Czy istnieje coś takiego jak umowa na czas nieokreślony z jednomiesięcznym wypowiedzeniem (umowa przekształciła się w czas nieokreślony rok temu)
Dodam że płacimy regularnie, mamy małe dziecko i nie było nas nawet w województwie wiec zdjęcie wypowiedzenia na maila widzieliśmy dopiero w sierpniu będąc na wakacjach.
anonim cytuj
08-08-2022
Wynajmujący może wypowiedzieć umowę tylko w trybie art 11 ustawy o ochronie praw lokatorów. Więc to wypowiedzenie jest nieskuteczne
 
anonim cytuj
09-08-2022
Dzień dobry, mam pytanie. Wynajmujemy mieszkanie na umowę na czas nieokreślony. 31 lipca dostalismy informacje o chęci wypowiedzenia umowy wynajmu mieszkania. Na zdjęciu wypowiedzenia znajduje się brak powodu, jednak zakładam, że wynika to z chęci podwyżki o 150% podwyżki czynszu, na którą się nie zgodziliśmy. Moje pytanie brzmi:

Czy wypowiedzenie jest skuteczne?

Czy istnieje coś takiego jak umowa na czas nieokreślony z jednomiesięcznym wypowiedzeniem (umowa przekształciła się w czas nieokreślony rok temu)

Dodam że płacimy regularnie, mamy małe dziecko i nie było nas nawet w województwie wiec zdjęcie wypowiedzenia na maila widzieliśmy dopiero w sierpniu będąc na wakacjach.


Jeśli umowa wynajmu na czas nieokreślony była zawarta na piśmie i nie zawierała klauzuli dotyczącej jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia, to:

Wypowiedzenie umowy najmu na czas nieokreślony wymaga wskazania powodu wypowiedzenia, zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego. Jeżeli wypowiedzenie nie zawiera uzasadnienia, może być uznane za nieważne.
Zgodnie z art. 673 § 1 Kodeksu Cywilnego, jeżeli w umowie na czas nieokreślony nie przewidziano inaczej, okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. Niemniej jednak, warto sprawdzić treść umowy, gdyż strony mają prawo umówić się na inny okres wypowiedzenia.
Jeżeli chodzi o dostarczenie wypowiedzenia pocztą elektroniczną, warto zwrócić uwagę na to, czy strony uprzednio zgodziły się na taki sposób doręczenia. W przypadku braku takiej zgody, wypowiedzenie przesłane jedynie drogą elektroniczną może być nieskuteczne.
Ponadto, jeśli wypowiedzenie jest nieważne z powodów proceduralnych, to nadal istnieje możliwość, że wynajmujący ponowi próbę wypowiedzenia umowy, ale z zachowaniem wszystkich wymaganych formalności.
Jeśli chodzi o
Wynajmujący może wypowiedzieć umowę tylko w trybie art 11 ustawy o ochronie praw lokatorów. Więc to wypowiedzenie jest nieskuteczne
- warto dodać, że wspomniana ustawa dotyczy najmu lokali mieszkalnych w zasobie gminy, a nie umów prywatnych. W przypadku umów prywatnych należy kierować się przepisami Kodeksu Cywilnego.
 
anonim cytuj
08-08-2023

Sugerowane Tematy

Pieniądze dla wnuka. Jaki tytuł przelewu żeby US się nie doczepił?
Witam. Mam takie pytanie: dziadkowie chcą co miesiąc przesyłać wnukowi pieniądze na jego konto bankowe PKO Junior. Co mają wpisać w tytule przelewu żeby US się nie doczepił?...
O co może pytać sąd?
Mam bardzo drobną sprawę o wykroczenie, ale trafiłem na wredną i upierdliwą sędzinę. Pytanie jest takie o co może pytać sąd i czy muszę na to odpowiedzieć? Jestem po pierwszej rozprawie i pojawiły się pytania m.in. takie (na które nie chcę odpowiadać): - czy leczył się Pan/Pani psychiatrynicze - jakie jest Pana/Pani wykształcenie - gdzie Pan/Pani pracuje - jaki jest Pan/Pani status majątkowy Sędzina twierdziła, że "muszę" na nie o...
Wniosek do sądu za odmowę przyjęcia mandatu.
Ile czasu ma policja na skierowanie wniosku do sądu za odmowę przyjęcia mandatu odmówiłem przyjęcia mandatu i mija ponad miesiąc i cisza nawet dzwoniłem do sądu nie wniesiono żadnej sprawy...
Kamery na stołówkach
Witam. W zwiazku z nagminnymi kradzieżami jedzenia z lodówek na stołówkach, czy można na stołówkach zamontować kamery? Podgląd tylko dla Kierownika celem złapania złodzieja. Czy to naruszałoby jakiś przepis?...

Wyszukiwarka