Niezgodny towar z opisem. Płatność została uregulowana, a Pani, która wystawiała ogłoszenie zniknęła.

Zakupiony towar przez Fb przyszedł niezgodny z opisem, tzn inny. Płatność została uregulowana za pobraniem. Pani, która wystawiała ogłoszenie zablokowała mnie, numer telefonu nieaktywny. Nadawca nie wiem czy dane są prawdziwe, wskazany numer konta. Co robić ? Tylko proszę, nie komentujecie że nie kupuje się przez Fb. Dziękuję
anonim cytuj
26-07-2022
Ale nastąpiła jakaś pomyłka np. w rozmiarze czy też przyszły np. cukierki zamiast telefonu?
 
anonim cytuj
26-07-2022
Ale nastąpiła jakaś pomyłka np. w rozmiarze czy też przyszły np. cukierki zamiast telefonu?

Miały być buty takie, jakie były wystawione, a przyszły zupełnie inne
 
anonim cytuj
26-07-2022
Miały być buty takie, jakie były wystawione, a przyszły zupełnie inne

I pewnie to był jeden z tych pokazów, więc nie ma Pani żadnej faktury, ani danych firmy?
 
anonim cytuj
26-07-2022
I pewnie to był jeden z tych pokazów, więc nie ma Pani żadnej faktury, ani danych firmy?

Dane na paczce, imię i nazwisko, adres i numer konta, zdobyłam również link do profilu, zgłosiłam na FB.
 
anonim cytuj
26-07-2022
Dane na paczce, imię i nazwisko, adres i numer konta, zdobyłam również link do profilu, zgłosiłam na FB.

Osoba prywatna?
 
anonim cytuj
26-07-2022
Osoba prywatna?

Tak widnieje
 
anonim cytuj
26-07-2022
Można spróbować zgłosić na policję podejrzenie oszustwa, ale szczerze wątpię, że tak to zakwalifikują. Nic więcej się nie da zrobić, niestety.
 
anonim cytuj
26-07-2022
Można spróbować zgłosić na policję podejrzenie oszustwa, ale szczerze wątpię, że tak to zakwalifikują. Nic więcej się nie da zrobić, niestety.

No ok, a numer konta? Wiem, że ja nie mogę wystąpić o dane, ale Policja może. Być może oszukanych osób w taki sposób jest więcej
 
anonim cytuj
26-07-2022
Po pierwsze, jeżeli transakcja została zawarta z osobą prywatną (a nie przedsiębiorcą), to niestety przysługujące konsumentom uprawnienia z tytułu rękojmi nie mają zastosowania. Niemniej jednak, jeżeli transakcja ma cechy oszustwa, można podjąć następujące działania.

Po drugie, warto zgłosić sprawę na policję z podejrzeniem popełnienia oszustwa na szkodę nabywcy. Zgodnie z art. 286 § 1 Kodeksu karnego, oszustwo to przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd lub wykorzystania błędu przez nią popełnionego. W opisanej sytuacji, wysyłka zupełnie innego towaru może spełniać znamiona tego przestępstwa.

Po trzecie, numer konta bankowego, z którego została uregulowana płatność, może być kluczem do zidentyfikowania osoby odpowiedzialnej za transakcję. Policja, w ramach postępowania przygotowawczego, może wystąpić o dane właściciela konta.

Po czwarte, zgłoszenie sytuacji platformie (w tym przypadku Facebookowi) było właściwym działaniem. Choć bezpośrednio platforma nie ma kompetencji do rozstrzygania sporów między użytkownikami, to może podjąć działania w celu blokady konta osoby, która dopuściła się oszustwa, a także informować innych użytkowników o potencjalnym ryzyku.

Reasumując, warto zgłosić sprawę na policję i przedstawić wszystkie dowody, które posiadają Państwo w tej kwestii. Nawet jeśli w jednym przypadku kwota straty może być niewielka, to sumując wiele podobnych spraw, może to stanowić znaczne uszczerbki dla wielu osób.
 
anonim cytuj
23-08-2023

Sugerowane Tematy

Wynajem mieszkania jako współwłaściciel.
Dzień dobry, mamy razem z żoną małe własnościowe mieszkanie, które aktualnie jest niezamieszkałe, czy będąc współwłaścicielem, mogę swoją część komuś wynająć? Czy muszę mieć zgodę, oświadczenie żony?...
Czy można zmienić zamki w wynajmowanym mieszkaniu?
Wynajmuję domek jednorodzinny. Mieszkam sama z dziećmi. Czy mogę zmienić zamek z racji, że właściciel podczas mojej nieobecności wchodzi do domu? Mam nagranie na kamerze, że wchodzi gdy mnie nie ma. I czy na posesję podwórka może wejść podczas mojej nieobecności?...
Kupuje dom z zameldowanymi tam osobami, czy można je wymeldować? czy to jest problem przy zakupie domu?
Witam, Stoję przed decyzją zakupu nieruchomości. Dotychczas dom był zamieszkany przez ojca właściciela, ale zameldowanie posiada również jego (ojca) była partnerka i jej dzieci. Osoby te mieszkają aktualnie pod innym adresem, jednak odmawiają zgody na wymeldowanie. Według aktu notarialnego oraz księgi wieczystej jedynym właścicielem jest syn pana, który tam mieszkał. Właściciel podjął próbę wymeldowania administracyjnego, które zakończyło się ni...
Umorzenie zaległych alimentów.
Witam, mojej narzeczonej od około 3 lat wpływają środki z zaległych alimentów(jej biologiczny ojciec nie płacił alimentów przez 18 lat) teraz poszedł gdzieś do pracy i co jakiś czas komornik coś jej przeleje ale np. w tamtym roku było to jakieś 2 tyś bo jej biologiczny ojciec albo nie miał pracy albo pracował na lewo, teraz zaczął wypisywać do teściowej że idzie do sądu i będzie się starał o umorzenie alimentów, czy ma do tego prawo?...

Wyszukiwarka