Niezgodny towar z opisem. Płatność została uregulowana, a Pani, która wystawiała ogłoszenie zniknęła.

Zakupiony towar przez Fb przyszedł niezgodny z opisem, tzn inny. Płatność została uregulowana za pobraniem. Pani, która wystawiała ogłoszenie zablokowała mnie, numer telefonu nieaktywny. Nadawca nie wiem czy dane są prawdziwe, wskazany numer konta. Co robić ? Tylko proszę, nie komentujecie że nie kupuje się przez Fb. Dziękuję
anonim cytuj
26-07-2022
Ale nastąpiła jakaś pomyłka np. w rozmiarze czy też przyszły np. cukierki zamiast telefonu?
 
anonim cytuj
26-07-2022
Ale nastąpiła jakaś pomyłka np. w rozmiarze czy też przyszły np. cukierki zamiast telefonu?

Miały być buty takie, jakie były wystawione, a przyszły zupełnie inne
 
anonim cytuj
26-07-2022
Miały być buty takie, jakie były wystawione, a przyszły zupełnie inne

I pewnie to był jeden z tych pokazów, więc nie ma Pani żadnej faktury, ani danych firmy?
 
anonim cytuj
26-07-2022
I pewnie to był jeden z tych pokazów, więc nie ma Pani żadnej faktury, ani danych firmy?

Dane na paczce, imię i nazwisko, adres i numer konta, zdobyłam również link do profilu, zgłosiłam na FB.
 
anonim cytuj
26-07-2022
Dane na paczce, imię i nazwisko, adres i numer konta, zdobyłam również link do profilu, zgłosiłam na FB.

Osoba prywatna?
 
anonim cytuj
26-07-2022
Osoba prywatna?

Tak widnieje
 
anonim cytuj
26-07-2022
Można spróbować zgłosić na policję podejrzenie oszustwa, ale szczerze wątpię, że tak to zakwalifikują. Nic więcej się nie da zrobić, niestety.
 
anonim cytuj
26-07-2022
Można spróbować zgłosić na policję podejrzenie oszustwa, ale szczerze wątpię, że tak to zakwalifikują. Nic więcej się nie da zrobić, niestety.

No ok, a numer konta? Wiem, że ja nie mogę wystąpić o dane, ale Policja może. Być może oszukanych osób w taki sposób jest więcej
 
anonim cytuj
26-07-2022
Po pierwsze, jeżeli transakcja została zawarta z osobą prywatną (a nie przedsiębiorcą), to niestety przysługujące konsumentom uprawnienia z tytułu rękojmi nie mają zastosowania. Niemniej jednak, jeżeli transakcja ma cechy oszustwa, można podjąć następujące działania.

Po drugie, warto zgłosić sprawę na policję z podejrzeniem popełnienia oszustwa na szkodę nabywcy. Zgodnie z art. 286 § 1 Kodeksu karnego, oszustwo to przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd lub wykorzystania błędu przez nią popełnionego. W opisanej sytuacji, wysyłka zupełnie innego towaru może spełniać znamiona tego przestępstwa.

Po trzecie, numer konta bankowego, z którego została uregulowana płatność, może być kluczem do zidentyfikowania osoby odpowiedzialnej za transakcję. Policja, w ramach postępowania przygotowawczego, może wystąpić o dane właściciela konta.

Po czwarte, zgłoszenie sytuacji platformie (w tym przypadku Facebookowi) było właściwym działaniem. Choć bezpośrednio platforma nie ma kompetencji do rozstrzygania sporów między użytkownikami, to może podjąć działania w celu blokady konta osoby, która dopuściła się oszustwa, a także informować innych użytkowników o potencjalnym ryzyku.

Reasumując, warto zgłosić sprawę na policję i przedstawić wszystkie dowody, które posiadają Państwo w tej kwestii. Nawet jeśli w jednym przypadku kwota straty może być niewielka, to sumując wiele podobnych spraw, może to stanowić znaczne uszczerbki dla wielu osób.
 
anonim cytuj
23-08-2023

Sugerowane Tematy

Dzień wolny za pracę w święto.
Praca w systemie RÓWNOWAŻNYM ,okres rozliczeniowy 3 miesięczny (praca zmianowa) Hipotetycznie przyjmijmy sytuację: Ten tydzień pracy rozpoczęty w niedzielę 13 sierpnia zmiana nocna 22-6 poniedziałek 14 sierpnia - oddany dzień wolny za pracę w niedzielę 13 sierp. wtorek 15 sierpień - święto- praca rozpoczynana o 22 -6. Czy za pracę rozpoczynaną w to święto pracodawca musi oddać dzień wolny do końca okresu rozliczeniowego ?...
Podwyższenie alimentów.
Mam takie pytanie na dniach czeka mnie mediacja o podwyższenie alimentów przez mojego byłego męża który zamieszkuje z naszym synem i żąda 1.000zł alimentów miesięcznie na niego. Ile może wywalczyć ? Dodam ze jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku i wychowuje sama młodszego syna z innego związku....
Zakup nieruchomości na kredy hipoteczny.
W najbliższym czasie planuję zakup nieruchomości na kredy hipoteczny. W interesującej mnie nieruchomości mieszka pan, który chce zrobić transakcję wiązaną i za pieniądze ze swojej nieruchomości kupić drugą nieruchomość. Jak mogę zabezpieczyć się przed taką sytuacją że ja nieruchomość kupię natomiast ten pan się nagle rozmyśli i nie będzie chciał się wyprowadzić? Jestem całkowicie zielony w takich kwestiach także miłe będą wszelkie porady...
L4. Czy pracodawca ma obowiązek wliczyć mi do zwolnienia także weekendy oraz dni wolne
Dzień dobry, przebywałem na zwolnieniu lekarskim 25 dni, po przebytym zabiegu. Z tego co wyczytałem, pracodawca ma obowiązek wliczyć mi do zwolnienia także weekendy oraz dni w których grafikowo bym nie pracował, czy mogę prosić o konkretną podstawę prawną tego, abym mógł to przedstawić pracodawcy? Gdyż niestety zwolnienie zostało mi policzone jedynie w tygodniu. Drugie moje pytanie, zarabiam najniższą krajową(na umowie i w rzeczywistości) czy od ...

Wyszukiwarka