Kilka pytań odnośnie podziału majątku

Witam. Odbyła się sprawa o podział majatku. 2 strona podpisała ugodę że będzie spłacana w ratach miesięcznych i że jednorazowo otrzyma większą kwotę. Ale sędzia nic nie wspomniała kiedy ta osoba ma się wyprowadzać. Pytanie jak to będzie wygladac? Czy jak przyjdzie wyrok to tam będzie napisane? I jeszcze pytanie jak tą osobę wymeldować?
anonim cytuj
23-07-2022
Z tego co wiem z aktem czyli z wyrokiem sądu pójść do urzędu i wymeldowac bez wyroku nic nie zrobisz najlepiej pójdź do biura adwokata i się dopytaj
 
anonim cytuj
23-07-2022
Z tego co wiem z aktem czyli z wyrokiem sądu pójść do urzędu i wymeldowac bez wyroku nic nie zrobisz najlepiej pójdź do biura adwokata i się dopytaj

a czy wystarczy wyrok żeby tą osobę wymeldować? Bo wiem że jak ktoś ma stały meldunek to musi osobiście się wymeldować
 
anonim cytuj
23-07-2022
a czy wystarczy wyrok żeby tą osobę wymeldować? Bo wiem że jak ktoś ma stały meldunek to musi osobiście się wymeldować

Nie da się wymeldować osoby zamieszkującej, chyba że ona sama to zrobi.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Właśnie dzwonilam do UM i jeśli w wyroku jest napisane że 2 osoba zostaje właścicielem to wystarczy wyrok. A jak nie ma takiego zapisu to trzeba mieć wyrok plus zapis z księgi wieczystej. Proszę nie wprowadzać innych w błąd
 
anonim cytuj
23-07-2022
Meldunek nie ma nic wspólnego z własnością. Mogę być właścicielką i mieć zameldowane obce osoby nawet, których nie da się tak po prostu ani wymeldować, ani pozbyć z lokalu.
Ale życzę powodzenia.

Możesz owszem, złożyć wniosek o wymeldowanie (przedstawiając dokument potwierdzający własność), ale nikt nie wymelduje tej osoby, jeśli ona tam fizycznie zamieszkuje.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Witam. Odbyła się sprawa o podział majatku. 2 strona podpisała ugodę że będzie spłacana w ratach miesięcznych i że jednorazowo otrzyma większą kwotę. Ale sędzia nic nie wspomniała kiedy ta osoba ma się wyprowadzać. Pytanie jak to będzie wygladac? Czy jak przyjdzie wyrok to tam będzie napisane? I jeszcze pytanie jak tą osobę wymeldować?


Jeśli w ugódzie lub wyroku sądowym nie ma zapisu dotyczącego terminu wyprowadzenia się jednej ze stron, nie ma ona obowiązku opuszczenia nieruchomości. Jeśli w ugodzie było określone jedynie, że strona ma być spłacana w ratach, to jest to jedyny obowiązek, jaki wynika z ugody.

Co do kwestii meldunku, faktyczne miejsce pobytu osoby jest niezależne od stanu prawnego nieruchomości. Osoba może być zameldowana w miejscu, w którym faktycznie przebywa. Jeżeli nie przebywa już tam, istnieje procedura wymeldowania przez właściciela nieruchomości, ale jest to proces administracyjny, który wymaga zgłoszenia tego faktu do odpowiedniego organu gminy.

Właśnie dzwonilam do UM i jeśli w wyroku jest napisane że 2 osoba zostaje właścicielem to wystarczy wyrok. A jak nie ma takiego zapisu to trzeba mieć wyrok plus zapis z księgi wieczystej. Proszę nie wprowadzać innych w błąd


Dokładnie tak. Jeśli w wyroku sądowym jest jasno określone, kto jest właścicielem nieruchomości, to taki wyrok jest wystarczający, aby podjąć dalsze kroki administracyjne związane z meldunkiem. Jeśli takiego zapisu nie ma, potrzebne są dodatkowe dowody własności, takie jak wpis w księdze wieczystej.

Meldunek nie ma nic wspólnego z własnością. Mogę być właścicielką i mieć zameldowane obce osoby nawet, których nie da się tak po prostu ani wymeldować, ani pozbyć z lokalu.


Zgadza się. Meldunek to poświadczenie miejsca faktycznego zamieszkania, a nie stanu prawnego nieruchomości. Osoba zameldowana ma prawo mieszkać w danym miejscu, dopóki nie zostanie wymeldowana zgodnie z procedurami administracyjnymi. Jednak jeśli ktoś fizycznie mieszka w miejscu, w którym jest zameldowany, wymeldowanie takiej osoby może być trudne bez jej zgody.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Przebywam na urlopie wypoczynkowym i prawdopodobnie zostanę z niego wezwana. Czy mam obowiązek odebrać telefon od pracodawcy?
Przebywam na urlopie wypoczynkowym. Wiem, że najprawdopodobniej zostanę wezwana z urlopu - brakuje pracowników. Czy mam obowiązek odebrać telefon od pracodawcy? Jak wygląda powiadomienie pracownika o tym, aby wrócił z urlopu ( forma pisemna/telefoniczna)? Dziękuję za ewentualne odpowiedzi....
Czy mogę uniknąć płacenia alimentów na ojca z racji jego niezdolności do pracy??
Witam, mam ojca, który ma zasądzone na mnie 200 zł alimentów. Poza tym nigdy nie zapytał czy czegoś potrzebuję i jak tylko dzwoni, to często narzeka, że musi płacić mi pieniądze:(. Nienawidzę go za to i nie chcę mieć z nim nic wspólnego... Aktualnie jeszcze się uczę, ale obawiam się, że jak już zakończę edukację to ja będę musiała płacić alimenty na niego z racji jego niezdolności do pracy. Stąd moje pytanie czy przez zerwanie z nim kontaktu ...
Darowizna od syna.
Dostałam samochód w darowiźnie od syna. Wiem ,że muszę ten fakt zgłosić do US, trochę się gubię z wypełnieniem deklaracji, ale to jakoś ogarnę, zastanawia mnie tylko to, jaki podatek będę musiała zapłacić? Samochód wart koło 14.000 zł....
Zwrot kaucji.
31 października wygasła nam umowa najmu. Wpłacone było 3000 zł kaucji. Zapis w umowie mówi, ze wynajmujący ma 31 dni na oddanie kaucji. Został spisany protokół w mieszkaniu było wszystko w porządku kaucja miała być zwrócona w całości. Pojawił się jednak problem z rozliczeniem czynszu. Spisane zostały liczniki, ale spółdzielnia nie zrobi teraz rozliczenia, dopiero w kwietniu 2024 roku. Właściciel stwierdził, ze może oddać nam teraz 2000 kaucji, a ...

Wyszukiwarka