Czy można zmusić ojca do opieki nad dzieckiem?

Czy można zmusić ojca do opieki nad dzieckiem? Kogoś kto uważa że płacenie alimentów wystarczy i w ogóle nie poczuwa sie do kontaktu z dzieckiem. Czy można złożyć wniosek do sądu o to żeby "tata" zabierał dziecko kilka razy w miesiącu do siebie? Jesli jest taka możliwość proszę o pomoc jak powinien wyglądać pozew.
anonim cytuj
23-07-2022
Wniosek do sadu o ustalenie kontaktów z wyszczegolnieniem w jakie dni ojciec ma dziecko zabierac.
Pytanie tylko jedno-skoro ojciec nie chce zajmowac sie dzieckiem to czy to dziecko będzie szczesliwe i bezpieczne z taka osobą? Masz pewnosc ze zajmie sie nim wlasciwie i nie skrzywdzi go?
 
anonim cytuj
23-07-2022
Jeśli nie ma ustalonych kontaktów to nie ma możliwości ojca do nich zmusić.
Jeśli kontakty są ustalone a ojciec się z nich nie wywiązuje to wniosek o ukaranie ale i to jeśli nie zechce to przyjmie grzywnę i dalej się nie będzie wywiązywał.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Możesz złożyć pozew o uregulowanie widzeń sądownych oraz podwyższenie alimentów jeśli nie poczuwa się do odpowiedzialności związanej z opieka nad chorym dzieckiem. Bardzo małe alimenty moim zdaniem , zwłaszcza przy chorym dziecku. Nigdy nie zrozumiem jak można płacic takie alimenty na swoje dziecko gdy jest zdrowe a tym bardziej chore .
Musisz złożyć dwie odrębne sprawy : alimenty osobno oraz kontakty osobo. W przypadku wyroku sądowego o kontaktu gdy będzie się uchylał od wizyt , należy złożyć wniosek o nie stosowanie się do wyroku sądu co skutkuje kara pieniężna w przypadku zaniechania kontaktu. Może to co powiem jest brutalne : zmusić go nie zmusisz do widzeń jedynie te zasadzone przez sąd ale w przypadku takim nie miej sentymentów , tylko staraj się o jak najwyższe alimenty - to są pieniądze dla dziecka a nie jałmużna. Skoro jego rola kończy się wyłącznie na płaceniu to życzę ci abyś dostała jak największe alimenty .W przypadku takich osobników nie ma sentymentów bo dziecko jest najważniejsze . Co innego gdy jeden rodzic płaci nie wielkie alimenty ale pomaga i sprawuje bieżąca opiekę a co innego gdy jego opieka sprowadza się do płacenia wyłącznie a cała opieka spada wyłącznie na jednego rodzica . Sa ojcowie na papierku i ojcowie z prawdziwego zdarzenia . Ty trafiłaś na tego drugiego, wiec , podnoś alimenty ile się da.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Dziękuję. Twoja odpowiedź, jest ta której oczekiwalam. Wszystko wyjaśnione
 
anonim cytuj
23-07-2022
Czy można zmusić ojca do opieki nad dzieckiem?

Kwestia ta jest złożona i wymaga analizy w kontekście prawa rodzinnego. Zgodnie z polskim prawem, oboje rodziców mają równe prawa i obowiązki wobec dziecka, nawet jeśli nie mieszkają wspólnie.

Wniosek do sadu o ustalenie kontaktów z wyszczegolnieniem w jakie dni ojciec ma dziecko zabierac.

Jeśli ojciec nie poczuwa się do odpowiedzialności za dziecko i nie realizuje ustalonych kontaktów, matka może skierować wniosek do sądu rodzinnego o uregulowanie sposobu kontaktów z dzieckiem. W praktyce jednak sąd nie zmusi ojca do fizycznej opieki nad dzieckiem, ale może nakazać konkretny sposób realizacji kontaktów.

Jeśli nie ma ustalonych kontaktów to nie ma możliwości ojca do nich zmusić.

To prawda, że sąd nie zmusi ojca do kontaktów z dzieckiem, jeśli nie ma ich ustalonych. Niemniej jednak, jeśli są one ustalone a ojciec się z nich nie wywiązuje, można skierować wniosek o egzekucję tych kontaktów lub o ukaranie ojca za nieprzestrzeganie wyroku.

Możesz złożyć pozew o uregulowanie widzeń sądownych oraz podwyższenie alimentów jeśli nie poczuwa się do odpowiedzialności związanej z opieka nad chorym dzieckiem.

Zgadza się. W sytuacji, gdy ojciec nie angażuje się w opiekę nad dzieckiem, można wnioskować o zwiększenie alimentów. Wyroki sądowe dotyczące opieki i alimentów mają na celu zapewnienie dobra dziecka. Jeśli ojciec nie przestrzega wyroku w zakresie kontaktów, można także złożyć wniosek o jego ukaranie.

Reasumując, prawo daje narzędzia do uregulowania kwestii kontaktów z dzieckiem i alimentów. Istotne jest jednak, aby każda sytuacja była rozpatrywana indywidualnie, biorąc pod uwagę dobro dziecka.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Wypadek przy pracy.
Witam 3 dni temu miałem wypadek w pracy, co powinienem zrobić, mam złamany mały palec, poszedłem do chirurga który wystawił mi zwolnienie lekarskie, jakie kolejne kroki powinienem podjąć, ponieważ wiem, że zakład pracy ma 14 dni na sporządzenie protokołu wypadkowego, ale oni chyba za bardzo się tą sprawą nie chcą zajmować, czy zwolnienie lekarskie będzie płatne, nawet bez tego protokołu?, ogólnie co powinienem zrobić bo ja pierwszy raz miałem wyp...
Niestawiennictwo na rozprawie.
Witam, pomyliłem dni rozprawy o jeden dzień zamiast 5 czerwca przyjechałem do miasta, w którym miała odbywać się rozprawa 6 czerwca, zostałem wezwany w charakterze świadka. Czy grozi mi coś poza grzywna za niestawiennictwo?...
Dział spadku a choroba jednego ze spadkobierców
Co w przypadku gdy jeden ze spadkobierców jest chory - ma Alzheimera. ? Babcia nie poukladala spraw spadkowych przed śmiercią- zmarła nagle. Dziadek został sam. Nie podejmuje żadnych decyzji . Nie dysponuje i nie rozporządza pieniedzmi- opiekuje się nim ja( wnuczka ) i wujek. Chce założyć sprawdzę o nabycie spadku . Jak to będzie z dziadkiem ? ...
Podział nakładów za remont w związku nieformalnym.
Cześć! Chłopak posiada mieszkanie, w którym mieszkamy razem - jednak teraz będziemy je remontować za moje pieniądze (ok. 70 tyś). Jak się zabezpieczyć gdybyśmy się rozstali ? - dodam od razu, że dodanie mnie jako współwłaściciela z % udziałem nie wchodzi w grę....

Wyszukiwarka