Jak odnaleźć testament sporządzony około 2009 roku u notariusza?

Jak odnaleźć testament sporządzony około 2009 roku u notariusza?
Wiadomo jedynie w jakim mieście był notariusz, ale nie wiadomo na pewno kto to był, wiadomo kto był testatorem i spadkobiercą i na tym wiedza się kończy.
Elektroniczny rejestr testamentów powstał dwa lata później.
Notariusz u którego prawdopodobnie został sporządzony testament odpowiedział, że po 10 latach przekazuje wszystkie akta do sądu i już śladu po testamencie u siebie nie ma, a z sądu dostałem odpowiedź, że nie mają możliwości wskazania repertorium i daty aktu i odesłali do notariusza.
anonim cytuj
23-07-2022
Notariusz musiał przekazać go do archiwum Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym. Nie jestem pewna czy w Księgach Wieczystych udzielą jakiejś informacji jeśli nie zna się kancelarii notarialnej (warto zapytać). Kolejny krok to rozesłać pisma do wszystkich notariuszy w mieście. Na samym końcu zapewne trzeba się zwrócić do Sądu Rejonowego i opisać sytuację. Sąd zapewne znajdzie testament jeśli był złożony.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Notariusz powinien podać nr repetytorium, co przekazuje do archiwum jest rejestrowane. Następnie składa się wniosek do sądu. Koleżanka czekała około 2 miesięcy bo było przekazane do dalszej archiwizacji. Testament z lat 70.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Jak odnaleźć testament sporządzony około 2009 roku u notariusza?


Dokumenty przechowywane w kancelarii notarialnej są przekazywane do archiwum po upływie określonego czasu. Co do zasady, jeżeli notariusz przekazał testament do archiwum, to powinien mieć informacje o numerze repertorium i dacie przekazania aktu. Pomimo że elektroniczny rejestr testamentów powstał dwa lata później, testament sporządzony w 2009 roku, po upływie 10 lat, mógłby być przechowywany w odpowiednim archiwum sądowym.

Notariusz musiał przekazać go do archiwum Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym.


Nie jest to dokładna informacja. Testamenty notarialne nie są przechowywane w Księgach Wieczystych. Księgi Wieczyste dotyczą nieruchomości. Notariusze przekazują akta do archiwum akt notarialnych, które jest prowadzone przez właściwy sąd rejonowy.

W przypadku gdy nie znasz dokładnie, który notariusz sporządził testament, zalecam wysłanie zapytań do wszystkich notariuszy w danym mieście z prośbą o potwierdzenie sporządzenia testamentu dla określonego testatora. Chociaż może to zająć trochę czasu, jest to skuteczna metoda.

Notariusz powinien podać nr repetytorium, co przekazuje do archiwum jest rejestrowane.


Dokładnie. Jeżeli notariusz przekazał testament do archiwum, powinien mieć informację o numerze repertorium oraz dacie przekazania aktu. Następnie możesz zwrócić się z tymi informacjami do właściwego archiwum sądowego, aby uzyskać kopię testamentu.

Podsumowując, zalecam:

Ponowny kontakt z notariuszem, który prawdopodobnie sporządził testament, z prośbą o podanie numeru repertorium i daty przekazania aktu.
Wysłanie zapytań do wszystkich notariuszy w danym mieście.
Jeżeli znasz numer repertorium, zwróć się z wnioskiem o udostępnienie testamentu do właściwego sądu rejonowego.
 
anonim cytuj
28-08-2023

Sugerowane Tematy

Sąd ma jeszcze pół roku na odwieszenie mi wyroku
Witam moje pytanie jest takie jeżeli mam wyrok karny 2 lata w zawieszeniu do dnia 21.11.2022 to dlaczego sąd ma jeszcze pół roku na odwieszenie mi wyroku czy jest jakiś artykuł o tym że sąd ma pół roku jeszcze proszę o odpowiedź dziękuję bardzo...
Łączenie urlopu rodzicielskiego i wychowawczego
Dzień dobry, czy jest możliwe łączenie urlopu rodzicielskiego i wychowawczego? Przebywam obecnie na urlopie rodzicielskim (1/2 etatu), który łączę z wykonywaniem pracy (1/2 etatu), ale na tę drugą połowę wzięłam urlop wypoczynkowy (zaległy). Czy jest możliwe po wykorzystaniu całego zaległego urlopu i części bieżącego urlopu z tego roku, zawnioskowanie o urlop wychowawczy do końca okresu urlopu rodzicielskiego w wymiarze 1/2 etatu? A następnie po ...
Czy to znaczy, że pójdę do więzienia?
Witam wszystkich. Bardzo proszę Was o pomoc, gdyż ja nie mam pojęcia co to dla mnie znaczy. Kilka dni temu odebrałem list w którym było orzeczenie z wyrokiem nakazowym. Na podstawie art. 85& 1 k.k. art. 86& 1 k.k. kary jednostkowe orzeczone w punkcie pierwszym wobec ,łączy i wymierza oskarżonemu karę dwóch lat ograniczenia wolności, z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cel społeczny w wymiarze 30h miesięczni...
Kupno mieszkania z rynku wtórnego.
Planuje kupić mieszkanie z rynku wtórnego. Sprzedawca powiedział, że jakiś czas temu spółdzielnia/wspólnota wzięła kredyt na termomodernizację budynku. Mieszkanie jest własnościowe. Czy jest jakieś ryzyko, że w momencie jak spółdzielnia/wspólnota nie będzie wywiązywać się z zobowiązań, będzie w stanie zając moje mieszkanie? Jakie ryzyko dla mnie niesie ze sobą taki kredyt?...

Wyszukiwarka