Sąsiad prawdopodobnie wykonuję działalność na balkonie w bloku

W Bloku mieszkalnym (Warszawa) sąsiad na balkonie w ciągu dnia tnie metalowe i drewniane konstrukcje. Jest straszny halas. Najprawdopodobniej wykonuje działalność w mieszkaniu.
Działalność ma prawdopodobnie zarejestrowaną w swoim mieszkaniu. W zeszłym roku tłumaczył się sąsiadom uciążliwym remontem..
Gdzie można zgłosić uciążliwe działania sąsiada i jakimi przepisami się podeprzeć.
anonim cytuj
14-07-2022
Proszę sprawdzić regulamin wspólnoty - tam często bywają zakazy cięcia pylących materiałów na balkonach i w klatkach (musi wtedy to robić wewnątrz mieszkania).
Poza tym jest paragraf 51 Kodeksu Wykroczeń, jednak nie wiem, czy cięcie czegokolwiek mogłoby być uznawane za „inny wybryk”.
 
anonim cytuj
14-07-2022
Nie ma takiego regulaminu.
 
anonim cytuj
14-07-2022
Jeżeli jest to działalność gospodarcza to zgłosić do wspólnoty nawet jak nie ma regulaminu Będzie rozliczany jak za lokal użytkowy. Przynajmniej w części.
 
anonim cytuj
14-07-2022
W Bloku mieszkalnym (Warszawa) sąsiad na balkonie w ciągu dnia tnie metalowe i drewniane konstrukcje. Jest straszny halas. Najprawdopodobniej wykonuje działalność w mieszkaniu.


Jeśli chodzi o uciążliwe działania sąsiada, które polegają na wytwarzaniu nadmiernego hałasu podczas cięcia metalu i drewna na balkonie, można się odwołać do kilku przepisów:

Ustawa o ochronie przeciwhałasowej z dnia 31 stycznia 1980 r. określa, że właściciel nieruchomości powinien zapobiegać powstawaniu hałasu oraz jego przenoszeniu poza teren nieruchomości. Jeśli hałas przekracza dopuszczalne normy, można wnioskować o jego pomiar oraz interwencję odpowiednich organów.

Artykuł 144 § 1 Kodeksu cywilnego stanowi, że właściciel nieruchomości jest obowiązany korzystać z niej w sposób zgodny z jej przeznaczeniem oraz nie powodować szkody sąsiadom. Wytwarzanie nadmiernego hałasu może być traktowane jako naruszenie tego obowiązku.

Co do wskazania w
Poza tym jest paragraf 51 Kodeksu Wykroczeń
- faktycznie, art. 51 Kodeksu Wykroczeń mówi o zakłócaniu porządku publicznego, jednak cięcie metalu czy drewna na balkonie może być trudne do zakwalifikowania jako "inny wybryk". Niemniej jednak, warto zgłosić ten fakt na policję jako potencjalne zakłócenie porządku publicznego.

Jeśli sąsiad faktycznie prowadzi działalność gospodarczą w mieszkaniu, a mieszkanie to lokal mieszkalny, to może naruszać postanowienia dotyczące przeznaczenia tego lokalu. W takim przypadku można zgłosić to do zarządu wspólnoty mieszkaniowej lub administratora budynku. Jeśli działalność jest prowadzona niezgodnie z przeznaczeniem lokalu, sąsiad może zostać zobowiązany do zapłaty wyższych opłat za użytkowanie lokalu, jak zasugerowano w
Jeżeli jest to działalność gospodarcza to zgłosić do wspólnoty nawet jak nie ma regulaminu Będzie rozliczany jak za lokal użytkowy. Przynajmniej w części.


W oparciu o powyższe przepisy, można podjąć działania w celu uregulowania kwestii uciążliwego hałasu oraz ewentualnej niewłaściwej działalności sąsiada.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Zmiana nazwiska. Jestem po drugim rozwodzie - czy jest możliwość aby wrócić do swojego nazwiska panieńskiego?
Witam, chciałabym zmienić nazwisko. Jestem po drugim rozwodzie - czy jest możliwość aby wrócić do swojego nazwiska panieńskiego, które miałam przed zawarciem pierwszego małżeństwa?...
Warunkowe umorzenie kary.
Prokurator w mojej sprawie wystąpił o warunkowe umorzenie kary, złożył wniosek do sądu. Jak wyglądają dalsze czynności? Jest rozprawa z powoływaniem świadków? Czy jest zasądzone jakieś zadośćuczynienie dla pokrzywdzonego?...
Ustanie L4 a podpisanie nowej umowy
Dzień dobry, 31.10. 2023 r. W ostatnim dniu pracy zostało mi wystawione L4 do dnia 29.11.2023r. Nowa pracę zaczynam od grudnia. Czy na czas od 29.11 do dnia podpisania umowy przysługuje mi jakieś ubezpieczenie? Dziękuję za odpowiedź ...
Kwota wolna od zajęcia 2024 r.
Dzień dobry, jaka kwotę może z 2024r. pobrać komornik? Umowa o pracę 1/1 wynagrodzenie aneks do umowy 4500 zł. brutto. Wynagrodzenie płacone w całym zakładzie do ręki....

Wyszukiwarka