Sąsiad prawdopodobnie wykonuję działalność na balkonie w bloku

W Bloku mieszkalnym (Warszawa) sąsiad na balkonie w ciągu dnia tnie metalowe i drewniane konstrukcje. Jest straszny halas. Najprawdopodobniej wykonuje działalność w mieszkaniu.
Działalność ma prawdopodobnie zarejestrowaną w swoim mieszkaniu. W zeszłym roku tłumaczył się sąsiadom uciążliwym remontem..
Gdzie można zgłosić uciążliwe działania sąsiada i jakimi przepisami się podeprzeć.
anonim cytuj
14-07-2022
Proszę sprawdzić regulamin wspólnoty - tam często bywają zakazy cięcia pylących materiałów na balkonach i w klatkach (musi wtedy to robić wewnątrz mieszkania).
Poza tym jest paragraf 51 Kodeksu Wykroczeń, jednak nie wiem, czy cięcie czegokolwiek mogłoby być uznawane za „inny wybryk”.
 
anonim cytuj
14-07-2022
Nie ma takiego regulaminu.
 
anonim cytuj
14-07-2022
Jeżeli jest to działalność gospodarcza to zgłosić do wspólnoty nawet jak nie ma regulaminu Będzie rozliczany jak za lokal użytkowy. Przynajmniej w części.
 
anonim cytuj
14-07-2022
W Bloku mieszkalnym (Warszawa) sąsiad na balkonie w ciągu dnia tnie metalowe i drewniane konstrukcje. Jest straszny halas. Najprawdopodobniej wykonuje działalność w mieszkaniu.


Jeśli chodzi o uciążliwe działania sąsiada, które polegają na wytwarzaniu nadmiernego hałasu podczas cięcia metalu i drewna na balkonie, można się odwołać do kilku przepisów:

Ustawa o ochronie przeciwhałasowej z dnia 31 stycznia 1980 r. określa, że właściciel nieruchomości powinien zapobiegać powstawaniu hałasu oraz jego przenoszeniu poza teren nieruchomości. Jeśli hałas przekracza dopuszczalne normy, można wnioskować o jego pomiar oraz interwencję odpowiednich organów.

Artykuł 144 § 1 Kodeksu cywilnego stanowi, że właściciel nieruchomości jest obowiązany korzystać z niej w sposób zgodny z jej przeznaczeniem oraz nie powodować szkody sąsiadom. Wytwarzanie nadmiernego hałasu może być traktowane jako naruszenie tego obowiązku.

Co do wskazania w
Poza tym jest paragraf 51 Kodeksu Wykroczeń
- faktycznie, art. 51 Kodeksu Wykroczeń mówi o zakłócaniu porządku publicznego, jednak cięcie metalu czy drewna na balkonie może być trudne do zakwalifikowania jako "inny wybryk". Niemniej jednak, warto zgłosić ten fakt na policję jako potencjalne zakłócenie porządku publicznego.

Jeśli sąsiad faktycznie prowadzi działalność gospodarczą w mieszkaniu, a mieszkanie to lokal mieszkalny, to może naruszać postanowienia dotyczące przeznaczenia tego lokalu. W takim przypadku można zgłosić to do zarządu wspólnoty mieszkaniowej lub administratora budynku. Jeśli działalność jest prowadzona niezgodnie z przeznaczeniem lokalu, sąsiad może zostać zobowiązany do zapłaty wyższych opłat za użytkowanie lokalu, jak zasugerowano w
Jeżeli jest to działalność gospodarcza to zgłosić do wspólnoty nawet jak nie ma regulaminu Będzie rozliczany jak za lokal użytkowy. Przynajmniej w części.


W oparciu o powyższe przepisy, można podjąć działania w celu uregulowania kwestii uciążliwego hałasu oraz ewentualnej niewłaściwej działalności sąsiada.
 
anonim cytuj
07-08-2023

Sugerowane Tematy

Egzekucja komornicza.
Dostałam sądowy nakaz zapłaty (sprawa dotyczyła niezwróconej pożyczki od osoby prywatnej. Udało mi się w ratach spłacić 1500 zł, zostało drugie tyle do spłacenia. W tym miesiącu nie miałam środków na czas i wierzyciel nie zgodził się na przesunięcie wpłaty. Dostałam informację, że w dniu jutrzejszym składa wniosek do komornika o rozpoczęcie egzekucji komorniczej. Nie mam skąd na dziś wziąć tych pieniędzy, stąd moje pytania: 1. Mieszkam w wynajm...
Zajęcie konta bankowego.
Dostałem dzisiaj z banku wiadomość SMS odnośnie blokady konta. Wszedłem na konto i mam tam informacje o zajęciu komorniczym... Jedyna informacja na koncie to: Uwaga! Na rachunkach znajdują się zajęcia egzekucyjne. oraz Wierzyciel: INTRUM JUSTITIA DEBT FUND 1 FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY NIESTANDARYZOWANY FUNDUSZ SEKURYTYZACYJNY Przez ponad 8 lat lat posiadam stały numer telefonu i adres zameldowania. Nie otrzymałem jakiegokolwiek wezwania ...
Czy można sprzedać samochód własnej żonie?
Czy pomimo ustanowionej wspólności małżeńskiej, mąż może sprzedać żonie połowę własności auta, tak aby ona stała się jedynym właścicielem pojazdu? Czy taka umowa sprzedaży bądź darowizny w świetle prawa cywilnego będzie miała moc prawną?...
nie odebrana paczka pobraniowa
Witam. Mam problem z kupującym. Sprzedałem mu rzecz za pobraniem. Sam zaproponował przesyłkę pobraniową. Ustaliliśmy również fakt że opłatę uiszcza kupujący. Został poinformowany przeze mnie że jest już na poczcie. Wszystko ładnie pięknie ale na dzień dzisiejszy paczka nadal leży do odbioru na poczcie. Pisałem kiedy ma zamiar odebrać paczkę ale zero odezwu. W jaki sposób mogę odzyskać pieniądze od kupującego? Bo z tego co wiem to jak paczka wrac...

Wyszukiwarka