Problem z cenami usług u stomatologa

Hej,
Osoba x była u dentysty (u którego wcześniej robiła już zęby). Stomatolog wykonał naprawę dwóch zębów i znieczulenia za zgodą pacjenta. Później zaproponował czyszczenie kamienia, które było wykonane 3-4 miesiące wczesniej (a powinno się je robić około raz na 6-12 miesięcy), mimo tej informacji, stomatolog namówił pacjenta na czyszczenie kamienia. Po podliczeniu przy kasie, wyszło około 900 zł, gdzie wczesniej osoba x płaciła o wiele mniej w tym miejscu. Cennik w gabinecie jest niewywieszony, nigdzie indziej tez niedostępny. Panie wyciągają cennik z szuflady biurka tylko gdy się o niego zapyta. Mimo prośby faktura imienna nie została wystawiona ,,bo szefowej nie ma”, tylko paragon. Czy można coś z tym zrobić, oprócz zgłoszenia do UOKiK?
anonim cytuj
12-07-2022
Trzeba było pytać przed wykonaniem usługi.
 
anonim cytuj
12-07-2022
zgłoszenie do UOKIK na jakiej podstawie? Ze ktoś podniósł ceny?
 
anonim cytuj
12-07-2022
zgłoszenie do UOKIK na jakiej podstawie? Ze ktoś podniósł ceny?

Że nie ma nigdzie wywieszonego cennika i personel podaje raz taką, raz inną cenę (co jest nielegalne)
 
anonim cytuj
12-07-2022
Jest inflacja, więc ceny mogły się podnieść. nie wiem gdzie zęby były leczone, ale na moje oko płatność normalna, jak za usługi stomatologiczne. jedyne o co można spróbować się kłócić to o ten scaling, ale kwestia też jest niejasna, czy stomatolog chciał naciąć, czy zrozumiał, że pacjent chce dodatkową usługę prywatnie. poza tym, skoro pacjent wiedział, że scaling mu się nie należy, to dlaczego nie powiedział o tym doktorowi? a jeżeli było inaczej i wtedy nie wiedział, to trzeba było kłócić się na miejscu, bo może ktoś się pomylił, albo specjalnie nie poinformował. jeszcze kwestia tego, czy lekarz się nie zapędził, bo skoro wszystko było prywatnie, to scaling mógł stwierdzić, że także. pyta się dokładnie o wszystko, albo krzyczy jak coś nie gra, bo potem wychodzą takie nieporozumienia
 
anonim cytuj
12-07-2022
szybkie info, higienizacje mozna wykonywac czesciej jezeli pacjent ma sklonnosc do szybkiego tworzenia sie osadow i kamienia nazebnego
 
anonim cytuj
12-07-2022
Zgodnie z art. 22[1] ustawy o prawach konsumenta, przed zawarciem umowy poza lokalem przedsiębiorstwa lub umowy na odległość przedsiębiorca jest obowiązany dostarczyć konsumentowi, w sposób jasny i zrozumiały, m.in. głównych cech świadczenia oraz ceny razem z podatkami. Niewystawienie cennika w widocznym miejscu może być uznane za naruszenie powyższych przepisów.
Niewystawienie faktury imiennej na prośbę klienta jest naruszeniem przepisów Ordynacji Podatkowej. Według art. 106e ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) każdy podatnik ma obowiązek wystawienia faktury na żądanie nabywcy towaru lub usługobiorcy.
Jeżeli czujesz, że zostałeś wprowadzony w błąd co do ceny usługi, możesz rozważyć dochodzenie roszczeń na podstawie art. 24 Kodeksu Cywilnego, który dotyczy skutków czynności prawnych dokonanych pod wpływem błędu.
Że nie ma nigdzie wywieszonego cennika i personel podaje raz taką, raz inną cenę (co jest nielegalne)


Należy podkreślić, że zgodnie z art. 7 ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, przedsiębiorca nie może wprowadzać konsumenta w błąd w odniesieniu do głównych cech świadczenia, w tym ceny. Zmienne ceny bez jasnych kryteriów mogą być uznane za takie wprowadzenie w błąd.
szybkie info, higienizacje mozna wykonywac czesciej jezeli pacjent ma sklonnosc do szybkiego tworzenia sie osadow i kamienia nazebnego


Tak, zgadza się. Częstotliwość zabiegów higienizacji zębów może być dostosowywana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jednak decyzje te powinny być podejmowane z uwzględnieniem najlepszego interesu pacjenta, a nie z uwagi na komercyjne korzyści praktyki stomatologicznej.
W związku z powyższym, jeśli czujesz się pokrzywdzony działaniami stomatologa, masz prawo do podjęcia odpowiednich działań prawnych w celu ochrony swoich praw jako konsumenta.
 
anonim cytuj
28-08-2023

Sugerowane Tematy

Czy będąc na urlopie macierzyńskim można dostać aneks do umowy z obniżeniem wynagrodzenia?
Czy będąc na urlopie macierzyńskim można dostać aneks do umowy z obniżeniem wynagrodzenia?...
Szef bezpodstawnie wypowiada UOP z art.52
Dzien dobry mam takie pytanie odnosnie prawa pracy a mianowicie mialam wczoraj taki incydent w miejscu pracy ze szef wezwał policje do mnie ze jestem pod wpływem alkoholu policja mnie zawiozla alkomat wykazal 00 dzis ze łzami w oczach ze wstydu poszlam do pracy cały dzien przepracowałam a na koniec zaprosił mnie do biura mówiąc ze cała załoga sie skarży na mnie itd i mógłby mi dać wypowiedzenie z art.52 mobing przeciwko jego pracownikami niby ja ...
Poręczenie pożyczki w banku.
Co mam zrobić w sytuacji gdy poręczyłam pożyczkę byłemu, której nie chce spłacać a na mnie ciąży dług, nie spisałam z nim żadnego oświadczenia....
Czy mogę starać się o mieszkanie socjalne?
Mąż kazał mi się wyprowadzić z domu razem z dziećmi. Obecnie mieszkam u przyjaciół. Czy w takiej sytuacji mogę starać się o mieszkanie socjalne?...

Wyszukiwarka