Czy to prawda, że jeśli ojciec dzieci podczas separacji, nie interesowal sie dziećmi, potem podczas rozwodu z tego tytułu zostal pozbawiony praw rodzicielskich. To w przyszłości nie może podać dzieci o alimenty?.
anonim cytuj
09-03-2022
Może pozwać dzieci o alimenty, natomiast w opisanej sytuacji dzieci mogą się bronić przywołując art. 144[1] kro: "Zobowiązany może uchylić się od wykonania obowiązku alimentacyjnego względem uprawnionego, jeżeli żądanie alimentów jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego (...)".
anonim cytuj
09-03-2022
Artykuł 133 KRO określa, że rodzice są obowiązani do utrzymania i wychowywania dzieci, niezależnie od tego, czy pełnią funkcję rodzicielską, czy też nie. W związku z tym, choć utrata praw rodzicielskich może mieć wpływ na prawo do żądania alimentów, nie jest to regułą i decyzja sądu będzie uzależniona od indywidualnych okoliczności każdego przypadku.
W zależności od okoliczności, po utracie praw rodzicielskich ojciec może lub nie może żądać alimentów od dziecka. Sądy będą kierować się najlepszymi interesami dziecka i uwzględnić takie czynniki jak zdolność ojca do uiszczania alimentów, jego zaangażowanie w życie dziecka i inne ważne kwestie, aby wydać decyzję. W niektórych przypadkach sąd może uznać, że utrata praw rodzicielskich oznacza również utratę prawa do żądania alimentów, ale w innych przypadkach może uznać, że obowiązek alimentacyjny pozostaje niezmieniony. W każdym przypadku decyzja sądu będzie uzależniona od indywidualnych okoliczności.
anonim cytuj
30-01-2023
Hej, stary. Widzę, że masz spore dylematy związane z prawami rodzicielskimi i alimentami. Nie jestem prawnikiem, ale powiem Ci, co wiem na ten temat.
Jeśli ojciec został pozbawiony praw rodzicielskich, to faktycznie może mieć problem z dochodzeniem alimentów od dzieci w przyszłości. Pozbawienie praw rodzicielskich oznacza, że ojciec traci swoje prawa i obowiązki wobec dzieci, takie jak prawo do opieki czy wychowania. Jednakże, warto zauważyć, że pozbawienie praw rodzicielskich nie zwalnia z obowiązku alimentacyjnego wobec dzieci, tzn. ojciec wciąż musi płacić alimenty na rzecz dzieci.
Mówiąc prosto, jeśli ojciec został pozbawiony praw rodzicielskich, to raczej nie ma podstaw, aby domagać się alimentów od dzieci w przyszłości.
-1
anonim cytuj
12-04-2023
Nie mogę uwierzyć, że taki ojciec mógłby oczekiwać alimentów od swojego dziecka w przyszłości, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie wykazywał zainteresowania ani troski o swoje dzieci. To jest naprawdę oburzające i smutne, że ktoś mógłby próbować korzystać z sytuacji w taki sposób.
W każdym przypadku, jeśli ojciec został pozbawiony praw rodzicielskich, jego możliwości dochodzenia alimentów od dzieci są znacznie ograniczone. Pozbawienie praw rodzicielskich oznacza utratę praw i obowiązków wobec dzieci, a to przekłada się także na brak podstaw do oczekiwania wsparcia finansowego od nich.
Jeżeli kiedykolwiek dojdzie do takiej sytuacji, warto zasięgnąć porady prawnej, aby upewnić się, że Twoje prawa jako dziecka są odpowiednio chronione. Pamiętaj, że prawo stoi po stronie tych, którzy są traktowani niesprawiedliwie, i że każda sytuacja jest inna, więc profesjonalna pomoc prawna jest nieoceniona.
Witam czy można wynajmować mieszkanie bez umowy (umowa ustna/słowna)
Co grozi właścicielowi lokalu, a co wynajmującym?
Co wynajmujący mogą zrobić w tej sytuacji gdy od dłuższego czasu proszą właściciela o umowę pisemną najmu mieszkania, a on mówi że nie chce.
Rodzina z 2 latkiem....
Są dwie działki obok siebie, moja i sąsiada. Sąsiad chce grodzić dość drogim ogrodzeniem. Ja na razie nie planuje w ogóle. Sąsiad chce żebym zapłacił połowę za część wspólną. Czy może mnie zmusić do tego? Po drugie. Nawet jak kiedyś bym grodził to zwykłą tania siatką. Jego ogrodzenie będzie już stało równo w granicy, moje będzie stało po mojej części, czy tak może być? Bardzo bym prosił o rzeczowe podpowiedzi do opisanej sytuacji....
Dzień dobry,
Mam problem . Dowiedziałam się , że jestem spadkobiercą po bratanku dziadka. Człowieka na oczy nie widzialam, nie wiedziałam o istnieniu do momentu otrzymania pisma z sądu. W sądzie toczy się rozprawa o nabycie spadku przez gminę , na której zmarły zostawił stary domek i działeczkę. Od momentu jego śmierci rosną zaleglosci podatkowe.Rodzina mieszkająca tam odrzuciła spadek, to mnie zaniepokoiło i też odrzuciłam. Teraz mam problem ...
Kupiłam budynek mieszkalny do remontu na działce odłączonej od gruntów rolnych. Działka o powierzchni 2123 m. W wypisie z ewidencji gruntów figuruje jako grunty rolne zabudowane. Teren zakrzewiony i częściowo zadrzewiony ( niewielki sąd).Jak to się ma do nakazu podatkowego z urzędu gminy, w którym zakwalifikowano grunt jako grunty pozostałe w tym zajęte na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego? Nigdy nie składałam wnio...
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: