Alimenty dla ojca

Czy to prawda, że jeśli ojciec dzieci podczas separacji, nie interesowal sie dziećmi, potem podczas rozwodu z tego tytułu zostal pozbawiony praw rodzicielskich. To w przyszłości nie może podać dzieci o alimenty?.
anonim cytuj
09-03-2022
Może pozwać dzieci o alimenty, natomiast w opisanej sytuacji dzieci mogą się bronić przywołując art. 144[1] kro: "Zobowiązany może uchylić się od wykonania obowiązku alimentacyjnego względem uprawnionego, jeżeli żądanie alimentów jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego (...)".
 
anonim cytuj
09-03-2022
Artykuł 133 KRO określa, że rodzice są obowiązani do utrzymania i wychowywania dzieci, niezależnie od tego, czy pełnią funkcję rodzicielską, czy też nie. W związku z tym, choć utrata praw rodzicielskich może mieć wpływ na prawo do żądania alimentów, nie jest to regułą i decyzja sądu będzie uzależniona od indywidualnych okoliczności każdego przypadku.


W zależności od okoliczności, po utracie praw rodzicielskich ojciec może lub nie może żądać alimentów od dziecka. Sądy będą kierować się najlepszymi interesami dziecka i uwzględnić takie czynniki jak zdolność ojca do uiszczania alimentów, jego zaangażowanie w życie dziecka i inne ważne kwestie, aby wydać decyzję. W niektórych przypadkach sąd może uznać, że utrata praw rodzicielskich oznacza również utratę prawa do żądania alimentów, ale w innych przypadkach może uznać, że obowiązek alimentacyjny pozostaje niezmieniony. W każdym przypadku decyzja sądu będzie uzależniona od indywidualnych okoliczności.
 
anonim cytuj
30-01-2023
Hej, stary. Widzę, że masz spore dylematy związane z prawami rodzicielskimi i alimentami. Nie jestem prawnikiem, ale powiem Ci, co wiem na ten temat.

Jeśli ojciec został pozbawiony praw rodzicielskich, to faktycznie może mieć problem z dochodzeniem alimentów od dzieci w przyszłości. Pozbawienie praw rodzicielskich oznacza, że ojciec traci swoje prawa i obowiązki wobec dzieci, takie jak prawo do opieki czy wychowania. Jednakże, warto zauważyć, że pozbawienie praw rodzicielskich nie zwalnia z obowiązku alimentacyjnego wobec dzieci, tzn. ojciec wciąż musi płacić alimenty na rzecz dzieci.

Mówiąc prosto, jeśli ojciec został pozbawiony praw rodzicielskich, to raczej nie ma podstaw, aby domagać się alimentów od dzieci w przyszłości.
-1  
anonim cytuj
12-04-2023
Nie mogę uwierzyć, że taki ojciec mógłby oczekiwać alimentów od swojego dziecka w przyszłości, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie wykazywał zainteresowania ani troski o swoje dzieci. To jest naprawdę oburzające i smutne, że ktoś mógłby próbować korzystać z sytuacji w taki sposób.

W każdym przypadku, jeśli ojciec został pozbawiony praw rodzicielskich, jego możliwości dochodzenia alimentów od dzieci są znacznie ograniczone. Pozbawienie praw rodzicielskich oznacza utratę praw i obowiązków wobec dzieci, a to przekłada się także na brak podstaw do oczekiwania wsparcia finansowego od nich.

Jeżeli kiedykolwiek dojdzie do takiej sytuacji, warto zasięgnąć porady prawnej, aby upewnić się, że Twoje prawa jako dziecka są odpowiednio chronione. Pamiętaj, że prawo stoi po stronie tych, którzy są traktowani niesprawiedliwie, i że każda sytuacja jest inna, więc profesjonalna pomoc prawna jest nieoceniona.
 
anonim cytuj
12-04-2023

Sugerowane Tematy

Od kogo żądać usunięcia szkód w przypadku, gdy kupiło się mieszkanie z 2-giej ręki ?
Od kogo żądać usunięcia szkód w przypadku, gdy kupiło się mieszkanie z 2-giej ręki ? Od zbywcy mieszkania czy dewelopera który ma 5 lat na naprawienie ewentualnych szkód powstałych po wybudowaniu mieszkania ? Czy rękojmia działa ? ...
Wymeldowanie współmałżonka w trakcie złożonej sprawy o podział majątku
Witam czy można byłego współmałżonka wymeldować z domu w trakcie złożonej sprawie o podział majątku wspólnego? (budowa domu)...
196kk
artykul ten powinien brzmieć "obraza uczucia polskich katolików" - bo do tego głównie słuzy, Jest tez w szczególności nadużywany przez różnej maści nawiedzonych. Do wywalenia i zasypania wapnem....
Zniszczony pokój po wynajmie. Wysłałam maila z wyliczeniem i żądaniem dopłaty. Proszę o pomoc w kwestii moich dalszych kroków odnośnie tej osoby.
Dzień dobry, wynajęłam pokój młodej dziewczynie, po jej wyprowadzce zastałam pokój zniszczony tzn. ściana podrapana przez zwierzątko w klatce (w umowie jest mowa o zakazie trzymania zwierząt, a ja nie wyraziłam na to zgody), zniszczona przez nie wykładzina, odrapane meble - to pokój. Poza tym osoba ta nie wywiązywała się z obowiązku sprzątania części wspólnych. Rozliczyłam jej kaucję za poniesione straty, sprzątanie pokoju, części wspólnych i zgo...

Wyszukiwarka