Alimenty dla ojca

Czy to prawda, że jeśli ojciec dzieci podczas separacji, nie interesowal sie dziećmi, potem podczas rozwodu z tego tytułu zostal pozbawiony praw rodzicielskich. To w przyszłości nie może podać dzieci o alimenty?.
anonim cytuj
09-03-2022
Może pozwać dzieci o alimenty, natomiast w opisanej sytuacji dzieci mogą się bronić przywołując art. 144[1] kro: "Zobowiązany może uchylić się od wykonania obowiązku alimentacyjnego względem uprawnionego, jeżeli żądanie alimentów jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego (...)".
 
anonim cytuj
09-03-2022
Artykuł 133 KRO określa, że rodzice są obowiązani do utrzymania i wychowywania dzieci, niezależnie od tego, czy pełnią funkcję rodzicielską, czy też nie. W związku z tym, choć utrata praw rodzicielskich może mieć wpływ na prawo do żądania alimentów, nie jest to regułą i decyzja sądu będzie uzależniona od indywidualnych okoliczności każdego przypadku.


W zależności od okoliczności, po utracie praw rodzicielskich ojciec może lub nie może żądać alimentów od dziecka. Sądy będą kierować się najlepszymi interesami dziecka i uwzględnić takie czynniki jak zdolność ojca do uiszczania alimentów, jego zaangażowanie w życie dziecka i inne ważne kwestie, aby wydać decyzję. W niektórych przypadkach sąd może uznać, że utrata praw rodzicielskich oznacza również utratę prawa do żądania alimentów, ale w innych przypadkach może uznać, że obowiązek alimentacyjny pozostaje niezmieniony. W każdym przypadku decyzja sądu będzie uzależniona od indywidualnych okoliczności.
 
anonim cytuj
30-01-2023
Hej, stary. Widzę, że masz spore dylematy związane z prawami rodzicielskimi i alimentami. Nie jestem prawnikiem, ale powiem Ci, co wiem na ten temat.

Jeśli ojciec został pozbawiony praw rodzicielskich, to faktycznie może mieć problem z dochodzeniem alimentów od dzieci w przyszłości. Pozbawienie praw rodzicielskich oznacza, że ojciec traci swoje prawa i obowiązki wobec dzieci, takie jak prawo do opieki czy wychowania. Jednakże, warto zauważyć, że pozbawienie praw rodzicielskich nie zwalnia z obowiązku alimentacyjnego wobec dzieci, tzn. ojciec wciąż musi płacić alimenty na rzecz dzieci.

Mówiąc prosto, jeśli ojciec został pozbawiony praw rodzicielskich, to raczej nie ma podstaw, aby domagać się alimentów od dzieci w przyszłości.
-1  
anonim cytuj
12-04-2023
Nie mogę uwierzyć, że taki ojciec mógłby oczekiwać alimentów od swojego dziecka w przyszłości, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie wykazywał zainteresowania ani troski o swoje dzieci. To jest naprawdę oburzające i smutne, że ktoś mógłby próbować korzystać z sytuacji w taki sposób.

W każdym przypadku, jeśli ojciec został pozbawiony praw rodzicielskich, jego możliwości dochodzenia alimentów od dzieci są znacznie ograniczone. Pozbawienie praw rodzicielskich oznacza utratę praw i obowiązków wobec dzieci, a to przekłada się także na brak podstaw do oczekiwania wsparcia finansowego od nich.

Jeżeli kiedykolwiek dojdzie do takiej sytuacji, warto zasięgnąć porady prawnej, aby upewnić się, że Twoje prawa jako dziecka są odpowiednio chronione. Pamiętaj, że prawo stoi po stronie tych, którzy są traktowani niesprawiedliwie, i że każda sytuacja jest inna, więc profesjonalna pomoc prawna jest nieoceniona.
 
anonim cytuj
12-04-2023

Sugerowane Tematy

Problem z kaucją.
Witam, niedługo mija miesiąc od momentu zdania mieszkania. Przy zdawaniu wszystko ok, teraz nagle właściciel mi pisze, że potrąca mi ok 1/3 kaucji na poczet zaległych rachunków (to ok) oraz 1/3 za koszty sprzątania mieszkania, a dokładniej kamień w toalecie, na blacie w kuchni oraz w kabinie prysznicowej. Zapytałem skad ta cena, odpisał, że tyle kosztowały go srodki czystości, poprosiłem o rachunek i na razie cisza Moje pytania 1. Na protokole ...
Zmiana warunków pracy bez mojej zgody
Cześć, mam trochę dziwną sytuację z którą nie bardzo wiem co zrobić, chodzi o to że jestem zatrudniona na umowę o pracę na 1/2 etatu, jednak w październiku jedna z menedżerek oświadczyła mi, że chcę wprowadzić zmiany i na jeden miesiąc (październik) chciała abym przeszła z 1/2 na 3/4 etatu, usłyszałam tylko że chciałaby to zrobić i na tym temat się zakończył, w porównaniu do mojej koleżanki nie dostałam żadnej umowy do podpisania! Po dwóch tygo...
Czy mam obowiązek dawać córce komórkę żeby rozmawiała z ojcem?
Witam. Ojciec córki ma kontakty ustalone sądownie. Wyjechał zagranice. Przyjeżdża raz na pol roku. Żąda ode mnie że wtedy kiedy ma ustalone kontakty ma mieć kontakt z dzieckiem przez telefon. Czy ja mam obowiązek dawać córce komórkę żeby z nim rozmawiała? Grozi mi że pójdzie do sądu, żeby mnie ukarali bo utrudniam mu kontakty. Corka ma 7 lat....
Zwolnienie dyscyplinarne.
Wpadłem w ciąg alkoholowy, po którym przyszedłem do pracy pod wpływem alkoholu. Pracodawca odesłał mnie do domu. Ja poinformowałem go że udaje się na leczenie odwykowe gdzie przebywam do dziś. Jednak w międzyczasie dostałem zwolnienie dyscyplinarne. Zdiagnozowano unie chorobę alkoholowa czy mogę odwołać się od decyzji pracodawcy? Zwłaszcza że go informowałem o fakcie tego że udaje się na leczenie....

Wyszukiwarka