co zrobić w sytuacji kiedy nie mogę od byłej żony uzyskać informacji na temat miejsca nauki naszej nieletniej córki .

Witam serdecznie, chciał bym prosić o poradę ,co zrobić w sytuacji kiedy nie mogę od byłej żony uzyskać informacji na temat miejsca nauki naszej nieletniej córki .
Nie mam z byłą żoną najlepszych relacji ,córka jest nastawiona przez nią przeciwko mnie , nie widujemy się .Była żona zmieniła numer telefonu,którego nie chce mi podać. Napisalem do niej list z prośbą o podanie adresu szkoły córki i podania aktualnego numeru telefonu, jednak odpowiedzi nie uzyskałem .
Ostatnio spotkałem się z nią leć otrzymałem wymijającą odpowiedź "że ona nie ma takiego obowiązku mnie informować o tym".Dodam że nie mam odebranych praw rodzicielskich. Córka jest całkiem zmanipulowana przez matkę jeszcze od czasu rozwodu.
Jak rozwiązać tą sprawę?
anonim cytuj
18-11-2021
Jesli nie masz odebranych to oboje decydujecie o dziecku i matka dziecka powinna cie poinformowac gdzie uczęszcza do szkoly itd. Musisz isc z tym do Sadu
 
anonim cytuj
18-11-2021
szkoły zawsze chcą dane obojga rodzicow, a jeżeli rodzic twierdzi, że drugi jest pozbawiony praw, to ten rodzic musi przedstawic postanowienie sądowe o takiej okolicznosci. Jakos dziwnie Pan został potraktowany przez szkole, to raz, druga sprawa to taka, że może Pan szukać przez Kuratorium, do wyboru ma Pan tylko dwie miejscowosci czyli złozyć pismo w jednej i drugiej, i otrzyma Pan informacje, dodatkowo będzie slad, że interesował się Pan dzieckiem, a ex zona lamie Pana prawa rodzicielskie.
 
anonim cytuj
18-11-2021
chciał bym prosić o poradę, co zrobić w sytuacji kiedy nie mogę od byłej żony uzyskać informacji na temat miejsca nauki naszej nieletniej córki


Oto kluczowe kroki i informacje prawne:

W sytuacji, gdy rodzic nie otrzymuje informacji dotyczących miejsca nauki swojego dziecka od drugiego rodzica, pomimo tego, że nie został pozbawiony praw rodzicielskich, ma prawo do wglądu w te informacje.

Po pierwsze, zgodnie z Kodeksem Rodzinnym i Opiekuńczym, rodzice mają równe prawa i obowiązki wobec swojego dziecka. Nawet jeśli jeden z rodziców ma wyłączne prawo do sprawowania opieki nad dzieckiem po rozwodzie, drugi rodzic nie traci praw rodzicielskich i ma prawo do kontaktu z dzieckiem oraz do informacji o nim.

Po drugie, można zwrócić się do sądu rodzinnego z wnioskiem o uregulowanie kontaktów z dzieckiem i o dostarczenie informacji dotyczących jego miejsca nauki oraz innych istotnych kwestii.

Jeśli chodzi o kwestie edukacyjne, szkoły z reguły mają obowiązek zbierania danych obojga rodziców. Jeżeli jedno z rodziców utrzymuje, że drugie zostało pozbawione praw rodzicielskich, powinno dostarczyć odpowiednie postanowienie sądowe potwierdzające to.

Ponadto, zwrócenie się z oficjalnym zapytaniem do Kuratorium Oświaty w poszukiwaniu informacji o miejscu nauki dziecka może być również skuteczną drogą postępowania. Ustalenie miejscowego zasięgu kuratorium, które jest właściwe dla obszaru, na którym prawdopodobnie uczęszcza do szkoły córka, pozwoli na uzyskanie wymaganych informacji. Dodatkowo, taka próba zwrócenia się do instytucji edukacyjnej zostawi ślad, że rodzic interesuje się swoim dzieckiem, a odmowa dostępu do informacji przez drugiego rodzica może być traktowana jako naruszenie praw rodzicielskich.
 
anonim cytuj
10-08-2023

Sugerowane Tematy

Poczta Polska.
Mam nietypową sytuację i według jednego prawnika nie ma sensu się w to bawić, bo tylko wydam pieniądze na adwokata. Otóż pani listonosz przez pomyłkę wydała list polecony z naszego starostwa powiatowego zaadresowany do mojej żony, zupełnie innej pani zamieszkałej pod innym adresem. Pani która ten list odebrała, stwierdziła że skoro nie jest do niej, to go wyrzuciła. Jak pani listonosz zauważyła pomyłkę chciała odzyskać ten list, ale został wyrzu...
Syn pozostawił na parkingu samochód, który został ochlapany farbą elewacyjną
Dzień dobry. Syn pozostawił na parkingu samochód, który został ochlapany farbą elewacyjną. Właściciel czyszcząc owy samochód porysował lakier na samochodzie. To, że lakier został porysowany podczas czyszczenia, syn zauważył na drugi dzień po zmyciu czegoś co ten pan nałożył na samochód. Dał mu na odczepnego 200 zł. Ogólnie dane owego Pana syn ma, bo wezwał policję. Pan nie jest ugodowy co do naprawy porysowanej karoserii. Proszę o jakieś info ...
Okres ochronny przedemerytalny.
Znajoma ukończy 56 lat 31 maja tego roku. Dziś dostała wypowiedzenie z pracy, w której pracowała 15 lat, z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia, które kończy się 30 kwietnia. Niestety nie jest jeszcze w okresie ochronnym przedemerytalnym. Wypowiedzenie dostała do ręki. Co zrobić aby wypowiedzenie straciło ważność? Jak ma utrzymać się do tego okresu ochronnego przedemerytalnego?...
Czy da się znieść służebność mieszkania?
Witam. Brat otrzymał 1\2 udziału w nieruchomości od rodziców. W zamian za dożywotnią służebność. Niestety brat zmarł. Następnie bratowa wraz z dziećmi odziedziczyli to po bracie. Czy rodzice mogą cofnąć darowiznę? Darowizna z 2017 roku...

Wyszukiwarka