co zrobić w sytuacji kiedy nie mogę od byłej żony uzyskać informacji na temat miejsca nauki naszej nieletniej córki .

Witam serdecznie, chciał bym prosić o poradę ,co zrobić w sytuacji kiedy nie mogę od byłej żony uzyskać informacji na temat miejsca nauki naszej nieletniej córki .
Nie mam z byłą żoną najlepszych relacji ,córka jest nastawiona przez nią przeciwko mnie , nie widujemy się .Była żona zmieniła numer telefonu,którego nie chce mi podać. Napisalem do niej list z prośbą o podanie adresu szkoły córki i podania aktualnego numeru telefonu, jednak odpowiedzi nie uzyskałem .
Ostatnio spotkałem się z nią leć otrzymałem wymijającą odpowiedź "że ona nie ma takiego obowiązku mnie informować o tym".Dodam że nie mam odebranych praw rodzicielskich. Córka jest całkiem zmanipulowana przez matkę jeszcze od czasu rozwodu.
Jak rozwiązać tą sprawę?
anonim cytuj
18-11-2021
Jesli nie masz odebranych to oboje decydujecie o dziecku i matka dziecka powinna cie poinformowac gdzie uczęszcza do szkoly itd. Musisz isc z tym do Sadu
 
anonim cytuj
18-11-2021
szkoły zawsze chcą dane obojga rodzicow, a jeżeli rodzic twierdzi, że drugi jest pozbawiony praw, to ten rodzic musi przedstawic postanowienie sądowe o takiej okolicznosci. Jakos dziwnie Pan został potraktowany przez szkole, to raz, druga sprawa to taka, że może Pan szukać przez Kuratorium, do wyboru ma Pan tylko dwie miejscowosci czyli złozyć pismo w jednej i drugiej, i otrzyma Pan informacje, dodatkowo będzie slad, że interesował się Pan dzieckiem, a ex zona lamie Pana prawa rodzicielskie.
 
anonim cytuj
18-11-2021
chciał bym prosić o poradę, co zrobić w sytuacji kiedy nie mogę od byłej żony uzyskać informacji na temat miejsca nauki naszej nieletniej córki


Oto kluczowe kroki i informacje prawne:

W sytuacji, gdy rodzic nie otrzymuje informacji dotyczących miejsca nauki swojego dziecka od drugiego rodzica, pomimo tego, że nie został pozbawiony praw rodzicielskich, ma prawo do wglądu w te informacje.

Po pierwsze, zgodnie z Kodeksem Rodzinnym i Opiekuńczym, rodzice mają równe prawa i obowiązki wobec swojego dziecka. Nawet jeśli jeden z rodziców ma wyłączne prawo do sprawowania opieki nad dzieckiem po rozwodzie, drugi rodzic nie traci praw rodzicielskich i ma prawo do kontaktu z dzieckiem oraz do informacji o nim.

Po drugie, można zwrócić się do sądu rodzinnego z wnioskiem o uregulowanie kontaktów z dzieckiem i o dostarczenie informacji dotyczących jego miejsca nauki oraz innych istotnych kwestii.

Jeśli chodzi o kwestie edukacyjne, szkoły z reguły mają obowiązek zbierania danych obojga rodziców. Jeżeli jedno z rodziców utrzymuje, że drugie zostało pozbawione praw rodzicielskich, powinno dostarczyć odpowiednie postanowienie sądowe potwierdzające to.

Ponadto, zwrócenie się z oficjalnym zapytaniem do Kuratorium Oświaty w poszukiwaniu informacji o miejscu nauki dziecka może być również skuteczną drogą postępowania. Ustalenie miejscowego zasięgu kuratorium, które jest właściwe dla obszaru, na którym prawdopodobnie uczęszcza do szkoły córka, pozwoli na uzyskanie wymaganych informacji. Dodatkowo, taka próba zwrócenia się do instytucji edukacyjnej zostawi ślad, że rodzic interesuje się swoim dzieckiem, a odmowa dostępu do informacji przez drugiego rodzica może być traktowana jako naruszenie praw rodzicielskich.
 
anonim cytuj
10-08-2023

Sugerowane Tematy

faktury 5 lat wstecz
Mam pytanie prokuratura chce ode mnie faktury za maj i czerwiec 2015 , z tego co pamiętam to dokumenty trzyma się 5 lat wiec to minęło w maju i czerwcu 2020 czy mogę tłumaczyć się ze nie mam tych faktur bo ten okres 5 letni minął czy nie ?...
Zwrot darowizny.
Opisze sprawę w kilku słowach. Na początku roku była już partnerka mojego taty kupiła samochód używany bezpośrednio na niego i dała mu go jako prezent. Umowa kupna sprzedaży była więc podpisana przez mojego ojca bezpośrednio z byłym właścicielem więc jakby bez udziału tej kobiety ale tato nie mógł z innych przyczyn mieć tego auta na siebie wiec przepisał je na swojego ojca (sporządził z nim umowę kupna sprzedaży). Dziś ona chce by on ten samochód...
Wezwanie do bycia rodziną zastępczą.
Członek z dalekiej rodziny, ale jednak spokrewniony, napisał list w desperacji, że wskaże mnie jako rodzinę zastępczą dla swojego dziecka (odebrano mu prawa). Myślę, że już dawno to dziecko jest w rodzinie zastępczej, ale chciałabym podpytać o kwestie prawne. Czy może przyjść do mnie wezwanie do stawienia się w sądzie w innym mieście, gdzie ja nawet nie wyrażam na to zgody. Nie chcę się tułać przez pół Polski, bo ktoś sobie wymyślił, że będą rodz...
Zwolnienie lekarskie
Witam. Mam pytanie odnośnie długoterminowych zwolnień lekarskich. A mianowicie, jeżeli pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 30 dni, pracodawca ma obowiązek wystawić skierowanie na badania kontrolne (przed dopuszczeniem pracownika ponownie do pracy). Problem polega na tym, że ostatnia wizyta u lekarza specjalisty odbędzie się 27 grudnia, a w okresie od 21 grudnia do 1 stycznia firma będzie zamknięta (przerwa świąteczna, wszyscy ma...

Wyszukiwarka