Dziecko nie chce jeżdzić do ojca na widzenia

Dzień dobry. Mamy z byłym mężem ustalone kontakty z dzieckiem ale syn nie chce jeździć do ojca , co przyjedzie po niego to dziecko płacze i mówi że chce zostać w domu. Najchętniej bym go wtedy nie dawała ponieważ bardzo mi go szkoda i wiadomo , wiem też że ojciec będzie delikatnie na niego krzyczał że mówi mi takie rzeczy że tam się go wiecznie czepiają że wszytko jest na niego i on za nim nie stanie . Czy mogę coś z tym zrobić czy już niestety nic się nie da i muszę dawać dziecko na siłę ?
anonim cytuj
20-10-2021
Jako że ojciec dziecka ma przyznane prawomocnym wyrokiem sądowym możliwości kontaktów z dzieckiem, to jedyną możliwością zmiany tego stanu prawnego jest wydanie przez sąd nowego orzeczenia, które w inny sposób ustali sposób kontaktów ojca z dzieckiem.innej możliwości nie widzę.
 
anonim cytuj
20-10-2021
W takiej sytuacji warto zmienić na kontakty w miejscu zamieszkania dziecka.
 
anonim cytuj
20-10-2021
Proszę udać się do psychologa, by dziecko opowiedziało o swojej relacji z ojcem. Złożyć wniosek do sądu o zmianę kontaktów, można iść do pcpr i dowiedzieć się jakie są relacje dziecka z ojcem
 
anonim cytuj
20-10-2021
Mamy z byłym mężem ustalone kontakty z dzieckiem ale syn nie chce jeździć do ojca , co przyjedzie po niego to dziecko płacze i mówi że chce zostać w domu. Najchętniej bym go wtedy nie dawała ponieważ bardzo mi go szkoda i wiadomo , wiem też że ojciec będzie delikatnie na niego krzyczał że mówi mi takie rzeczy że tam się go wiecznie czepiają że wszytko jest na niego i on za nim nie stanie . Czy mogę coś z tym zrobić czy już niestety nic się nie da i muszę dawać dziecko na siłę ?


Orzeczenia sądowe dotyczące sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej i ustalenia kontaktów z dzieckiem można zmieniać w sytuacji, gdy zaistniały nowe okoliczności. Zgodnie z art. 139 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, jeżeli dobro dziecka tego wymaga, sąd może w każdym czasie zmienić orzeczenie w sprawie władzy rodzicielskiej, w tym sposób wykonywania kontaktów.

Zgoda dziecka, jeżeli osiągnęło ono wiek co najmniej 10 lat, jest konieczna do wydania orzeczenia ograniczającego lub wyłączającego kontakt rodzica z dzieckiem. Jeżeli dziecko nie osiągnęło wieku 10 lat, sąd uwzględnia jego zdanie, jeżeli ze względu na stopień jego rozwoju psychicznego, zdolności oraz postawę ma to znaczenie dla sprawy.

Z kolei, zanim zdecydujesz się wystąpić z wnioskiem do sądu o zmianę ustaleń, warto podjąć pewne kroki:

Rozmowa z psychologiem lub terapeutą może pomóc dziecku wyrazić swoje uczucia i obawy oraz dać wskazówki co do relacji z ojcem.
Jeśli istnieje podejrzenie, że kontakt z ojcem może być dla dziecka szkodliwy, można zwrócić się o pomoc do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR). Mogą oni przeprowadzić wywiad środowiskowy oraz dać opinię na temat relacji dziecka z ojcem, co może być pomocne w postępowaniu sądowym.
Podsumowując, jeżeli dostrzegasz problem w relacji między dzieckiem a ojcem, masz prawo podjąć odpowiednie kroki, aby chronić dobro dziecka. Ostateczna decyzja w tej kwestii będzie jednak zależała od sądu po zbadaniu wszystkich okoliczności sprawy.
 
anonim cytuj
08-08-2023

Sugerowane Tematy

Wykup leasingu konsumenckiego.
Zamierzam wcześniej spłacić leasing konsumencki. Przedmiotem leasingu jest samochód. Samochód chcę najlepiej w tym samym miesiącu sprzedać. Oferta zaproponowana przez klienta jest oczywiście niższa niż kwota za którą kupiłem auto z salonu - czyli nic na tym nie zarabiam, a wręcz tracę. Jestem osobą prywatną i nie prowadzę żadnej działalności, a leasing to leasing konsumencki, a nie zwykły. Czy w takim wypadku muszę płacić jakiś podatek albo zgła...
jestem współwłaścicielem domu
Witam. Mam pytanie: jestem współwłaścicielem domu w którym nie zamieszkuje. Prócz mnie jest jeszcze 3 współwłaścicieli którzy ten dom zamieszkują. Chce nałożyć im czynsz za użytkowanie mojej części (trwa to już 17 lat). Nie ma mowy aby podpisać z nimi dobrowolnie umowy najmu. Co mogę dalej z tym zrobić?? ...
Przywrócenie terminu w postępowaniu egzekucyjnym.
Witam, chciałbym złożyć wniosek o przywrócenie terminu w postepowaniu egzekucyjnym w administracji. Dowiedziałem się że mam zajęty rachunek bankowy, informację ta otrzymałem dopiero w placówce bankowej podczas wizyty. Okazało się, że na adres pod którym od wielu lat nie mieszkam został wysłany tytuł wykonawczy, który odebrał ktoś z rodziny z 2 miesiące temu i zapomniał mi powiedzieć. Nie jestem w stanie złożyć zarzutu, bo od momentu doręczenia je...
Czy zachowek należy się przy umowie dożywocia?
Witam. Sprawa wygląda następująco. Moi rodzice mieli dwóch synów czyli mnie i brata. Przed ich śmiercią w darowiźnie mój brat dostał cały majątek czyli domy traktory zabudowy samochody działki itp. Ja nie dostałem nic. Mój brat przepisał wszystko w umowie dożywocia mojemu synowi. Czy ja mogę od syna rościć zachowek z racji że nie dostałem zachowku od brata?...

Wyszukiwarka