Pracodawca nie zatwierdził urlopu.

Żona ma problem z pracodawcą. Do 30.11.23 przebywa na urlopie wypoczynkowym bezpośrednio po macierzyńskim.
Dzisiaj chciała złożyć wniosek o urlop wychowawczy 1.12.23-31.12.23.
Pracodawca nie zapoznał się z wnioskiem, powiedział że go ani nie przyjmie ani tym bardziej nie podpisze żeby miała w razie w kopię że dostarczono. Kazał się kontaktować z księgowym. Księgowy nie odbiera telefonu. Kto jest uprawniony do odbioru takich dokumentów i przede wszystkim co zrobić w takiej sytuacji?
anonim cytuj
22-11-2023
Żona ma zapewne tel. wystarczy włączyć dyktafon przed próbą wręczenia wniosku , może poprosić koleżankę na świadka.
Może też w dniu dzisiejszym napisać skargę do PIP z , ta też w razie sporu będzie jakąś podkładką.
Jeżeli jest jeszcze czas ( 21 dni przed rozpoczęciem korzystania z urlopu) .pismo można podać kurierem za potwierdzeniem odbioru.
 
anonim cytuj
22-11-2023
Właśnie poszła na pocztę wysłać list, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Czas jeszcze jest, jutro list powinien być w miejscu pracy. Czy ma to znaczenie kto go odbierze? List wysłała do sklepu, gdzie jest firma. Listy odbierają różne osoby. Czy musi to być właściciel firmy?
 
anonim cytuj
22-11-2023
Nie musi być właściciel, ważne że ten kto odebrał może przekazać go do wiadomości pracodawcy.
 
anonim cytuj
22-11-2023
Pyt 1) Przesyłka została doręczona. Czyli żona może spać spokojnie? Czy mimo wszystko próbować się kontaktować z księgowym?
Pyt 2) po tym wszystkim żona chce pójść na urlop wychowawczy dalej, od 2.01.23 roku. W związku z tym od razu wysłać poczta, czy lepiej najpierw podejść do firmy?
 
anonim cytuj
22-11-2023
Pracodawca nie może decydować o terminie urlopu , akceptacja powinna dotyczyć terminu wskazanego we wniosku. Należy napisać pismo , wyjaśniające i nadać za potwierdzeniem - poczta - powinna zbierać podkładki.
 
anonim cytuj
22-11-2023
Dziękuję. Wysłała pismo z prośbą o sprostowanie i korektą dat zgodnie ze złożonym wnioskiem czyli 2.01.23-31.12.23.
 
anonim cytuj
22-11-2023
Elektronicznie odpada, bo nie będzie dowodu że odczytali. Sklep ma jednego maila, pracodawca nie ma osobnego, zona z doświadczenia wie, że czytane są tylko maile które zawierają fv i dostęp ma każdy pracownik. Zostaje w takim razie udanie się osobiście, tylko jak nie podpisze kopii a to co zostawi podrze?
 
anonim cytuj
22-11-2023

Sugerowane Tematy

Zasiedzenie mojej działki.
Ponad 20 lat temu kupiłem 50% udział w domu z działką. Pozostali współwłaściciele nie żyją. Część działki była nie ogrodzona (z niewiadomych przyczyn ogrodzenie było poprowadzone przez środek działki), co jakiś czas kosił ją nasz sąsiad. Po pewnym czasie sąsiad ogrodził od drogi asfaltowej swoja i jednocześnie część mojej działki, na której zasadził świerki. Teraz przyszedł do mnie i oświadczył, że będzie chciał ją zasiedzieć. Z tego co dowiedzia...
Chce sprzedać działkę za pośrednictwem biura nieruchomości.
Chce sprzedać działkę za pośrednictwem biura nieruchomości. Klient chciał zapłacić w 2 ratach i już po pierwszej racie chciał abym przepisała na niego akt własności. Agentka powiedziała że gdyby nie zapłacił drugiej części to komornik będzie to ścigał. Mi to nie odpowiada. A więc klient zaproponowal że zapłaci 10% teraz i podpiszemy umowę przedwstepną w której będzie zawarte że jeśli on nie wywiąże się i nie zapłaci reszty w ciągu miesiąca to ...
Jak rozwieść się z mężem który jest za granicą?
Witam, zamierzam złożyć pozew o rozwód. W związku z tym kieruje pytanie co mam zrobić jeśli mąż mieszka za granicą i nie odbierze żadnych pism i nie chce mi dać rozwodu. Nie mam środków na adwokata a boje się że to latami będzie się ciągnęło....
Pozew o rozwód z alimentami.
Złożyłam pozew o rozwód razem z alimentami i ograniczeniem praw ojcu.(napisany przez radcę prawnego, powiedziała żeby wszystko, za jednym razem złożyć). Mąż nie odebrał pozwu, wynajęłam komornika, który nie dostarczył również pisma, pod wskazany adres, ponieważ teściowa ukrywa mojego męża, twierdzi że tam nie mieszka, a mieszka i to cały czas, ponieważ nie pracuje.... mam dowody, że tam przebywa oraz inna korespondencja polecona do niego zostaje...

Wyszukiwarka