Pracodawca nie zatwierdził urlopu.

Żona ma problem z pracodawcą. Do 30.11.23 przebywa na urlopie wypoczynkowym bezpośrednio po macierzyńskim.
Dzisiaj chciała złożyć wniosek o urlop wychowawczy 1.12.23-31.12.23.
Pracodawca nie zapoznał się z wnioskiem, powiedział że go ani nie przyjmie ani tym bardziej nie podpisze żeby miała w razie w kopię że dostarczono. Kazał się kontaktować z księgowym. Księgowy nie odbiera telefonu. Kto jest uprawniony do odbioru takich dokumentów i przede wszystkim co zrobić w takiej sytuacji?
anonim cytuj
22-11-2023
Żona ma zapewne tel. wystarczy włączyć dyktafon przed próbą wręczenia wniosku , może poprosić koleżankę na świadka.
Może też w dniu dzisiejszym napisać skargę do PIP z , ta też w razie sporu będzie jakąś podkładką.
Jeżeli jest jeszcze czas ( 21 dni przed rozpoczęciem korzystania z urlopu) .pismo można podać kurierem za potwierdzeniem odbioru.
 
anonim cytuj
22-11-2023
Właśnie poszła na pocztę wysłać list, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Czas jeszcze jest, jutro list powinien być w miejscu pracy. Czy ma to znaczenie kto go odbierze? List wysłała do sklepu, gdzie jest firma. Listy odbierają różne osoby. Czy musi to być właściciel firmy?
 
anonim cytuj
22-11-2023
Nie musi być właściciel, ważne że ten kto odebrał może przekazać go do wiadomości pracodawcy.
 
anonim cytuj
22-11-2023
Pyt 1) Przesyłka została doręczona. Czyli żona może spać spokojnie? Czy mimo wszystko próbować się kontaktować z księgowym?
Pyt 2) po tym wszystkim żona chce pójść na urlop wychowawczy dalej, od 2.01.23 roku. W związku z tym od razu wysłać poczta, czy lepiej najpierw podejść do firmy?
 
anonim cytuj
22-11-2023
Pracodawca nie może decydować o terminie urlopu , akceptacja powinna dotyczyć terminu wskazanego we wniosku. Należy napisać pismo , wyjaśniające i nadać za potwierdzeniem - poczta - powinna zbierać podkładki.
 
anonim cytuj
22-11-2023
Dziękuję. Wysłała pismo z prośbą o sprostowanie i korektą dat zgodnie ze złożonym wnioskiem czyli 2.01.23-31.12.23.
 
anonim cytuj
22-11-2023
Elektronicznie odpada, bo nie będzie dowodu że odczytali. Sklep ma jednego maila, pracodawca nie ma osobnego, zona z doświadczenia wie, że czytane są tylko maile które zawierają fv i dostęp ma każdy pracownik. Zostaje w takim razie udanie się osobiście, tylko jak nie podpisze kopii a to co zostawi podrze?
 
anonim cytuj
22-11-2023

Sugerowane Tematy

Zasiedzenie nieruchomości.
Kupiłem w 2008 r aktem notarialnym działkę rolną. Księga wieczysta czysta. Płacę podatek rolny. A tu niespodzianka, właśnie dostałem 2024r pismo sądowe o zakazie zbywania i obciążania tej nieruchomości ! I pozew o stwierdzenie nabycia przez zasiedzenie 30 lat. Czy to możliwe? Fakt jest taki, że w momencie zakupu działki w 2008r. oglądałem ją i nie było tam żadnych upraw - ziemia była porośnięta zachwaszczoną trawą. I więcej później tam nie byłe...
Zasiedzenie nieruchomości rolnej.
Babcia zapisała mi grunt, który przez ostatnie 25 lat obsiewał sąsiad umową ,, na słowo". Dodam że nie płacił żadnych podatków. Czy taki pan może ubiegać się o zasiedzenie ?...
Zdany lokal, czy właściciel może doszukiwać się czegoś po zdaniu kluczy?
Lokal był zdany, po wynajmowaniu, zostały oddane klucze. Następnego dnia albo później zostaly zrobione zdjęcia lokalu, czy jeżeli zdjęcia zostały zrobione bez mojej obecności tylko właściciel robił to ma to znaczenie prawne? Przecież jak opuściłam lokal i podczas mojej obecności już mówił co jest do ewentualnej wymiany to nie powinno się później doszukiwać innych rzeczy, bo to tak jakby ktoś załóżmy nie wiem, podpalił coś w mieszkaniu a później z...
Zakłócanie miru domowego.
Mam sąsiadów którzy wynajmują mieszkanie, mają psa który szczeka i wyje przez pół dnia gdy są w pracy, administracja odesłała mnie do właściciela, on zwrócił im uwagę... ale i on odesłał mnie do straży miejskiej, ta niby z nimi rozmawiała.... ale lokatorzy w ogóle nie reagują na to...co zrobić w tej sytuacji? Do sądu nie chce iść bo nie mam na to czasu. I my się męczymy i pies bo szczeka z tęsknoty....

Wyszukiwarka