Mobbing w miejscu pracy

Cześć! Pisze w imieniu mojej siostry, która poprosiła abym jej problem tu opisała.
Post ten tyczy się zakresu z prawa pracy.
Siostra zatrudniona jest na UoP w klinice medycyny estetycznej.
Pracuje tam już trzy lata, ale ostatni rok to jakiś koszmar.
Salon prowadzi małżeństwo, które nie potrafi się zbytnio ze sobą dogadać i swoje przewinienia zwalają na pracowników. Atmosfera w pracy jest nie do zniesienia. Robienie na złość pracownikom jest na porządku dziennym.
Pracownicy są ciągle kontrolowani, odciągani od wykonywanej pracy do innych czynności co nie jest w ich obowiązku (przykład: przychodzi do szefowej znajoma, ale pracownica ma oderwać się od klientki, aby zrobić kawę znajomej, zająć się nią itd. przez co tworzy się opóźnienie).
Aby dowalić bardziej pracownikom szefowa wielokrotnie blokowała dostęp do systemu z grafikiem, przez co pracownik nie wiedział w niedziele na którą zaczyna prace w poniedziałek.
Takich przykładów jest mnóstwo, na co moja siostra ma wiele dowodów.
Szefowa dzień w dzień robi coraz bardziej pod górkę i to w obecności klientów.
Moja siostra już nie może psychicznie wytrzymać, zwłaszcza że w ostatnim czasie dowiedziała się, że od początku października nie będzie dostawała premii, bo szefowa postanowiła dwukrotnie zwiększyć target, który jest niemożliwy do wykonania, przez co pensja jej obniży się prawie o połowę czyli tyle ile wynosi najniższa krajowa.
Ma trzymiesięczny okres wypowiedzenia.
Była w zeszłym tygodniu u psychiatry, który przepisał jej jakieś środki uspokajające, ale to nie jest rozwiązanie.
Czy powyżej wymienione przesłanki tj. ewidentny mobbing ma znaczenie gdyby chciała rzucić prace teraz?
Jak to najlepiej rozwiązać?
Co trzeba zrobić i gdzie ewentualnie zgłosić?
anonim cytuj
20-10-2021
To jest mobbing . Ja zrobiłam bym tak ; zwolnienie lekarskie od psychiatry czyli L-4 , ciągnęłabym 182 dni . W między czasie zgłosiłabym mobbing do PIP. Po chorobowym wniosek do zus o świadczenie rehabilitacyjne. Proponuję nagrywać rozmowy z szefową , oczywiście potajemnie. Przyda się w Sądzie, wrazie w .
 
anonim cytuj
20-10-2021
Wypowiedzenie i l4 na ten czas
 
anonim cytuj
20-10-2021

Sugerowane Tematy

Brak płatności za wynajem lokalu.
Wynajmuje lokal na działalność gospodarczą. Niemal od początku był problem z płatnościami za wynajem, w końcu wręczyłam wypowiedzenie na którym jest napisane że najemca do dnia kiedy rozwiązujemy umowę zobowiązuje się do spłaty zadłużenia. Dziś jadę odebrać klucze, ale wiem od wspólnego znajomego że tych pieniędzy ta osoba nie ma. Co mogę teraz zrobić odbierając lokal?...
Treści decyzji po wyroku SKO.
Czy są podstawy aby domagać się ujednolicenia treści decyzji po wyroku SKO ? W skrócie : 1. Urząd gminy wydał decyzję o warunkach zabudowy. 2. Odwołałem się od jej ustaleń do SKO 3. SKO uznało moje argumenty i uchyliło punkt nr 3 decyzji o warunkach zabudowy. Na decyzji SKO jest pouczenie że decyzja jest ostateczna i że mogę się odwołać do Sądu w terminie 30 dni. Oczywiście nie odwołałem się, ale nie bardzo rozumiem jak mam posługiwać się zm...
Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera a inne formalności.
Dzień dobry. Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale. Otóż wczoraj odebrałem mieszkanie od dewelopera, podpisanie aktu jest dopiero w październiku. Deweloper będzie jeszcze wykonywał wskazane poprawki. Czy na chwilę obecną powinienem dokonać jakichś formalności w urzędach/wodociągach/energetyce/zgłoszeniu śmieci? Czy dopiero po przeniesieniu własności poprzez akt? Jakie kroki powinienem teraz poczynić....
Za pytanie
Czy można na Facebooku sobie tak o bez prawnika konsumentów grupę i wizerunki dodawać przecież obejmuje rodo co tam się dzieje skandal jakiś czy ktoś wreszcie zrobi porządek strona internetową wreszcie wytłumaczy że łamanie prawa są pani administrator chyba się nie zna na prawach. Podaje link https://www.facebook.com/groups/1008347559302222/?ref=share...

Wyszukiwarka